Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - I Liga Mężczyzn

I liga mężczyzn: podsumowanie siódmej kolejki
Fot.: Anna Jabłczyk

APP Krispol Września wywiązał się z roli faworyta i bez większych problemów pokonał Olimpię Sulęcin 3:1 w meczu siódmej kolejki spotkań I ligi siatkarzy. Po tej wygranej podopieczni trenera Mariana Kardasa zrównali się punktami z liderem Ślepskiem Suwałki, który musiał mocno napracować się, żeby wygrać na wyjeździe 3:2 z Aqua Zdrój Wałbrzych.[I Liga Mężczyzn]»

Piotr Łuka: Powrót do PlusLigi jest marzeniem nas wszystkich
Fot.: Anna Szłapa

AZS PWSZ Stal Nysa przegrał z Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 22:25) w pierwszej kolejce I ligi mężczyzn. Trenerem zespołu gospodarzy jest Piotr Łuka, który jeszcze w poprzednich rozgrywkach występował na pozycji przyjmującego. Nowy szkoleniowiec przez wiele lat bronił barw klubów PlusLigi, grając między innymi w Jastrzębskim Węglu, Asseco Resovii Rzeszów czy AZS-ie Olsztyn.[I Liga Mężczyzn]»

Sławomir Busch: Postawiłem na rozwój
- Moim priorytetem było przede wszystkim wybranie klubu, w którym będę mógł jak najwięcej grać. Chciałbym dostawać jak najwięcej szans na grę w pierwszej szóstce, abym mógł się ogrywać, zdobywać doświadczenie i podnosić swoje umiejętności. To czy zagram w klubie plusligowym czy I-ligowym było kwestią drugorzędną. Krótko mówiąc postawiałem na rozwój – mówi Sławmoir Busch, absolwent NLO SMS PZPS Spała i nowy przyjmujący AZS Częstochowa.[I Liga Mężczyzn]»

Krzysztof Stelmach: Chcielibyśmy być w czwórce
Fot.: Magdalena Kudzia

Krzysztof Stelmach w nadchodzącym sezonie 2017/18 będzie trenerem I-ligowego AZS Częstochowa, który w ostatnich rozgrywkach stracił miejsce w PlusLidze. – Cele zawsze stawiane są jak najwyższe. Między sobą ustaliliśmy, że chcielibyśmy grać w czwórce – mówi Stelmach.[I Liga Mężczyzn]»

Stal Nysa pozyskała rozgrywającego z Noliko Maaseik
Stal Nysa ma już dwójkę rozgrywających, którzy zagrają w sezonie 2017/2018. Jednym z nich jest Nikodem Wolański, który ostatni sezon spędził w liczącym się w Europie belgijskim klubie Noliko Maaseik. O miejsce w składzie przyjdzie mu rywalizować z Konradem Woronieckim, dla którego będzie to drugi sezon spędzony w Nysie.[I Liga Mężczyzn]»

Piotr Łuka i Arkadiusz Olejniczak poprowadzą nyską Stal
Zarząd Stali Nysa nie przedłużył umowy z trenerem Januszem Bułkowskim. Na tym stanowisku zastąpi go Piotr Łuka, a jego asystentem będzie Arkadiusz Olejniczak. Cała trójka to ikony nyskiej siatkówki.[I Liga Mężczyzn]»

Jakub Guz: Teraz jest czas na świętowanie
Fot.: Anna Jabłczyk

W trakcie rywalizacji o I ligę w Andrychowie ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego jak burza przebrnęła przez swoje spotkania. Lechia po trzech wygranych spotkaniach mogła cieszyć się z wywalczonego awansu. - Włożyliśmy w ten turniej dużo wysiłku, koncentracji oraz energii. Myślę, że to nasze podejście do tych rozgrywanych w Andrychowie spotkań, zaowocowało sukcesem - przyznał siatkarz zwycięskiej ekipy, Jakub Guz.[I Liga Mężczyzn]»

Łukasz Chajec: To  jest czysta miłość do siatkówki
Fot.: Anna Jabłczyk

Zespół z Sulęcina z wielkimi nadziejami przybył do Andrychowa, gdzie w finałowej rywalizacji zmierzył się z miejscowym MKS-em. Podopieczni trenera Łukasza Chajca po czterech rozegranych setach mogli cieszyć się z wymarzonego awansu do I ligi. Radości w zwycięskiej ekipie nie było końca. - Ta drużyna tworzyła się z miesiąca na miesiąc. W meczu finałowym nasza forma po prostu „wybuchła” - przyznał wzruszony i niezwykle szczęśliwy szkoleniowiec Olimpii Sulęcin.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej finałowy: Lechia oraz Olimpia z awansem do I ligi!
Fot.: Anna Jabłczyk

Ostatniego dnia turnieju w Andrychowie decydowały się losy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się zespoły z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Krosna. Inauguracyjna odsłona tego meczu padła łupem Lechii, a wkrótce na tablicy wyników widniało już dwusetowe prowadzenie ekipy z Mazowsza. W ostatnim, trzecim secie Tomaszów zapewnił sobie zwycięstwo na miarę występów w I lidze. Z kolei w drugim starciu podopieczni trenera Legienia, ku łzom andrychowskich kibiców, ulegli w czterech setach Olimpii Sulęcin, która hucznie fetowała swój awans.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej Finałowy:Wygrane Karpat i Lechii
Fot.: Anna Jabłczyk

W ostatni dniu rozgrywek grupowych w hali przy ul. 1 Maja, ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego zmierzyła się z drużyną z Sulęcina. Podopieczni trenera Łukasza Chajca pomimo walecznej postawy nie sprostali swojemu rywali, przegrywając to starcie w czterech setach. Pomimo to obydwie drużyny zakwalifikowały się do walki o awans do I ligi. W drugim starciu gospodarz turnieju podjął młodą i waleczną drużynę z Krosna. Tam siatkarze trenera Legienia prowadzili już 2:0, jednak przyjezdni nie złożyli broni. W kolejnych trzech setach rozstrzygnęli całe spotkanie na swoją korzyść.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej Finałowy: Wygrane MKS-u i Olimpii
Fot.: Anna Jabłczyk

W drugim dniu turnieju rozgrywanego w Andrychowie, Olimpia Sulęcin zmierzyła się z drużyną Akademików z Poznania. Podopieczni trenera Łukasza Chajca w trzech setach uporali się z zespołem AZS-u, wygrywając odpowiednio do: -22, -11 i -21. Z kolei w drugim spotkaniu na parkiecie pojawiły się zespoły z grupy B: MKS Andrychów i Energa Ostrołęka. Siatkarze Rafała Legienia, dobrze rozpoczęli to starcie, jednak przyjezdni nie złożyli broni. Końcowy wynik tej rywalizacji należał do zespołu gospodarza turnieju.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej Finałowy: W Andrychowie górą Lechia i Ostrołęka
Fot.: Anna Jabłczyk

W meczu rozpoczynającym rywalizację w turnieju finałowym o awans do I ligi zmierzyły się drużyny z z Poznania oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Ekipa z Mazowsza okazała się zbyt mocnym rywalem dla swoich przeciwników z Wielkopolski. Siatkarze AZS-u ulegli Lechii w trzech odsłonach. Z kolei w drugim meczu tego dnia na parkiet w hali przy ulicy 1 Maja w Andrychowie wyszły zespoły z Ostrołęki i Krosna. Tutaj toczyła się zacięta batalia, a końcowy wynik padł dopiero po pięciu setach. W tie-breaku, po ostatnim punkcie ze zwycięstwa cieszyła się ekipa Energy. Już jutro na boisku pojawi się faworyt miejscowej publiczności drużyna MKS-u Andrychów.[I Liga Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane