Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - I Liga Mężczyzn

Karol Rawiak: Wielki ukłon dla kibiców
Fot.: Krzystof Wilk

W swoim pierwszym ligowym meczu na Hali Nysa, drużyna Stali przegrała 1:3 z AZS-em Częstochowa. - Wierzę, że na koniec tym najlepszym zespołem będziemy my i to bez względu na to, które miejsce będziemy zajmowali po rundzie zasadniczej. Myślę, że najlepsza i najrówniejsza forma przyjdzie nam na play-offy. Tak naprawdę z tego zostaniemy rozliczeni – powiedział dla naszego portalu przyjmujący Stali, Karol Rawiak. Dodał, że na długo w jego pamięci zostanie atmosfera stworzona przez kibiców.[I Liga Mężczyzn]»

Bartosz Krzysiek: Otwarcie PlusLigi to tylko pseudootwarcie
Fot.: Krzystof Wilk

Bartosz Krzysiek, siatkarz akademików spod Jasnej Góry, był zachwycony atmosferą panującą podczas meczu Stali Nysa z AZS-em Częstochowa, uznając ją za lepszą od tych panujących na niejednym spotkaniu PlusLigi. Przy okazji skrytykował zamknięcie ligi, a zwłaszcza brak spadków z niej, co negatywnie odbiło się na siatkarzach. - Prezesi nie musieli ściągać najlepszych graczy, a tym sprowadzanym proponowali niższe pieniądze, niż na nie zasługiwali. Wielu najlepszych zawodników odchodzi do przeciętnych lig, w których zarabia się dwa, trzy, a nawet cztery razy więcej – powiedział w rozmowie z naszym portalem.[I Liga Mężczyzn]»

Mecz Stali Nysa z Gwiazdami Siatkówki i otwarcie Hali Nysa
Fot.: Krzystof Wilk

29.12.2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej w Nysie. Jest to wielkie wydarzenie dla środowiska siatkarskiego w tym mieście, bo brak hali był główną przyczyną tego, że Stal Nysa, nawet jak wygrała I ligę, nie mogła awansować do PlusLigi. Na hali pojawiło się wielu znakomitych gości. Odbyły się występy artystyczne i pokazy sportowe. Na koniec Stalowcy zagrali mecz z Gwiazdami Siatkówki, wśród których było wielu byłych reprezentantów Polski i zawodników grających w Stali w czasach jej największej świetności.[I Liga Mężczyzn]»

Siatkarze Ślepska nie zachowali chodnej głowy w meczu z AZS
Ślepsk Suwałki przegrał z AZS Częstochowa 2:3 w meczu trzynastej kolejki I ligi. - Niestety w tych najważniejszych momentach popełniliśmy błędy. Nie zachowaliśmy spokoju i chłodnej głowy. Za kilka dni rozegramy spotkanie z SMS PZPS Spałą. Nie ukrywam, że chcemy w dobrych humorach zakończyć 2017 rok - powiedział Adrian Hunek, kapitan zespołu z Ślepska.[I Liga Mężczyzn]»

Kamil Gutkowski: Życzę Nysie awansu
Fot.: Krzystof Wilk

Grając swój pożegnalny mecz na starej hali zawodnicy Stali Nysa przegrali 0:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W zespole gości zaprezentował się Kamil Gutkowski, który w poprzednim sezonie występował w barwach Aluronu Zawiercie. Siatkarz nie dał się zdeprymować miejscowym kibicom. - Mnie takie sytuacje tylko bardziej napędzają. Te wszystkie okrzyki, to miód na moje uszy – powiedział po meczu w rozmowie z naszym portalem. Dodał, że pomimo wszystko życzy zespołowi Stali jak najlepiej, bo kibice i całe środowisko na to zasługują.[I Liga Mężczyzn]»

Piotr Łuka: zwycięstwa budują chemię w naszej drużynie
Fot.: Elżbieta Wilk

AZS PWSZ Stal Nysa pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 w meczu dwunastej kolejki I ligi i jest liderem tabeli. - Zwycięstwa budują chemię w naszej drużynie - powiedział Piotr Łuka, trener zespołu z Nysy. Interesująco zapowiadające się spotkanie przodownika rozgrywek z Lechią Tomaszów Mazowiecki zobaczymy w niedzielę na kanale Youtube Polskiej Siatkówki.[I Liga Mężczyzn]»

Wiktor Musiał: zrealizowaliśmy wszystkie założenia
Fot.: Anna Jabłczyk

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 w wyjazdowym meczu siódmej kolejki I ligi. - Nie spodziewaliśmy się tak szybkiego meczu. Chcieliśmy zagrać jak najlepsze spotkanie. Wszystkie plany i założenia zostały zrealizowane – powiedział Wiktor Musiał, atakujący beniaminka rozgrywek.[I Liga Mężczyzn]»

I liga mężczyzn: podsumowanie siódmej kolejki
Fot.: Anna Jabłczyk

APP Krispol Września wywiązał się z roli faworyta i bez większych problemów pokonał Olimpię Sulęcin 3:1 w meczu siódmej kolejki spotkań I ligi siatkarzy. Po tej wygranej podopieczni trenera Mariana Kardasa zrównali się punktami z liderem Ślepskiem Suwałki, który musiał mocno napracować się, żeby wygrać na wyjeździe 3:2 z Aqua Zdrój Wałbrzych.[I Liga Mężczyzn]»

Piotr Łuka: Powrót do PlusLigi jest marzeniem nas wszystkich
Fot.: Anna Szłapa

AZS PWSZ Stal Nysa przegrał z Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 22:25) w pierwszej kolejce I ligi mężczyzn. Trenerem zespołu gospodarzy jest Piotr Łuka, który jeszcze w poprzednich rozgrywkach występował na pozycji przyjmującego. Nowy szkoleniowiec przez wiele lat bronił barw klubów PlusLigi, grając między innymi w Jastrzębskim Węglu, Asseco Resovii Rzeszów czy AZS-ie Olsztyn.[I Liga Mężczyzn]»

Sławomir Busch: Postawiłem na rozwój
- Moim priorytetem było przede wszystkim wybranie klubu, w którym będę mógł jak najwięcej grać. Chciałbym dostawać jak najwięcej szans na grę w pierwszej szóstce, abym mógł się ogrywać, zdobywać doświadczenie i podnosić swoje umiejętności. To czy zagram w klubie plusligowym czy I-ligowym było kwestią drugorzędną. Krótko mówiąc postawiałem na rozwój – mówi Sławmoir Busch, absolwent NLO SMS PZPS Spała i nowy przyjmujący AZS Częstochowa.[I Liga Mężczyzn]»

Krzysztof Stelmach: Chcielibyśmy być w czwórce
Fot.: Magdalena Kudzia

Krzysztof Stelmach w nadchodzącym sezonie 2017/18 będzie trenerem I-ligowego AZS Częstochowa, który w ostatnich rozgrywkach stracił miejsce w PlusLidze. – Cele zawsze stawiane są jak najwyższe. Między sobą ustaliliśmy, że chcielibyśmy grać w czwórce – mówi Stelmach.[I Liga Mężczyzn]»

Stal Nysa pozyskała rozgrywającego z Noliko Maaseik
Stal Nysa ma już dwójkę rozgrywających, którzy zagrają w sezonie 2017/2018. Jednym z nich jest Nikodem Wolański, który ostatni sezon spędził w liczącym się w Europie belgijskim klubie Noliko Maaseik. O miejsce w składzie przyjdzie mu rywalizować z Konradem Woronieckim, dla którego będzie to drugi sezon spędzony w Nysie.[I Liga Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane