Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Losowanie eliminacji ME 2021 kobiet i mężczyzn
Fot.: Anna Szłapa

Odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn. Jednym z czterech współgospodarzy czempionatu siatkarzy będzie Polska. W finałowej rywalizacji zagrają po 24 drużyny kobiece i męskie.[Reprezentacje]»

Bilety na turnieje  VNL w Polsce - start sprzedaży
Fot.: Anna Szłapa

Siatkarskie emocje w reprezentacyjnym wydaniu wracają w 2020 roku wraz z kolejną edycją Siatkarskiej Ligi Narodów. Sprzedaż biletów na turnieje VNL siatkarzy w Polsce startuje już 6 lutego.[Reprezentacje]»

Sebastian Pawlik: Pracujemy dla wspólnego dobra
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Sebastian Pawlik nie odpoczywa. Po pełnym emocji sezonie reprezentacyjnym asystent trenera Vitala Heynena wrócił do korzeni. - Pracujemy tutaj w szkole dla wspólnego dobra, od zawsze staramy się sobie pomaga - przyznał szkoleniowiec[Reprezentacje]»

Na pięciu kontynentach o olimpijski awans
Fot.: FIVB

W pierwszej połowie stycznia rozegrane zostaną kontynentalne turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Tokio. Dotychczas prawo gry w najważniejszej imprezie czterolecia zapewniły sobie następujące męskie reprezentacje - Argentyna, Brazylia, Japonia (gospodarz), Polska, Rosja, USA i Włochy.[Reprezentacje]»

Ważne zmiany w regulaminach FIVB - nowy światowy ranking
Fot.: Anna Szłapa

Zarząd FIVB zatwierdził propozycję nowego systemu ustalania Światowego Rankingu seniorskich reprezentacji narodowych.[Reprezentacje]»

Finał Ligi Narodów siatkarzy 2020 w Turynie
Fot.: Anna Szłapa

Finałowy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 zostanie rozegrany w Turynie, a nie w Stanach Zjedoczonych. Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie potwierdziła nowego gospodarza Final Six VNL 2020.[Reprezentacje]»

[2019-12-21 13:15:45]
#DROGADOTOKIO - Zaczynamy w Spale
Fot.: Karol Zdyb

W Spale rozpoczęły się przygotowania do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W pierwszej fazie na zgrupowaniu pojawiły się zawodniczki z polskich klubów. Po przerwie świątecznej dołączą siatkarki z klubów włoskich. Początek drugiej części przygotowań zaplanowany jest na 29 grudnia.[Reprezentacje]»

Europejskie kwalifikacje do Tokio 2020 - harmonogram
Fot.: CEV

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej potwierdziła harmonogram meczów Europejskich Turniejów Kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Reprezentacja Polski kobiet zagra w dniach 7-12 stycznia w Apeldoornie. Turniej mężczyzn odbędzie się 5-10 stycznia w Berlinie. Nie weźmie w nim udziału reprezentacja Polski mężczyzn, która już zagwarantowała sobie prawo do startu w IO wygrywając tegoroczny interkontynentalny turniej kwalifikacyjny w Gdańsku. Reprezentacje Polski wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN S.A., Operator sieci Plus.[Reprezentacje]»

[2019-10-18 17:05:03]
VNL 2020 w Krakowie i Łodzi
Fot.: FIVB

Znamy już gospodarzy dwóch spośród trzech turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów, które w przyszłym roku odbędą się w naszym kraju. Biało-czerwoni siatkarze zagrają 22-24 maja w Krakowie i 5-7 czerwca w Łodzi. Reprezentantki Polski będą mogły zaprezentować się swoim kibicom 9-11 czerwca – miasto-gospodarz tego turnieju zostanie podany w późniejszym terminie.[Reprezentacje]»

Polka i Polak w Drużynach Marzeń CEV EuroVolley 2019
Fot.: FIVB

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej oficjalnie ogłosiła nazwiska zawodniczek i zawodników wybranych do Drużyn Marzeń CEV EuroVolley 2019. W męskim Dream Teamie znalazł się Wilfredo Leon, natomiast w drużynie pań wyróżniono Agnieszkę Kąkolewską.[Reprezentacje]»

Bartosz Kurek: mecz zakończył się uczciwie
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W piątek reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę podczas Pucharu Świata w Japonii. Biało-czerwoni przegrali z USA 1:3. - Mecz zakończył się uczciwie. Wynik mógł być korzystyny zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny. To długi turniej, więc musimy coś zrobić z naszą grą. Walczymy dalej i koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu - powiedział Bartosz Kurek, atakujący polskiej drużyny.[Reprezentacje]»

Paweł Zatorski: mam nadzieję, że uda nam się zdobyć kolejny medal
Fot.: FIVB

W sobotni wieczór reprezentacja Polski w świetnym stylu pokonała Francję w meczu o trzecie miejsce CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej 2019. - Chcieliśmy za wszelką cenę wydrzeć to zwycięstwo - powiedział Paweł Zatorski, libero biało-czerwonych. Już jutro mistrzowie świata rozpocznę grę w Pucharze Świata. Pierwszym rywalem Polaków będzie Tunezja. Początek o godznie 8.00, transmisja na antenie Polsatu Sport.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane