Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Łukasz Kozub: Jedziemy po złoty medal
Fot.: Karol Zdyb

W piątek w Brnie reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa świata juniorów U21. W fazie grupowej Polacy zmierzą się odpowiednio z Maroko, Czechami i Kanadą. - Jedziemy na ten turniej po złoty medal. Myślę, że po tych sukcesach, które osiągnęlismy trudno byłoby jechać z innym nastawieniem - mówi Łukasz Kozub, rozgrywający biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata juniorów U21
Fot.: Karol Zdyb

W piątek w Brnie i Czeskich Budziejowicach rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów U21. Polski zespół w fazie grupowej zagra z Kanadą, Czechami i Marokiem. Dwie najlepsze drużyny awansują do czołowej ósemki.[Reprezentacje]»

Mateusz Bieniek: Pozostaje nam ciężka praca
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski nie zagra w Final Six Ligi Światowej 2017, które 4-8 lipca zostanie rozegrane w Kurytybie. - Amerykanie byli od nas lepsi. Nam pozostaje ciężka praca na treningach - powiedział Mateusz Bieniek.[Liga Światowa]»

Dawid Konarski: Musimy ustabilizować naszą grę
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski nie zagra w tegorocznym Final Six Ligi Światowej. Biało-czerwoni zajęli ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji drużyn I Dywizji. Polacy szanse na wyjazd do Kurytyby stracili w niedzielny wieczór, kiedy to w łódzkiej Atlas Arenie przegrali ze Stanami Zjednoczonymi 1:3. - Musimy ustabilizować naszą grę - powiedział Dawid Konarski.[Liga Światowa]»

Trenerzy PlusLigi w LŚ: Antiga jedzie na Final Six
Fot.: FIVB

Spośród trzech reprezentantów PlusLigi, największym wygranym fazy interkontynentalnej Ligi Światowej jest szkoleniowiec ONICO Warszawa, który wraz z reprezentacją Kanady zakwalifikował się do Final Six. Mark Lebedew w następny weekend powalczy z Australią w turnieju finałowym II Dywizji, a Piotr Gruszka, po nieudanym występie biało-czerwonych w Katowicach i Łodzi, zakończył już zmagania w turnieju.[Liga Światowa]»

Final Six LŚ: Kanada w grupie z Rosją i Brazylią
Fot.: FIVB

Trenowana przez Stephane Antigę reprezentacja Kanady sprawiła swoim fanom miłą niespodziankę i awansowała do turnieju Final Six Ligi Światowej, który odbędzie się na początku lipca w brazylijskiej Kurytybie. Teraz zespół spod znaku "Klonowego Liścia" czeka poważniejszy sprawdzian.[Liga Światowa]»

[2017-06-19 22:50:58]
Miguel Falasca zrezygnował
Fot.: CEV

Spory problem mają szefowie Czeskiej Federacji Siatkówki (CVF) na niewiele ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem EUROVOLLEY POLAND 2017. Trener męskiej reprezentacji tego kraju Miguel Falasca podał się do dymisji. Jako powód podał względy osobiste.[Reprezentacje]»

[2017-06-19 15:41:21]
Estonia w II Dywizji Ligi Światowej
Fot.: CEV

Estonia wygrała w meksykańskim Leon finałowy turniej III Dywizji Ligi Światowej. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu wyprzedzili Hiszpanię, Niemcy i Meksyk. Trzy czołowe zespoły zobaczymy w EUROVOLLEY POLAND 2017. Siatkarze estońscy awansowali do II Dywizji Ligi Światowej. W zwycięskiem drużynie znalazł się zawodnik Cuprum Lubin - Robert Täht, na co dzień występujący na parkietach PlusLigi.[Liga Światowa]»

Bartosz Kurek: Szkoda, że nie zagramy w turnieju finałowym
Fot.: Anna Jabłczyk

Polska przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 1:3 w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Światowej i nie awansowała do Final Six. - Szkoda tego turnieju finałowego, bo mielibyśmy okazję rywalizować z najlepszymi zespołami. A tak do EUROVOLLEY POLAND 2017 nie wiadomo, czy będziemy mogli się z nimi zmierzyć - powiedział Bartosz Kurek.[Liga Światowa]»

Liga Światowa: Znamy uczestników Final Six
W niedzielę zakończyła się faza interkontynentalna I Dywizji Ligi Światowej. Poznaliśmy sześć drużyn, które zagrają w Final Six i są to Francja, Brazylia (gospodarz), Serbia, Rosja, Kanada i Stany Zjednoczone. Turniej finałowy zostanie rozegrany 4-8 lipca w Kurytybie.[Liga Światowa]»

LŚ: Zwycięstwo Argentyńczyków na zakończenie fazy interkontynentalnej
Fot.: FIVB

Na zakończenia fazy interkontynentalnej gospodarze turnieju w Cordobie zagrali z Bułgarami. Argentyńczycy z pewnością nie mogą zaliczyć występu w Lidze Światowej do udanych. Przed meczem z podopiecznymi Płamena Konsantinowa Argentyńczycy mieli na swoim koncie zaledwie 2 zwycięstwa i aż 6 porażek. Zwycięstwo z Bułgarami dało im miejsce w najlepszej dziesiątce. Najlepsi zawodnicy obu ekip, czyli Nicolas Bruno (Argentyna) oraz Tsvetan Sokolov (Bułgaria) zdobyli po tyle samo punktów w całym spotkaniu – po 18. Co ciekawe, Argentyńczycy mają na swoim koncie więcej punktów niż Bułgarzy. O tym, że znaleźli się na 10 miejscu zadecydowało gorsze ratio setów.[Liga Światowa]»

Ferdinando De Giorgi: Trzeba zbudować techniczną i mentalną tożsamość drużyny
Fot.: Anna Jabłczyk

Polska przegrała z Stanami Zjednoczonymi 1:3 w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Światowej i straciła szansę na grę w Final Six, które w lipcu zostanie rozegrane w Kurytybie. - Trzeba zbudować techniczną i mentalną tożsamość drużyny - powiedział Ferdinando De Giorgi, trener biało-czerwonych.[Liga Światowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane