Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - I Liga Mężczyzn

[2019-02-20 15:30:31]
Zapowiedź 26. kolejki
Fot.: Anna Jabłczyk

Czwartkowe telewizyjne spotkanie pomiędzy KS Gwardią Wrocław i Stalą Nysa zainauguruje 26. kolejkę 1. Ligi Mężczyzn. Będzie to przedostatnia seria spotkań rundy zasadniczej. Pozostałe sześć meczów zostanie rozegranych w sobotę. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem spodziewać się można zaciętej rywalizacji o ligowe punkty. Każdy zespół w dalszym ciągu walczy o możliwie najwyższą lokatę przed play off oraz uniknięcie gry o utrzymanie.[I Liga Mężczyzn]»

Artur Sługocki: Naszym atutem był blok i obrona
Fot.: Anna Jabłczyk

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała Tauron AZS Częstochowa w IV derbach, które zostały rozegrane w ramach 24. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. - Naszym atutem był blok i obrona - powiedział Artur Sługocki, przyjmujący Norwida.[I Liga Mężczyzn]»

[2019-02-10 15:44:22]
Podsumowanie 24. kolejki
Fot.: FIVB

W czwartek i sobotę zostały rozegrane mecze 24. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. W telewizyjnym spotkaniu lepsi okazali się bielszczanie, którzy pokonali siedlczan w trzech setach. W sobotnich pojedynkach KS Lechia Tomaszów Mazowiecki poniosła piątą porażkę w sezonie. Tomaszowianie przed własną publicznością przegrali z MKS Ślepsk Suwałki 1:3. Ponadto w IV derbach Częstochowy lepsi okazali się siatkarze Exact Systems Norwid, a derbach beniaminków drużyna UKS Mickiewicz Kluczbork. Do tego ważne zwycięstwa odniosła Stal Nysa, KS Gwardia Wrocław i Buskowianka Kielce.[I Liga Mężczyzn]»

Michał Superlak: Zachowaliśmy zimną krew w końcówkach
KS Gwardia Wrocław pokonała AZS AGH Kraków 3:2 w spotkaniu 24. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. - Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Nastawialiśmy się na twarde granie i takie było. Akademicy zagrali bardzo dobry mecz, ale to my zachowaliśmy zimną krew w końcówkach. Pozwoliło nam to zgarnąć dwa punkty - powiedział Michał Superlak, MVP sobotniego spotkania.[I Liga Mężczyzn]»

Łukasz Chajec: Liga jest naprawdę trudna
Fot.: Anna Jabłczyk

STS Olimpia Sulęcin odniosła ostatnio bardzo ważne zwycięstwo. We własnej hali pokonała MCKiS Jaworzno 3:2. Teraz sulęcianie przygotowują się do sobotniego meczu z Buskowianką Kielce. - Cieszymy się z tego zwycięstwa i tych dwóch punktów. Nie patrzę w ten sposób, że mogły być trzy. Liga jest naprawdę trudna i te mecze, mimo że gramy teraz z zespołami, które są blisko w tabeli będą nerwowe. Tak naprawdę zespół, który wykaże się lepszą odpornością psychiczną, będzie wygrywać - powiedział Łukasz Chajec, trener Olimpii Sulęcin.[I Liga Mężczyzn]»

[2019-02-06 15:02:02]
Zapowiedź 24. kolejki
Fot.: Anna Jabłczyk

Już w czwartek zostanie zainaugurowana 24. kolejka 1. Ligi Mężczyzn. Transmisję ze spotkania BBTS Bielsko-Biała z KPS Siedlce przeprowadzi Telewizja Polsat Sport. Początek o godzinie 17.30. Kolejne sześć spotkań zostanie rozegranych w sobotę, w tym IV derby Częstochowy oraz spotkanie beniaminków tegorocznych rozgrywek, czyli MCKiS Jaworzno z UKS Mickiewicz Kluczbork. Ponadto niezwykle interesująco zapowiada się pojedynek pomiędzy KS Lechią Tomaszów Mazowiecki z MKS Ślepsk Suwałki i APP Krispol Września ze Stalą Nysa. Emocji na pewno nie zabraknie w pozostałych dwóch meczach - KS Gwardii Wrocław z AZS AGH Kraków oraz Buskowianki Kielce z STS Olimpią Sulęcin.[I Liga Mężczyzn]»

Sławomir Stolc: Do Wrześni jedziemy wygrać
Sławomir Stolc tydzień temu dołączył do zespołu Stal Nysa. Ma już na swoim koncie debiut w barwach żółto-niebieskich. A co o przeprowadzce do Nysy oraz pracy na treningach mówi nowy przyjmujący nyskiej drużyny?[I Liga Mężczyzn]»

Mateusz Czunkiewicz: Faza play off jest kluczowa
Stal Nysa przegrała z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 w meczu 23. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Przed podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha jeszcze pięć meczów do rozegrania w fazie zasadniczej. - Zostańmy przy tym, że można dużo punktów zdobyć, nawet trzeba, ale faza play off jest kluczowa. Oczywiście ułożenie drużyn jest ważne po fazie zasadniczej. Jednak my jesteśmy zespołem, który nikogo się nie boi, a mają nas się bać. W związku z tym, co by się nie działo na pewno nie będzie z nami łatwo wygrać - powiedział Mateusz Czunkiewicz, libero Stali.[I Liga Mężczyzn]»

Michał Superlak: Pozostaje lekki niedosyt
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

KS Gwardia Wrocław pokonała STS Olimpię Sulęcin 3:2 w meczu 21. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. - Może być lekki niedosyt, ale na koniec sezonu te dwa punkty mogą okazać się bezcenne - powiedział Michał Superlak, atakujący wrocławskiej drużyny.[I Liga Mężczyzn]»

Łukasz Owczarz: Decydowała nasza konsekwencja w ataku
Fot.: Anna Gumowska

Trzy dni po spotkaniu z ONICO Warszawa, pierwszoligowa Stal Nysa podjęła przed własną publicznością BBTS Bielsko-Białą, spadkowicza z PlusLigi, który obecnie plasuje się w tabeli na szóstej pozycji. Podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha do zwycięstwa potrzebowali czterech setów, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający gospodarzy, Patryk Szczurek.[I Liga Mężczyzn]»

Marian Kardas: Jeszcze niczego nie wygraliśmy
Fot.: Anna Jabłczyk

APP Krispol Września na sześć kolejek przed zakończeniem drugiej rundy zasadniczej może być pewny awansu do fazy play off. - Jeszcze niczego nie wygraliśmy - podkreśla Marian Kardas, trener wrześnian. W rozmowie z szkoleniowiec brązowych medalistów poprzedniego sezonu ocenia ostatnie spotkanie z Tauron AZS Częstochowa i grę swojego zespołu. Opowiada o celach drużyny przed decydującą fazą rozgrywek i nadchodzącym meczu z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki, liderem 1. Ligi Mężczyzn.[I Liga Mężczyzn]»

Łukasz Kaczorowski: Zobaczyliśmy, że jest jakaś szansa na zwycięstwo
Fot.: Krzysztof Wilk

W 1/4 PP pierwszoligowa Stal Nysa podjęła zespół Onico Warszawa i mocno postawiła się przeciwnikom, ostatecznie przegrywając z nimi tylko 1:3. - Chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i przede wszystkim zagrać dla kibiców. Wiedzieliśmy, że oni czekają na przyjazd Onico, a przede wszystkim Bartka Kurka. Nie chcieliśmy, żeby o tym meczu można było powiedzieć, że tylko się odbył – powiedział po tym spotkaniu atakujący Stali Nysa, Łukasz Kaczorowski. Dodał, że Onico przewyższało Stal klasą, doświadczeniem i warunkami fizycznymi.[I Liga Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane