Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Agnieszka Kąkolewska:
Fot.: FIVB

O najważniejszej siatkarskiej informacji mijającego tygodnia - udziale reprezentacji Polski kobiet w przyszłorocznym interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do Tokio 2020 - i nie tylko, rozmawialiśmy z kapitan biało-czerwonych Agnieszką Kąkolewską.[Reprezentacje]»

[2018-11-16 22:05:58]
FIVB przedstawiła aktualny ranking
Fot.: Anna Jabłczyk

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej przedstawiła nowe rankingi dla siatkarek i siatkarzy, na podstawie którego wyłonieni zostaną uczestnicy kwalifikacji do IO w Tokio w 2020. Mistrzowie Świata zostali sklasyfikowana na czwartym miejscu.[Reprezentacje]»

Polska siatkówka piszę historię Polski
Fot.: Karol Zdyb

W ciągu 90 lat istnienia Polska Siatkówka przyniosła naszemu krajowi aż 81 medali w najważniejszych, międzynarodowych turniejach siatkówki halowej a 25 razy reprezentanci Polski stawali na najwyższym stopniu podium. To właśnie w tych momentach, kiedy wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” serce każdego Polaka zabiło szybciej.[Reprezentacje]»

Znamy terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet 2019
Fot.: CEV

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2019. Polska będzie gospodarzem pierwszego turnieju tych międzynarodowych rozgrywek. W Radomiu w dniach 21-23 maja biało-czerwone zmierzą się z Włochami, Tajlandią i Niemcami.[Reprezentacje]»

Znamy terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2019
Fot.: Anna Szłapa

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2019. Polska będzie gospodarzem pierwszego turnieju tych międzynarodowych rozgrywek. W kraju nad Wisłą w dniach 31 maja - 2 czerwca obok mistrzów świata zagra USA, Brazylia oraz Australia.[Reprezentacje]»

Stephane Antiga zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Kanady
Fot.: FIVB

Po dwóch latach trener Stephane Antiga kończy współpracę z reprezentacją Kanady. W tym czasie francuski szkoleniowiec zdobył wraz z siatkarzami Kraju Klonowego Liścia brązowy medal Ligi Światowej 2017 i brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Południowej i Karaibów.[Reprezentacje]»

Płamen Konstantinow nie jest już trenerem bułgarskich siatkarzy
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Płamen Konstantinow nie jest już trenerem reprezentacji Bułgarii siatkarzy. Informują o tym bułgarskie media, powołując się na stronę internetową federacji tego kraju.[Reprezentacje]»

Polacy już w Warnie, Polki wracają do Warszawy z brązowymi medalami
Fot.: Anna Szłapa

Polscy siatkarze mają za sobą pracowity tydzień. Najpierw zmierzyli się w meczach towarzyskich z Belgią, potem udali na zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowiecki, a w niedzielę zameldowali się w Warnie. Biało-czerwone siatkarki wystąpiły z kolei w Volley Masters w Montreux. Nasze juniorki zakończyły mistrzostwa Europy na których wygrały brązowe medale.[Reprezentacje]»

Jacek Kasprzyk: Chcę drużyny walczącej
Fot.: Anna Jabłczyk

Dzisiaj w Warnie i Rzymie mecze inaugurujące FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018. Polacy, broniący tytułu zaczynają w środę meczem z Kubą. Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej mówi – „…chcę drużyny walczącej”.[Reprezentacje]»

Włodzimierz Sadalski: w każdym meczu musimy walczyć o zwycięstwo, a punkty nazbierają się same
Fot.: Piotr Wolankiewicz

Ostatnie zgrupowanie polskich siatkarzy w Nowym Dworze Mazowieckim obserwował Włodzimierz Sadalski – dyrektor pionu sportu i szkolenia PZPS, a także mistrz świata z Meksyku 1974 roku.[Reprezentacje]»

Niemcy przegrywają do zera z Brazylijczykami
Fot.: FIVB

Niecodzienny i niesiatkarski wynik padł w meczu towarzyskim między Niemcami a Brazylijczykami. Dla wicemistrzów świata i aktualnych mistrzów olimpijskich był to przedostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się jutro mistrzostwami świata. Dla Niemców był to przedostatni pojedynek w tym sezonie, bowiem nie będą bronić wywalczonego przed czterema laty brązowego krążka jednej z najważniejszych imprez w siatkarskim kalendarzu. Po trzech przegranych setach przez gospodarzy pojedynków, obie ekipy jeszcze raz wyszły na boisko. Czwarty raz w tym meczu lepsi okazali się Brazylijczycy, chociaż zwycięstwo nie było łatwe. Niemcy od początku do samego końca stawiali się na boisku. Z pewnością każdy, kto mógł oglądać ten sparing, mógł stwierdzić, że brak wicemistrzów Europy na mistrzostwach jest wielką niespodzianką, a oni będą tam największym nieobecnym.[Reprezentacje]»

[2018-09-07 21:26:24]
Iran bez szans w meczu z USA
Fot.: FIVB

USA pokonały Iran 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) w meczu pierwszego dnia turnieju Lublana Challenge. Pokonany zespół będzie rywalem polskich siatkarzy w pierwszej fazie mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii, które rozpoczną się 9 września.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane