Najnowsze newsy

Siatkówka - Młodzieżowe

Powołania do kadry U21. W składzie zawodnicy TAURON 1. Ligi Mężczyzn
Fot.: Karol Zdyb

Trener Daniel Pliński powołał szeroki skład kadry narodowej na mistrzostwa świata U21. Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy, którzy w sezonie 2021/22 będą występować na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn.[Młodzieżowe]»

[2021-08-15 16:39:38]
Spała: Gry kontrolne kadry U19
Fot.: CEV

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw świata U-19 reprezentacja Polski rozgrała trzy mecze sparingowe z rówieśnikami z Białorusi. Siatkarze trenera Michała Bąkiewicza każde z nich kończyli wygranymi – odpowiednio 4:1, 4:1 i 3:0.[Młodzieżowe]»

Juniorzy młodsi między kolejnymi zgrupowaniami
Fot.: Karol Zdyb

Kadra juniorów młodszych ma za sobą kolejne zgrupowanie. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza przygotowują się do mistrzostw świata U19, które rozegrane zostaną od 24 sierpnia do 2 września. Od 11 do 21 lipca trenowali na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Giżycku i jak podkreśla nasz szkoleniowiec "plan pracy został zrealizowany." Na kolejnym zgrupowaniu zawodnicy, już w 14-osobowym składzie, spotkają się wieczorem 24 lipca w Zakopanem. Pod Giewontem planowane są pierwsze sparingi.[Młodzieżowe]»

Kadra juniorek młodszych na zgrupowanie w Cetniewie
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

W sobotę na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Cetniewie rozpocznie się zgrupowanie 18-osobowej kadry juniorek młodszych, która przygotowuje się do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, zaplanowanych na 20-29 września w Durango (Meksyk). Obóz zakończy się 4 sierpnia.[Młodzieżowe]»

Daniel Pliński trenerem kadry narodowej mężczyzn U21
Fot.: Karol Zdyb

Pion Sportu i Szkolenia PZPS postanowił powierzyć Danielowi Plińskiemu funkcję trenera reprezentacji Polski mężczyzn do lat 21. Kadra narodowa tej kategorii wiekowej sposobi się do mistrzostw świata, które zaplanowane są od 23 września do 3 października. Udział naszej reprezentacji w światowym czempionacie jest wynikiem zaproszenia otrzymanego od Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).[Młodzieżowe]»

Podsumowanie 2020: Niedosyt po 5. miejscu juniorek
Fot.: CEV

- Będą to pierwsze duże europejskie zawody od wybuchu pandemii koronawirusa. Mecze zostaną rozegrane w rygorystycznych warunkach, zgodnie z wytycznymi Europejskiej Konfederacji Siatkówki. Czempionat będzie zamknięty dla publiczności i mediów. Do hali będą mogli wejść tylko zawodniczki, pracownicy i personel organizacyjny, którzy uzyskali negatywny wynik testu COVID-19 – mówiła sekretarz generalna Chorwackiej Federacji Piłki Siatkowej, Valentina Bifflin na konferencji prasowej 17 sierpnia w Osijeku przed ME juniorek U19, zaplanowanymi na 22-30 sierpnia.[Młodzieżowe]»

Podsumowanie 2020: Juniorzy nie powtórzyli w Brnie sukcesów starszych kolegów
Fot.: FIVB

Problem pandemii koronawirusa dotknął również mistrzostw Europy juniorów U20, które rozegrane zostały od 26 września do 4 października Brnie i Karimie (Czechy), gdzie zwyciężyła Rosja, a Polska była szósta.[Młodzieżowe]»

Podsumowanie 2020: Awans juniorek młodszych na MŚ
Fot.: CEV

28 listopada 2019 roku Polska przegrała w Tbilisi z Rosją 0:3 (16:25, 25:27, 6:25) w finałowym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt. Oba zespoły wygrały rywalizację w grupach. Zwycięzca tego spotkania awansował do finałowego turnieju kontynentalnego czempionatu U17 w Podgoricy (Czarnogóra), który ostatecznie rozegrany został od 1 do 9 października.[Młodzieżowe]»

Podsumowanie 2020: Brązowy medal juniorów młodszych
Fot.: CEV

- W mistrzostwach Europy chcemy zdobyć medal. Marzymy oczywiście o złotym - mówił przed odlotem do Włoch Jakub Olszewski, kapitan reprezentacji Polski U18 na kontynentalny czempionat. Jakub Olszewski podkreślał, że ekipa czuje się mocna. - Ciężko pracowaliśmy. Spotkaliśmy się na pierwszym zgrupowaniu na początku czerwca. Na treningach nikt nie oszczędzał się. Mieliśmy świadomość wspólnego celu. Wiemy po co trenowaliśmy - dodawał.[Młodzieżowe]»

Półfinał ME U18: Polska - Włochy 2:3. Polacy zagrają o brąz
Fot.: Karol Zdyb

Reprezentacja Polski przegrała 2:3 (22:25, 25:16, 13:25, 25:20, 13:15) z kadrą Włoch w meczu półfinałowym CEV ME U18 we włoskim Lecce. Biało-czerwoni w niedzielę zmierzą się z Bułgarami w spotkaniu o brązowy medal czempionatu.[Młodzieżowe]»

[2020-09-12 23:59:39]
ME U18: Czechy pierwszym finalistą
Fot.: Piotr Wolankiewicz

Reprezentacja Czech została pierwszym finalistą mistrzostw Europy juniorów młodszych. W półfinale zespół ten pokonał w Lecce Bułgarię 3:0 (25:19, 25:22, 25:19). W drugim spotkaniu tej fazy rywalizacji Włochy wygrały z Polską 3:2.[Młodzieżowe]»

Kto wygra turniej ORLEN Młodzi Giganci Siatkówki?
Fot.: Anna Szłapa

Turniej TAURON Giganci Siatkówki to nie tylko rywalizacja na najwyższym poziomie wśród seniorskich zespołów, ale również promocja i propagowanie siatkówki wśród młodzieży. Wszystko dzięki zawodom ORLEN Młodzi Giganci Siatkówki.[Młodzieżowe]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane