Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Arthur Szwarc: naszym celem jest awans na MŚ
Fot.: FIVB

Kanada od jutra będzie walczyła podczas 25. Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCEA) o kwalifikacje na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Kanadyjczyków, brązowych medalistów Ligi Światowej poprowadzi Stephane Antiga. - To bardzo dobry i wymagający trener. Uważam, że takiego szkoleniowca właśnie potrzebowaliśmy. Jest cały czas z zespołem i przeżywa mecz razem z nami. Udziela nam mnóstwo wskazówek. Żaden z zawodników nie czuje się pominięty – mówi Arthur Szwarc, środkowy Kanady, który nie ukrywa, że w przyszłości chciałby zagrać w Polsce.[Reprezentacje]»

[2017-09-21 17:20:41]
Mistrzowie Świata w innym wydaniu
Fot.: Anna Jabłczyk

Równo trzy lata temu kibice zgromadzeni przed telewizorami usłyszeli z ust Tomasza Swędrowskiego słynne słowa „Jesteśmy Mistrzami Świata!”. Dziś, po 3 latach, powiedziałabym, że owszem, jesteśmy mistrzami świata, ale w nieco innej sferze siatkarskiego świata. Mianowicie w zwalnianiu i zatrudnianiu nowych trenerów.[Reprezentacje]»

Ferdinando De Giorgi nie będzie pełnił funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn
Fot.: Anna Jabłczyk

Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej analizowany był sportowy aspekt występu męskiej reprezentacji Polski w sezonie 2017 – szczególnie Ligi Światowej i CEV Mistrzostw Europy w Piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017.[Reprezentacje]»

Puchar Wielkich Mistrzów: Brazylia ze złotym medalem. MVP Lucarelli
Fot.: FIVB

Brazylia, Włochy, Iran taka jest kolejność drużyn na podium Pucharu Wielkich Mistrzów, który od 12 do 17 września rozgrywany był w Japonii. Drużyny mecze rozgrywały w Nagoi i Osace. MVP turnieju został wybrany Lucarelli, przyjmujący reprezentacji Brazylii. Dla Canarinhos to już piąty złoty medal wywalczony podczas tych rozgrywek. W gronie wyróżnionych znalazł się także nowy zawodnik PGE Skry Bełchatów - Milad Ebadipour.[Reprezentacje]»

Drugi sparing kadry Polski kobiet w Holandii
Fot.: CEV

W drugim spotkaniu sparingowym poprzedzających CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2017 Polki ponownie zmierzyły się z Holenderkami. Wczoraj na boisku rywalek biało-czerwone przegrały z pomarańczowymi 1:3. Dzisiaj potyczka zakończyła się zwycięstwem rywalek, ale po tie breaku.[Reprezentacje]»

Sparing kadry Polski kobiet w Holandii
Fot.: CEV

W pierwszym, z dwu spotkań sparingowych poprzedzających CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2017 Polki zagrały w Holandii. Biało-czerwone przegrały z pomarańczowymi 1:3.[Reprezentacje]»

Spotkanie szefów federacji oraz wydziałów merytorycznych PZPS z Ferdinando De Giorgim
Fot.: Anna Jabłczyk

W czwartek, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej doszło do spotkania szefów PZPS oraz wydziałów i pionów merytorycznych z Ferdinando De Giorgim – trenerem reprezentacji Polski mężczyzn. Spotkanie poświęcone było omówieniu raportów za sezon reprezentacyjny 2017 złożonych przez selekcjonera, trenera przygotowania fizycznego, sztab medyczny, psychologa oraz wyników badań medycznych.[Reprezentacje]»

Rozpoczął się Puchar Wielkich Mistrzów
Fot.: FIVB

W Japonii rozpoczął się Puchar Wielkich Mistrzów z udziałem sześciu drużyn. Obok gospodarzy w turnieju występuje reprezentacja Brazylii, Francji, Iranu, Stanów Zjednoczonych oraz Włoch. We francuskim zespole gra, aż pięciu zawodników znanych z parkietów PlusLigi, a w amerykańskim czterech.[Reprezentacje]»

Wilfredo Leon: Moja motywacja do gry w polskiej kadrze jest ogromna
Fot.: CEV

W poniedziałek podano oficjalną informację, że Wilfredo Leon otrzymał zgodę na zmianę macierzystej federacji – Ta wiadomość dała mi dużą radość. Polska jest teraz moim domem i zajmuje w moim sercu ważne miejsce – przyznał znakomity przyjmujący.[Reprezentacje]»

Prezydium Zarządu FIVB wydało zgodę na zmianę federacji macierzystej dla Wilfredo Leona Venero
Fot.: CEV

Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał z Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej decyzję Prezydium Zarządu FIVB o zmianie federacji macierzystej dla Wilfredo Leona. To oznacza, że od tego momentu zawodnik grać będzie na polskim certyfikacie.[Reprezentacje]»

Polsko-estońskie zmagania i międzynarodowe spotkanie z „gdańskimi lwami”
Fot.: FIVB

W poniedziałek w Gdańsku zakończyły się zmagania 24 drużyn z Estonii i Polski, które rywalizowały w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Siatkowej „Mini Mistrzostwa Europy”. W trzech z czterech kategorii zwyciężyły zespoły z kraju nad Wisłą, co było dobrym zwiastunem – i jak się okazało również przepowiednią - przed starciem biało-czerwonych z Estończykami w ramach LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.[Reprezentacje]»

Hidalgo walczy o występy w reprezentacji
Fot.: Anna Jabłczyk

Salvador Hidalgo ma marzenie. Wychowywany na Kubie zawodnik chce chociaż raz wystąpić dla niemieckiej reprezentacji. Federacja walczy o niego. Mistrzostwa Europy w Polsce byłyby dla niego czymś szczególnym. Historia o pieniądzach i biurokracji.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane