Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Wygrany i przegrany sparing siatkarzy Belgii
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Siatkarze Belgii rozegrali dwa sparingi z Holandią. Jeden wygrali 3:2, a w drugim ulegli w takim samym stosunku. Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata, które od 9 do 30 września rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech. We wtorek i środę Belgowie zagrają w Szczecinie z reprezentacja Polski. Będzie to ostatni sprawdzian formy biało-czerwonych przed odlotem do Warny, gdzie będą rozgrywać swoje mecze fazy grupowej.[Reprezentacje]»

[2018-09-02 15:51:40]
Finlandia sparowała z Japonią
Fot.: FIVB

Finlandia będzie jednym z rywali Polski w pierwszej fazie mistrzostw świata. Oba zespoły zmierzą się w Warnie 15 września. W sobotę i niedzielę podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo rozegrali sparingi z Japonią - innym uczestnikiem czempionatu.[Reprezentacje]»

Jenia Grebennikov: Mecze z Serbią będą dobrym sprawdzianem przed MŚ
Fot.: FIVB

Jenia Grebennikov został wybrany najlepszym libero zakończonego w niedzielę XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który był rozgrywany w TAURON Arenie Kraków. 2 września reprezentacja Francji zmierzy się w Paryżu z Serbią. - Mecze z Serbami będą dobrym sprawdzianem formy przed wrześniowymi mistrzostwami świata - powiedział francuski libero.[Reprezentacje]»

Piotr Nowakowski: Musimy pokazać to, co w nas drzemie
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Piotr Nowakowski jest jednym z dwóch zawodników Trefla Gdańsk, którzy obecnie nie trenują z drużyną. Środkowy czas poświęca bowiem reprezentacji Polski, z którą przygotowuje się do startu w mistrzostwach świata. – Jeżeli na boisku pokażemy to, co w nas drzemie, to jestem pewny, że możemy osiągnąć naprawdę, naprawdę dużo – mówi „Pit” przed najważniejszą siatkarską imprezą.[Reprezentacje]»

Sharone Vernon Evans: Granie przed taką publicznością to przyjemność
Fot.: FIVB

Reprezentacja Kanady zajęła czwarte miejsce w XVI Memoriale Hubarta Wagnera, ale z mistrzem Europy Rosją przegrała po bardzo zaciętym tie breaku. Do gry po poważnej kontuzji wraca atakujący ONICO Warszawa, Sharone Vernon Evans.[Reprezentacje]»

Damian Schulz: każdy dobry mecz i wygrana nakręca
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Reprezentacja Polski wygrała XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który był rozgrywany w TAURON Arenie Kraków. We wtorek zawodnicy po dwóch dniach przerwy spotkają się ponownie w Spale i będą przygotowywać się do meczów towarzyskich z Belgią, które zostaną rozegrane 4-5 września w Netto Arenie Szczecin. - Każdy dobry mecz i wygrana nakręca - powiedział Damian Schulz, atakujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Artur Szalpuk: sami od siebie będziemy oczekiwać jeszcze lepszej gry
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Artur Szalpuk został wybrany najlepszym zawodnikiem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w TAURON Arenie Kraków. Za tydzień biało-czerwoni w Szczecinie zmierzą się z Belgią. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed wrześniowymi mistrzostwami świata. - Sami od siebie będziemy oczekiwać jeszcze lepszej gry - powiedział przyjmujący reprezentacji Polski.[Reprezentacje]»

Dawid Konarski: mam nadzieję, że z Belgami zagramy bardziej równo
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski wygrała XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w TAURON Arenie Kraków. Polacy wygrali wszystkie trzy spotkania. Pokonali Kanadę 3:0, Francję 3:2 i Rosję również 3:2. W dniach 4-5 września nasz zespół przed wylotem na mistrzostwa świata rozegra jeszcze dwa towarzyskie mecze z Belgią w Szczecinie. - Mam nadzieję, że z Belgami zagramy jeszcze lepiej i bardziej równo - powiedział Dawid Konarski, atakujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Polacy zwycięzcami XVI Memoriału Wagnera
Fot.: FIVB

Reprezentacja Polski, z kompletem wygranych na koncie, zwyciężyła w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W decydującym meczu Polacy pokonali Rosjan 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10).[Reprezentacje]»

Vital Heynen: mamy dobrych zawodników
Fot.: Anna Szłapa

Reprezentacja Polski wygrała XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w TAURON Arenie Kraków. Kolejne miejsca zajęła Rosja, Francja i Kanada. Dla wszystkich drużyn był to bardzo dobry sprawdzian formy przed wrześniowymi FIVB Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. - Mmay czternastu dobrych zawodników - powiedział Vital Heynen, trener biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

[2018-08-26 20:06:23]
MHJW: Polacy triumfują
Fot.: Anna Jabłczyk

Na zakończenie turnieju w Krakowie Polacy zmierzyli się z reprezentacją Sbornej. Po wczorajszym tie-breaku z ekipą Francji, również dziś byliśmy świadkami pięciu setów. Polska ekipa z akcji na akcję prezentowała się coraz lepiej. Nie zwodziła dziś zagrywka, która napsuła dużo krwi przyjmującym rosyjskiej drużyny. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Schulz i Szalpuk, których zagrania raz za razem wprawiały w osłupienie przeciwnika. Dzisiejsza wygrana zapewniła biało-czerwonym zwycięstwo w całym turnieju.[Reprezentacje]»

Benjamin Toniutti: Cieszymy się, że kończymy Memoriał Wagnera zwycięstwem
Fot.: FIVB

Francja pokonała Kanadę 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:16) w ostatnim meczu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w TAURON Arenie Kraków. Trójkolorowi wygrali jedno z trzech spotkań i zajęli ostatecznie trzecie miejsce w turnieju. - Cieszymy się, że kończymy ten turniej zwycięstwem - powiedział Benjamin Toniutti, kapitan francuskiej drużyny.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane