Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Liga Narodów: Byli mistrzowie olimpijscy dali srogą lekcję
Fot.: FIVB

"Sborna" to od wielu lat jedna z najsilniejszych drużyn na świecie i jeden z największych rywali dwukrotnych Mistrzów Świata. Rosjanie do każdego turnieju podchodzą bardzo poważnie i starają się wykorzystać każdy swój atut. Nie inaczej było dziś, kiedy dziś doszło do starcia pomiędzy obiema ekipami. Smaczku może dodać fakt, że mecz odbył się na "neutralnym" terenie - w irańskiej miejscowości Urmia. Rosjanie zaprezentowali się dużo lepiej - przede wszystkim bardzo dobrze zadziałała ich zagrywka. W tym elemencie zdobyli aż o siedem punktów więcej niżeli Polacy. Warto jednak zauważyć, że zespół Vitala Heynena gra w dość mocno eksperymentalnym składzie - na rozegraniu znalazł się Marcin Janusz, a na ataku - Łukasz Kaczmarek.[Reprezentacje]»

Julia Nowicka: Kinder+Sport to wspaniała przygoda
Fot.: Karol Zdyb

Równe dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. Jeszcze nie tak dawno w tym turnieju udział brała Julia Nowicka, rozgrywająca reprezentacji Polski. - Dla każdego to wspaniała przygoda. Gra w minisiatkówkę rozwija wszystkie elementy, uczy przewidywania ruchów przeciwnika i czytania gry - mówi młoda siatkarka. Zawodniczka aktualnie pod kierunkiem Jacka Nawrockiego, trenera kadry narodowej seniorek bierze udział w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów.[Reprezentacje]»

[2019-06-11 12:27:38]
Polki gotowe na 4. tydzień VNL
Fot.: CEV

We wtorek polskie siatkarki rozpoczną zmagania w chińskim Jiangmen. Podopieczne Jacka Nawrockiego czeka nie lada wyzwanie, bowiem rywalkami Polek będą gospodynie, Turczynki i Amerykanki.[Reprezentacje]»

Michał Mieszko Gogol: najważniejszy jest proces postępu drużyny
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Polska po II turniejach Siatkarskiej Ligi Narodów ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. - Nie myślimy o żadnym długofalowym celu. Po prostu w każdym meczu, w którym gramy chcemy wygrywać. Dla nas najważniejszy jest proces postępu drużyny. Musimy po prostu grać lepiej w siatkówkę. Mamy sporo mankamentów, ale wiemy nad czym musimy pracować. Myślę, że słowo proces jest dla nas kluczowe - mówi Michał Mieszko Gogol, asystent trenera reprezentacji Polski.[Reprezentacje]»

Vital Heynen sprawdził nowych zawodników
Fot.: Karol Zdyb

Vital Heynen przyzwyczaił nas do tego, że Siatkarską Ligę Narodów traktuje dość eksperymentalnie. Podobnie było i tym razem, kiedy podczas drugiego tygodnia zmagań dał szansę gry wielu zawodnikom, dopiero co debiutującym w kadrze.[Reprezentacje]»

Liga Narodów: Biało-czerwoni lepsi od Bułgarów
Fot.: FIVB

Po dwóch wygranych i dwóch przegranych przyszedł czas na przełamanie złej passy. Lepsza okazja nie mogła się już nadarzyć - mowa oczywiście o starciu biało-czerwonych z bułgarską drużyną. Mistrzowie Świata mają mieszane wspomnienia z reprezentacją z południa Europy. Każdy mecz to nowa okazja dla jednych i drugich. Tym razem lepiej wykorzystali ją zawodnicy Vitala Heynena, choć widać, że forma zawodników nadal faluje, a i kadra do Chin nie pojechała w swoim najsilniejszym składzie. Dla niektórych z nich była to możliwość zaprezentowania się z jak najlepszej strony bądź odkupienie swoich grzechów popełnionych we wczorajszym meczu.[Reprezentacje]»

Kanada kierunkiem najbliższego weekendu
Fot.: FIVB

Od piątku do niedzieli (7-9 czerwca) męska reprezentacja Niemiec zagra w Ottawie (Kanadzie) w ramach drugiego weekendu Ligi Narodów. Po dwóch porażkach w pierwszym tygodniu rozgrywek niemiecki zespół po meczach z Serbią (7 czerwca, 22:40), Kanadą (9 czerwca, 01:10) oraz Australią (9 czerwca, 19:10) powinien zaawansować na wyższe lokaty w turniejowej tabeli, aby przedwcześnie nie stracić z oczu szansy na awans do finałowego turnieju.[Reprezentacje]»

Liga Narodów: Trójkolorowi lepsi od biało-czerwonych
Fot.: FIVB

Po czterodniowej przerwie od meczów polscy siatkarze ponownie wybiegli na parkiety w ramach Ligi Narodów. Drużyna do Chin poleciała w mocno eksperymentalnym składzie. Zatem było oczywiste, że w starciu z Francuzami to nie oni byli faworytami do zwycięstwa. Choć i utytułowany rywal nie gra aktualnie w swoim najlepszym składzie - wszak brakuje tam największej gwiazdy, Earvina NGapetha, czy rozgrywającego mistrzów Polski, Bejnamina Toniuttiego. Nie wpłynęło to jednak na grę Francuzów, którzy spisywali się dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. U Polaków o porażce zdecydowały trochę błędy własne, które pojawiały się w końcówce setów. Biało-czerwoni zanotowali na swoim koncie drugą porażkę z rzędu.[Reprezentacje]»

Reprezentacja Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów 2019 w Chinach
Fot.: FIVB

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał skład kadry na Siatkarską Ligę Narodów 2019 w chińskim Ningbo.[Reprezentacje]»

Artur Szalpuk: mamy nad czym pracować
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Reprezentacja Polski I turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, który rozgrywany był w Polsce zakończyła z dwoma zwycięstwami i jedną porażką na koncie. - Nie było źle, chociaż myślałem, że będziemy wyglądać troszkę lepiej. Oczywiście nie panikujemy, dopiero po całej Lidze Narodów będzie można nas rzetelnie ocenić - powiedział Artur Szalpuk, przyjmujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

[2019-06-03 21:02:00]
Porażka w starciu z Iranem
Fot.: FIVB

Niepowodzenie męskiej reprezentacji: na zakończenie pierwszego weekendu Ligi Narodów w chińskim Jiangmen zawodnicy Andrei Gardiniego musieli dać za wygraną w starciu z Irańczykami 0:3 (28:30, 27:29, 20:25). W drugi weekend zmagań, które odbędą się w Ottawie (Kanada), Niemcy wejdą jako dwunasty zespół z dwoma wywalczonymi punktami. Turniej odbędzie się 7-9 czerwca. Przeciwnikami będą Serbowie, Kanadyjczycy i Australijczycy.[Reprezentacje]»

LN: Kanarkowi lepsi od biało-czerwonych
Fot.: FIVB

W ostatnim spotkaniu turnieju Ligi Narodów w katowickim Spodku na parkiecie spotkały się dwie najlepsze drużyny ubiegłorocznego mundialu. Wynik jednak był zdecydowanie inny. Tym razem po czterech rozegranych partiach lepsi okazali się kanarkowi. Spotkania nie można jednak rozpatrywać w kategoriach rewanżu za poprzednie mistrzostwa świata bo i stawka nie ta i składy drużyn mocno różniły się od tych z pamiętnego finału. Polacy pokazali, że grać w siatkówkę potrafią nie od dziś i nie przestraszyła ich porażka w partii inaugurującej to spotkanie. Drugi set zdecydowanie należał do biało-czerwonych. Kolejne partie padły jednak łupem brazylijskiego teamu, który obnażył mankamenty Polaków na tym etapie wspólnej przygody kadrowej. Teraz Polacy udadzą się w daleką podróż do Chin.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane