Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Europy mężczyzn

Rosjanie oficjalnie chcą organizować MŚ 2022
Fot.: FIVB

Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej (WFW) poinformowała, że wysłała do FIVB oficjalne zgłoszenie na organizację mistrzostw świata mężczyzn w 2022 roku.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Losowanie kwalifikacji do ME siatkarzy 2019
Fot.: FIVB

Dzisiaj odbyło się losowanie grup kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarzy 2019. Dwadzieścia sześć męskich drużyn walczyć będzie o dwanaście miejsc. Reprezentacja Polski ma zapewniony udział w turnieju głównym.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Fernando Muñoz: Cały czas śledziłem grę Fabiana
Fot.: FIVB

Reprezentacja Hiszpanii zakończyła udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na ostatnim miejscu. Pomimo porażki szkoleniowiec hiszpańskiej drużyny jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W nadchodzącym sezonie Fernando Muñoz będzie trenerem zespołu Olympiakos Pireus, w którym występować będzie Fabian Drzyzga. - To bardzo doświadczony zawodnik i dysponujący dużymi umiejętnościami rozgrywający. Przez cały czas byłem w kontakcie z trenerem Ferdinando De Giorgim odnoście tego gracza. Śledziłem jego grę i występy w poszczególnych meczach – mówi w rozmowie z naszym portalem szkoleniowiec kadry Hiszpanii i greckiej drużyny.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Vital Heynen: reprezentacyjnego grania jest za dużo
Fot.: FIVB

- Gdyby Polacy w meczu ze Słowenią przegrali 2:3 po zaciętej walce, zapewne nikt nie miałby pretensji, że skończyło się tak jak się skończyło. Trzeba odejść od filozofii ciągłego wygrywania, a skupić się na pokazywaniu dobrej siatkówki – takie jest moje zdanie – stwierdził Vital Heynen, szkoleniowiec reprezentacji Belgii, oceniając zakończone niedawno LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017. Belgowie byli jedną z niespodzianek całych rozgrywek, które ukończyli tuż za podium.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Sam Deroo: Daliśmy z siebie wszystko
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Reprezentacja Belgii była bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. - Daliśmy z siebie wszystko, a na koniec wyjeżdżamy bez niczego. Mimo wszystko jestem wdzięczny, że miałem możliwość gry z najlepszymi zawodnikami w Europie - powiedział Sam Deroo, kapitan belgijskiej drużyny, który na co dzień jest zawodnikiem mistrza Polski.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Drazen Luburić: Wiedzieliśmy, że Belgia nie podda się bez walki
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Serbia została brązowym medalistą LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W spotkaniu o trzecie miejsce pokonali Belgię 3:2. - Wiedzieliśmy, że rywal nie podda się bez walki - powiedział Drazen Luburić, atakujący serbskiej drużyny.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Andrea Giani: Mam tylko jeden cel - złoto
Fot.: FIVB

- Z takim podejściem zawodników do pracy i z takimi charakterami, jakie mam w niemieckiej kadrze, praca jest wielką przyjemnością - powiedział słynny Włoch pytany o tajemnicę sukcesu Niemców podczas LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017. Dwa lata temu, ze Słowenią Giani wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy. W tym roku, tym razem z Niemcami powtórzył wynik.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Maksim Żygałow: U was organizacja jest zawsze fantastyczna
Fot.: FIVB

W niedzielę zakończyła się najważniejsza impreza tegorocznego sezonu reprezentacyjnego, LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017, w której triumfowała reprezentacja Rosji. W finale Sborna wygrała z Niemcami 3:2, zaś brązowy medal przypadł Serbom, którzy po wyrównanym pojedynku pokonali Belgię również 3:2.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Denis Kaliberda: przed rozpoczęciem ME drugie miejsce bralibyśmy w ciemno
Fot.: FIVB

Reprezentacja Niemiec wywalczyła srebrne medale podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W finale przegrała z Rosją 2:3. - Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy drugie miejsce bralibyśmy w ciemno - powiedział Denis Kaliberda, najlepszy przyjmujący turnieju i były zawodnik Jastrzębskiego Węgla.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Nikola Jovović: byłem przekonany, że uda nam się wygrać medal
Fot.: FIVB

Reprezentacja Serbii w miniony weekend wywalczyła brązowy krążek podczas LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017. Jak przyznał rozgrywający Serbów, turniej obfitował w wiele niespodziewanych wyników. - Już mecz otwarcia był dla nas zaskakujący, bo zupełnie nie spodziewałem się, że wygramy z Polską 3:0. Myślałem raczej, że będzie to dobre widowisko, długie spotkanie, Polacy przecież grali u siebie – powiedział Nikola Jovović.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Zmęczeni bohaterowie przebalowali całą noc
Fot.: FIVB

Sześć meczów w dziesięć dni zmęczy nawet najtwardszych mężczyzn. I tak „srebrni chłopcy” pozwolili sobie na spokojne świętowanie. W przebieralni były pierwsze zimne trunki i pizza, następnie udali się do klubu „Frantic”, piwnicy ze sklepieniem w centrum Krakowa. O śnie nie myśleli, ponieważ autobus wystartował już o 3:55, aby zawieźć drużynę na lotnisko.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Maksim Michajłow: pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną
Fot.: FIVB

Rosja wygrała LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W niedzielnym finale, który był niezwykle zacięty i emocjonujący pokonała Niemcy 3:2. – Pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną – powiedział Maksim Michajłow, MVP turnieju.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane