Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

PLPS objął patronat nad Eurovolley Masters Ostrołęka 2018
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Mamy przyjemność poinformować, że VIII Kaman Cup Mistrzostwa Europy Masters w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn Ostrołęka 2018 odbędą się pod patronatem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.[Reprezentacje]»

Final Six: Rosjanie o krok od strefy medalowej
Fot.: FIVB

Tylko na jedną partię starczyło Polakom argumentów w dzisiejszej walce z Rosjanami. Biało-czerwoni rywalizację we francuskim Lille musieli więc spisać na straty i po czterech rozegranych setach zmuszeni byli uznać wyższość Sbornej. Team prowadzony przez trenera Shlapnikova popełniał zdecydowanie mniej błędów własnych, co pozwoliło im na pozytywne budowanie własnej gry. Jutro Polaków czeka starcie z Amerykanami, które może jeszcze dać nadzieję na awans do sobotnich półfinałów.[Reprezentacje]»

Wyjątkowa prezentacja drużyn przed Final Six w Lille
Fot.: FIVB

We wtorek na Placu Republiki w Lille odbyła się wyjątkowa prezentacja drużyn, które od środy do niedzieli będą brały udział w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. Sześć zespołów zostało ustawionych na boisku do siatkówki plażowej. Niestety to wszystko odbywało się przy bardzo wysokiej, blisko 30 stopniowej temperaturze. Upał na boisku do siatkówki plażowej i okalających go trybunach sprawił, że wszystkie ekipy, mimo podniosłości chwili sukcesywnie chroniły się w autokarach.[Reprezentacje]»

Bartosz Kwolek: W tej ekipie jest duży potencjał
Fot.: Magdalena Kudzia

Przed nami ostatni weekend z Siatkarską Ligą Narodów! W fazie grupowej turnieju finałowego biało-czerwoni zmierzą się z Rosjanami i Amerykanami. Jak dotychczasowe występy ocenia nasz przyjmujący, Bartosz Kwolek? Czy przed Final Six czuje dodatkowy dreszczyk emocji? Zapraszamy do lektury.[Reprezentacje]»

[2018-06-30 14:47:45]
Francja gotowa do gry w Final Six
Fot.: FIVB

W dniach 4-8 lipca w Lille zostanie rozegrany turniej Final Six z udziałem sześciu najlepszych drużyn Siatkarskiej Ligi Narodów. Francja po raz pierwszy pełnić będzie role gospodarza. W turnieju finałowym obok Trójkolorowych zagra Brazylia, Polska, Rosja, Serbia i Stany Zjednoczone.[Reprezentacje]»

Mateusz Mika nie zagra w Final Six Ligi Narodów
Fot.: FIVB

Mateusz Mika, przyjmujący reprezentacji Polski nie wystąpi w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów. Zawodnik przeszedł operację związaną z zapaleniem wyrostka robaczkowego.[Reprezentacje]»

[2018-06-27 10:30:37]
Faza grupowa LN zakończona
Fot.: FIVB

W miniony weekend zakończyła się faza grupowa rozgrywek Ligi Narodów. W trakcie pięciotygodniowych zmagań każda z 16 drużyn w stawce wzięła udział w pięciu turniejach, w których łącznie rozegrała 15 spotkań. Sześć najlepszych zespołów uzyskało przepustkę do turnieju finałowego, który odbędzie się we francuskim Lille w dniach od 4 do 8 lipca.[Reprezentacje]»

Łomacz, Kochanowski i Szalpuk o Lidze Narodów
Fot.: Anna Jabłczyk

Zakończyła się faza interkontynentalna Ligi Narodów. Z czterech reprezentacji siatkarzy PGE Skry Bełchatów najlepiej spisała się Serbia (4 miejsce) oraz Polska (6 lokata), które awansowały do turnieju finałowego. Iran zakończył rozgrywki na 10 miejscu, a Bułgaria na 11.[Reprezentacje]»

Liga Narodów: Niespodziewana porażka Rosjan
Fot.: FIVB

Na zakończenie występów w fazie grupowej Ligi Narodów Francuzi zagrali z Rosjanami. Wydawało się, że faworytami będą Rosjanie, którzy po dość słabym początku grali coraz lepiej. W końcowej fazie turnieju w składzie pojawił się jeden z największych gwiazdorów "Sbornej", Maksim Michajłow. Z drugiej strony za Francuzami przemawiał atut braku rozjazdów po całym świecie, bo tak naprawdę większość turnieju zagrali na swoim kontynencie i z pewnością byli mniej zmęczeni od swoich przeciwników. Atut udało im się wykorzystać, bo pokonali Rosjan, nie tracąc przy tym seta. Z pewnością było to niemałe zaskoczenie.[Reprezentacje]»

Liga Narodów: Porażka Niemców na zakończenie sezonu
Fot.: FIVB

Dziś po raz ostatni w tym sezonie podopieczni Andrei Gianiego wybiegli na siatkarskie boisko. Sezonu reprezentacyjnego w 2018 roku z pewnością nie mogą zaliczyć do zbyt udanego. Nie udało im się wywalczyć przepustki na Mistrzostwa Świata i tym samym nie będą bronić brązowego medalu. W Lidze Narodów zagrali dość przeciętnie, a w końcowej fazie zabrakło jednego z najbardziej doświadczonych zawodników. Z pewnością nie jest to wytłumaczenie średniej, wręcz słabej dyspozycji, którą Niemcy zaprezentowali na koniec swojego sezonu reprezentacyjnego. Niemcy zakończyli sezon, tak jak go rozpoczęli - czyli od porażki. Tym razem powalczyli i wyższość rywali uznali dopiero w tie-breaku. Przegrana za jeden punkt dała im 10 miejsce w Lidze Narodów.[Reprezentacje]»

[2018-06-24 08:48:43]
Liga Narodów: Polacy jadą do Lille
Fot.: Anna Jabłczyk

Polacy postawili dziś kropkę nad "i", zapewniając sobie awans do Final Six Ligi Narodów zwycięstwem nad gospodarzami ostatniego turnieju fazy interkontynentalnej. Do szczęścia brakowało zaledwie punktu, ale biało-czerwona ekipa nie odpuściła aż do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 3:0. Najwięcej emocji przyniosła druga partia zwieńczona grą na przewagi. To zwycięstwo sprawiło, że Polacy mogą już planować wyjazd do Francji.[Reprezentacje]»

Liga Narodów: Rosjanie znów wygrywają
Fot.: FIVB

Amerykańsko-rosyjskie starcia budzą emocje nie tylko na polu politycznym. Także w siatkarskim świecie należą one do ciekawych pojedynków. Śmiało można powiedzieć, że drugi dzień z rzędu obie ekipy zagrały w hicie danego dnia. Amerykanie i Rosjanie należą do światowej czołówki od kilku dobrych lat i każdy ich występ wzbudza niemałe zainteresowanie. Warto jednak dostrzec, że w Lidze Narodów zawodnicy z Ameryki Północnej nie radzą sobie zbyt dobrze. Doznali już wielu zaskakujących porażek, nie tylko na wyjazdach, ale i we własnej hali. Dziś musieli znów uznać wyższość Rosjan, którzy drugi raz z rzędu wygrali bez straconego seta.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane