Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Europy mężczyzn

Znamy harmonogram meczów ME 2019 siatkarzy
Fot.: Anna Szłapa

#EuroVolleyM zostanie rozegrany w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Laurent Tillie: Przed półfinałami uniknąć Polski i Rosji
Fot.: CEV

Francja, obok Belgii, Holandii i Słowenii, będzie jednym ze współgospodarzy CEV EuroVolley 2019 Mężczyzn i w grupie A zagra m.in. z Włochami i Bułgarią. Trener francuskich siatkarzy Laurent Tillie uczestniczył 16 stycznia w losowaniu w Brukseli.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

CEV EuroVolley 2019 Mężczyzn: zaczniemy meczem z Estonią
Fot.: Anna Jabłczyk

Europejska Konfederacja Siatkówka (CEV) podała terminarz fazy grupowej mistrzostw Europy mężczyzn 2019. Biało-czerwoni udział w czempionacie zaczną 13 września meczem z Estonią. Dwa dni później zagrają z Holandią, a w następnych spotkaniach grupy D zmierzą się z Czechami (16 września), Czarnogórą (17 września) i Ukrainą (19 września). Awans do fazy pucharowej uzyskają po cztery zespoły z każdej z grup.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

#EuroVolley 2019 mężczyzn: Znamy wszystkich uczestników
Fot.: FIVB

Zespoły Austrii, Białorusi, Czarnogóry, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Macedonii, Portugalii, Rumunii, Słowacji i Ukrainy wywalczyły awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, który rozegrany zostanie od 12 do 29 września w czterech krajach - Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. Gospodarze czempionatu mają również prawo startu.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Rosjanie oficjalnie chcą organizować MŚ 2022
Fot.: FIVB

Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej (WFW) poinformowała, że wysłała do FIVB oficjalne zgłoszenie na organizację mistrzostw świata mężczyzn w 2022 roku.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Losowanie kwalifikacji do ME siatkarzy 2019
Fot.: FIVB

Dzisiaj odbyło się losowanie grup kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarzy 2019. Dwadzieścia sześć męskich drużyn walczyć będzie o dwanaście miejsc. Reprezentacja Polski ma zapewniony udział w turnieju głównym.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Fernando Muñoz: Cały czas śledziłem grę Fabiana
Fot.: FIVB

Reprezentacja Hiszpanii zakończyła udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na ostatnim miejscu. Pomimo porażki szkoleniowiec hiszpańskiej drużyny jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W nadchodzącym sezonie Fernando Muñoz będzie trenerem zespołu Olympiakos Pireus, w którym występować będzie Fabian Drzyzga. - To bardzo doświadczony zawodnik i dysponujący dużymi umiejętnościami rozgrywający. Przez cały czas byłem w kontakcie z trenerem Ferdinando De Giorgim odnoście tego gracza. Śledziłem jego grę i występy w poszczególnych meczach – mówi w rozmowie z naszym portalem szkoleniowiec kadry Hiszpanii i greckiej drużyny.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Vital Heynen: reprezentacyjnego grania jest za dużo
Fot.: FIVB

- Gdyby Polacy w meczu ze Słowenią przegrali 2:3 po zaciętej walce, zapewne nikt nie miałby pretensji, że skończyło się tak jak się skończyło. Trzeba odejść od filozofii ciągłego wygrywania, a skupić się na pokazywaniu dobrej siatkówki – takie jest moje zdanie – stwierdził Vital Heynen, szkoleniowiec reprezentacji Belgii, oceniając zakończone niedawno LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017. Belgowie byli jedną z niespodzianek całych rozgrywek, które ukończyli tuż za podium.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Sam Deroo: Daliśmy z siebie wszystko
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Reprezentacja Belgii była bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. - Daliśmy z siebie wszystko, a na koniec wyjeżdżamy bez niczego. Mimo wszystko jestem wdzięczny, że miałem możliwość gry z najlepszymi zawodnikami w Europie - powiedział Sam Deroo, kapitan belgijskiej drużyny, który na co dzień jest zawodnikiem mistrza Polski.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Drazen Luburić: Wiedzieliśmy, że Belgia nie podda się bez walki
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Serbia została brązowym medalistą LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W spotkaniu o trzecie miejsce pokonali Belgię 3:2. - Wiedzieliśmy, że rywal nie podda się bez walki - powiedział Drazen Luburić, atakujący serbskiej drużyny.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Andrea Giani: Mam tylko jeden cel - złoto
Fot.: FIVB

- Z takim podejściem zawodników do pracy i z takimi charakterami, jakie mam w niemieckiej kadrze, praca jest wielką przyjemnością - powiedział słynny Włoch pytany o tajemnicę sukcesu Niemców podczas LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017. Dwa lata temu, ze Słowenią Giani wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy. W tym roku, tym razem z Niemcami powtórzył wynik.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Maksim Żygałow: U was organizacja jest zawsze fantastyczna
Fot.: FIVB

W niedzielę zakończyła się najważniejsza impreza tegorocznego sezonu reprezentacyjnego, LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017, w której triumfowała reprezentacja Rosji. W finale Sborna wygrała z Niemcami 3:2, zaś brązowy medal przypadł Serbom, którzy po wyrównanym pojedynku pokonali Belgię również 3:2.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane