Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Szeroki skład kadry Polski mężczyzn na Puchar Świata 2019
Fot.: Anna Jabłczyk

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał szeroki skład kadry narodowej na Puchar Świata 2019 w Japonii.[Reprezentacje]»

Nikola Grbić nie jest już trenerem kadry Serbii
Fot.: FIVB

Jak podała w piątek w oficjalnym komunikacie Serbska Federacja Siatkówki - Nikola Grbić nie jest już trenerem kadry Serbii. Przypomnijmy, że szkoleniowiec prowadził reprezentację Serbii od 2015 roku. Wspólnie z zespołem sięgnął po złoty medal Ligi Światowej, a także brązowy medal mistrzostw Europy.[Reprezentacje]»

[2019-08-15 10:04:37]
Dwa mecze siatkarek z Niemkami
Fot.: CEV

Polskie siatkarki wkroczyły w decydującą fazę przygotowań do mistrzostw Europy. W czwartek i piątek biało-czerwone rozegrają dwa mecze z reprezentacją Niemiec - pierwsze odbędzie się w Muenster, a drugi w Bremie.[Reprezentacje]»

Michał Mieszko Gogol: Póki co bardzo cię cieszymy
Fot.: Anna Jabłczyk

W niedzielę w gdańskiej Ergo Arenie Polacy ostatecznie przypieczętowali swój awans na przyszłoroczne letnie Igrzyska Olimpijskie, których gospodarzem będzie Tokio. Biało-czerwoni zanotowali na swoim koncie komplet zwycięstw, oddając w całym turnieju zaledwie jeden set. W najbliższych tygodniach nasi reprezentanci przygotowywać się będą do nadchodzących mistrzostw Europy, a następnie do Pucharu Świata.[Reprezentacje]»

Julien Lyneel: zapominamy o Gdańsku i skupiamy się na mistrzostwach Europy
Fot.: FIVB

Reprezentacja Francji przegrała z Polską 0:3 najważniejszy mecz turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku, zamykając sobie pierwszą z dwóch otwartych furtek do Tokio. Drugą siatkarze znad Loary spróbują przejść w styczniu, podczas europejskich kwalifikacji. Na razie jednak koncentrują się na tym, by dobrze zaprezentować się w nadchodzących mistrzostwach Starego Kontynentu. Jak wyglądał gdański turniej z perspektywy przyjmującego Jastrzębskiego Węgla?[Reprezentacje]»

Thibault Rossard: Musimy radzić sobie w trudnych sytuacjach
Fot.: FIVB

Reprezentacja Francji pokonała w czterech setach Tunezję na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Francuzi o bilet do Tokio powalczą w turnieju kontynentalnym, który odbędzie się w styczniu. - Musimy radzić sobie w trudnych sytuacjach, ponieważ w pojedynku z polską drużyną nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania naszych problemów – powiedział Thibault Rossard, przyjmujący francuskiej drużyny.[Reprezentacje]»

Aleksander Śliwka: Cel został osiągnięty
Fot.: Anna Jabłczyk

Zwycięstwem nad Słowenią reprezentacja Polski przypieczętowała awans na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. – Pracowaliśmy cały okres reprezentacyjny na ten turniej i wywalczyliśmy awans w bardzo dobrym stylu. Cel został osiągnięty – powiedział po niedzielnym spotkaniu Aleksander Śliwka, przyjmujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

[2019-08-11 23:42:29]
Olimpijski awans był priorytetem
Fot.: Anna Jabłczyk

- Olimpijski awans był priorytetem i konsekwetnie zmierzaliśmy do jego realizacji - powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski. - Nasze działania szkoleniowe i sportowe były podporządkowane turniejowi kwalifikacyjnemu w Gdańsku.[Reprezentacje]»

Artur Szalpuk: Wywalczyliśmy bilet do Tokio!
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Reprezentacja Polski wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Biało-czerwoni w ostatnim spotkaniu przeciwko Słowenii przypieczętowali swój awans do przyszłorocznej Olimpiady. - Udało nam się wykonać wszystko, co sobie założyliśmy. To fantastyczne uczucie - przyznał młody przyjmujący reprezentacji Polski, Artur Szalpuk.[Reprezentacje]»

Maciej Muzaj: Wszystko było taktycznie przemyślane
Fot.: Anna Jabłczyk

Nieoczekiwanie dla wszystkich, podczas gdańskich kwalifikacji olimpijskich trener Heynen obstawił w roli pierwszego atakującego Macieja Mazaja. Polacy wywalczyli awans i po raz kolejny okazało się, że nawet najbardziej szalone pomysły Belga mają swoje uzasadnienie, a przede wszystkim efekty w meczowej praktyce. - Cieszę się, że nie zawiodłem oczekiwań i że ta decyzja gdzieś się obroniła - skomentował Muzaj.[Reprezentacje]»

[2019-08-11 19:34:21]
Alen Pajenk: uwielbiam tu wracać
Fot.: FIVB

W ostatnim dniu rozgrywanego w gdańskiej Ergo Arenie turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Polacy podjęli reprezentację Słowenii. Biało-czerwonym do przypieczętowania awansu potrzebny był tylko jeden wygrany set, jednak zgodnie z wczorajszymi deklaracjami, nasi reprezentanci nie odpuścili spotkania i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 3:1.[Reprezentacje]»

Julien Lyneel: To jest sport, taka jest siatkówka
Fot.: FIVB

Francja pokonała 3:1 Tunezję w przedostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. - Mecz z Tunezją był już właściwie po nic, bo najważniejsze wydarzyło się właśnie wczoraj. Nie zagraliśmy na maksimum swoich możliwości, bo jesteśmy zwyczajnie smutni. Nie chcemy już myśleć o tym turnieju, on się skończył - przyznał przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane