Najnowsze newsy

Publicystyka

[2009-08-28 18:16:07]
Europejskie Puchary po polsku
Fot.: Jakub Maracewicz

Występy polskich klubów w europejskich pucharach znowu rozwiały płonne nadzieje polskich kibiców. Czarę goryczy przelała historia rzutów karnych w czwartkowy wieczór w Brugii, po których poległ nasz ostatni bastion w europie.[Publicystyka]»

[2009-08-17 09:34:42]
Dlaczego Adamek jest durniem?
Fot.: Wojciech Szymański

Wbrew tytułowemu pytaniu nie zamierzam tu wykazywać, iż Tomasz Adamek jest człowiekiem, którego iloraz inteligencji znacząco odbiega od średniej. Nic podobnego - pragnę pokazać, iż jego najbliższe plany czyli walki z Andrzejem Gołotą i Bernardem Hopkinsem to porywanie się z motyką na słońce.[Publicystyka]»

Tak w Polsce ,,dba
fot.: Marcin Rzepka

Dlaczego w Polsce nie ma dobrych piłkarzy? Odpowiedź jest prosta![Publicystyka]»

[2009-08-04 20:34:27]
Internetowi napinacze
Fot.: Artur Starz

Internet daje poczucie anonimowości. To dlatego z ludzi wychodzą pierwotne instynkty. Zwyzywać, zbluzgać, obrazić, poniżyć - bez żadnych konsekwencji. Frajda jak tralala! Powód nie ma znaczenia, bo każdy jest dobry. Ostatnio iskierkę pod wybuch buractwa dał PZPN. Jaśnie panujący związek, nie pozwolił Widzewowi na powrót do Ekstraklasy. Na jego miejsce wskoczyła Korona, no i się zaczęło...[Publicystyka]»

[2009-07-27 07:30:53]
Wielki przegrany
Fot.: Dawid Ćmielewski

Jeszcze się sezon nie zaczął, chociaż PZPN wraz ze spółką Ekstraklasa S.A ustalił już kto spada, a kto awansuje. Wydawać się może, że tym razem, liga ruszy zgodnie z planem. Szeregi ekstraklasy opuścił Górnik Zabrze, licencji nie dostał ŁKS, Widzew odpokutuje swe korupcyjne czyny w 1 lidze. Awansowały ekipy Zagłębia i Korony. Z tego całego bajzlu, którym raczył nas nasz ukochany związek przez ostatnie tygodnie, powstała klarowna sytuacja, No chyba że... odpukać w niemalowane drewno.[Publicystyka]»

[2009-07-02 21:52:06]
Najfajniejsza fucha na świecie
Fot.: Michał Puszczewicz

Jak byłem młodszy to marzyłem na temat swojej przyszłości. Wydawało mi się, że najlepszą pracą na świecie jest zawód sportowca. Marzył mi się udział w konkursie wsadów podczas weekendu gwiazd NBA. Marzyły mi się pojedynki z Jordanem, później z Kobem. Chciałem zagrać w finale NBA w hali Lakersów na oczach Jacka Nicholosona. Potem zamarzyłem o grze w reprezentacji Polski i wielkiej Barcelonie.[Publicystyka]»

[2009-06-10 18:59:02]
Pomieszanie z poplątaniem
Fot.: Dawid Ćmielewski

Żeby być kibicem piłkarskim w Polsce, trzeba mieć upodobania masochistyczne. Gdy wydawało się, że dzięki reprezentacji zobaczyliśmy światełko w tunelu - historyczny awans do Euro 2008, oraz gdy przyznano nam współ organizacje Euro 2012, wielu uwierzyło, że idzie lepsze. Cóż, głupcy. Z Austriacko-Szwajcarskich mistrzostw wylecieliśmy z hukiem, atmosfera wokół kadry się popsuła. Tak zwana Polska myśl szkoleniowa zaczęła wojnę podjazdową z Beenhakkerem. Wyniki kadry, zwłaszcza te ostatnie pokazują, że niezależnie od tego, kto wygra tą batalię, to przegramy ją my – kibice.[Publicystyka]»

[2009-05-28 00:22:16]
Refleksji kilka po Finale
Jeśli finał Ligi Mistrzów 2008/09 miał rozstrzygnąć, która drużyna jest bezdyskusyjnie najlepsza w Europie, to właśnie to zrobił. Barcelona odrobiła lekcję z półfinałów i zagrała zupełnie inaczej, dużo uważniej w obronie. Dlatego triumf Barcy jest tym większy. Grajkowie "Dumy Katalonii" byli jak profesorowie, a ci z Manchesteru wyglądali na zupełnie bezradnych. Poza iście magiczną grą w ofensywie, Blaugrana pokazała także, że umie odpowiedzialnie poczynać sobie przed swoją bramką. Refleksji po tym "Finale Marzeń" nasuwa się jednak więcej.[Publicystyka]»

[2009-05-18 15:09:46]
Smoki, co dalej?
W Portugalii i nie tylko, kibice czekają na ostatnią, 30. kolejkę, tamtejszej Superligi. Czekają, ale bez większego zainteresowania, bowiem w czubie tabeli wszystko jest już jasne - FC Porto zdobyło czwarty tytuł mistrza kraju nad Tagiem z rzędu, szósty w ciągu ostatnich siedmiu lat.[Publicystyka]»

[2009-05-08 20:37:28]

Futbolowy Bóg jest Anglikiem. Drugi sezon z rzędu w półfinałach Ligi Mistrzów znalazły się aż 3 angielskie drużyny. Tyle, że po ½ rozgrywek Jahwe, Bóg, Allah, Budda, czy jak Go tam zwiecie zmienił narodowość. W dwumeczu Arsenal – Manchester, Stwórca był...[Publicystyka]»

[2009-04-19 15:21:42]

Utarło się powiedzenie, że sport to zdrowie. Warto więc zadbać o swoje ciało i kilka razy w tygodniu pobiegać, iść na spacer, pojeździć na rowerze, czy pograć w piłkę. Poranna gimnastyka na pewno nie zawadzi – ta wieczorna, również. Co jednak, gdy sport to nie tylko hobby, ale sposób na życie? Czy zawodowi sportowcy to tryskające życiem okazy zdrowia?[Publicystyka]»

[2009-03-30 22:58:59]
Ukrzyżowali Boruca
Fot.: Wojciech Szymański

Porównywanie Boruca do pewnego cieśli, który żył ponad dwa tysiące lat temu jest grubą przesadą. Ale wydarzenia które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich dni wywołują u mnie właśnie takie skojarzenie. Artur Boruc objawił nam się jako zbawca podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy, na których nasza reprezentacja wypadła fatalnie, a od całkowitej klęski wybawił nas „Borubar”.[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane