Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje - Grand Prix

Skład kadry narodowej kobiet na zgrupowanie przed WGP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot.: CEV

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji narodowej kobiet podał skład kadry, która w najbliższy wtorek rozpocznie przygotowania do turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim (14-16 lipca).[Grand Prix]»

Jacek Nawrocki: takiego wyniku oczekiwaliśmy
Fot.: CEV

Polska pokonała Argentynę 3:0 w ostatnim meczu I weekendu World Grand Prix 2017 II Dywzji. Biało-czerwone podczas turnieju w Neuquen wygrały wszystkie trzy spotkania, nie tracąc ani jednego seta. - Takiego wyniku oczekiwaliśmy - powiedział Jacek Nawrocki, trener polskiej drużyny.[Grand Prix]»

[2017-07-10 08:50:28]
WGP: Polki z kompletem zwycięstw
Fot.: CEV

Trzy mecze i trzy zwycięstwa, taki jest bilans polskiej reprezentacji po pierwszym weekendzie drugiej dywizji World Grand Prix. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego na zakończenie zmagań w argentyńskim Neuquen pokonały gospodynie turnieju 3:0. Najwięcej emocji w tym pojedynku dostarczył pierwszy set, gdzie momentami gra była wyrównana. Z czasem jednak kontrolę zaczęły przejmować nasze zawodniczki. Nawet popełniane błędy nie stanęły na przeszkodzie w zapisaniu cennych punktów do tabeli. Kolejny raz liderką w ekipie biało-czerwonych okazała się Malwina Smarzek (15 pkt.). W przyszłym tygodniu Polki czeka turniej na własnym terenie, bowiem następnym przystankiem rywalizacji będzie Ostrowiec Świętokrzyski.[Grand Prix]»

[2017-07-08 23:32:31]
WGP: Kolejna wygrana Polek
Fot.: CEV

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie zamierzają zwalniać tempa. W swoim drugim meczu podczas turnieju w Argentynie biało-czerwone nie tracąc nawet seta pokonały Kanadę. Tym razem rywalki postawiły nieco większy opór. Początek spotkania należał do Polek, które prowadziły już 8:1. Zawodniczki po drugiej stronie siatki nie wystraszyły się takiej przewagi i sukcesywnie zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie to nasze siatkarki okazały się lepsze. Druga partia to popis gry polskiej reprezentacji, o czym świadczy końcowy wynik 25:9. W ostatniej odsłonie spotkania przez dłuższy czas lepiej spisywały się reprezentantki z Ameryki Północnej. Więcej zimnej krwi zachowały jednak Polki i to one zapisują na swoim koncie kolejne zwycięstwo.[Grand Prix]»

[2017-07-08 01:21:56]
WGP: Zdecydowana wygrana Polek
Fot.: CEV

Pierwszy mecz w tegorocznej edycji World Grand Prix ułożył się po myśli Polek, które rozgromiły reprezentację Chorwacji 3:0. Od samego początku spotkania na parkiecie dominowały nasze zawodniczki. O ich dominacji świadczy prowadzenie 13:0. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego również w drugim secie nie miały zbyt wielu problemów, aby pokonać rywalki, dając im ugrać zaledwie 9 punktów. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona spotkania, gdzie Chorwatki postawiły większy opór. Liderką biało-czerwonych była dzisiaj Malwina Smarzek, która zgromadziła na swoim koncie 19 "oczek". Kolejnymi przeciwniczkami polskiej reprezentacji będą Kanadyjki.[Grand Prix]»

Kadra narodowa seniorek na FIVB World Grand Prix 2017
Fot.: CEV

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji narodowej kobiet podał 21-osobowy skład reprezentacji na turnieje FIVB World Grand Prix 2017.[Grand Prix]»

Znamy terminarz i skład World Grand Prix 2017
Fot.: FIVB

Poznaliśmy terminarz i skład turniejów II Dywizji World Grand Prix 2017.[Grand Prix]»

Final Six WGP: Brazylijki ponownie z tytułem!
Fot.: FIVB

W wielkim finale tegorocznych rozgrywek zmierzyły się dwa wybitne zespoły. Mistrzynie Świata zagrały o złoto Mistrzyniami Olimpijskimi z Londynu. Set otwarcia należał do Amerykanek, jednak podopieczne Ze Roberto zdołały odrobić straty i doprowadziły do wyrównania. Kolejne dwa sety również nie wyłoniły zwycięzcy tego starcia. Dopiero w tie-breaku górą okazały się siatkarki z Brazylii. Tym samym w och ręce trafił złoty medal. Najlepiej punktującymi w starciu, po obydwu stronach siatki, zostały środkowe. W szeregach Canarinhas była to kapitan zespołu Fabiana Claudino (18 pkt.), zaś wśród zawodniczek Stanów Zjednoczonych Foulke Akindarewo (19 pkt.).[Grand Prix]»

[2016-07-10 12:46:20]
Final Six WGP: Holenderki z brązem
Fot.: CEV

Niezwykle emocjonującym wydarzeniem było spotkanie o trzecie miejsce w tegorocznej edycji World GRand Prix. Od wygranej w pierwszym i drugim secie to starcie rozpoczęły zawodniczki Jurija Mariczewa. Kluczowym dla całego spotkania okazało się zwycięstwo Oranje w trzecim bardzo zaciętym secie. Napędzone swoją dobrą grą Holenderki, doprowadziły do tie-breaka. W piątej, decydującej partii, zawodniczki trenera Guidettiego pozwoliły swoim rywalkom na zdobycie zaledwie 9 punktów. Pomimo 29 "oczek" zdobytych przez Natalię Gonczarową ze zwycięstwa w całym meczu cieszyły się Pomarańczowe. Po ich stronie równych w zdobyczach punktowych nie miała Lonneke Slöetjes (24 pkt.).[Grand Prix]»

Final Six WGP: Piąte miejsce dla Chinek
Fot.: FIVB

W meczu o 5. miejsce zawodniczki reprezentacji Chin zmierzyły się ekipą gospodarza. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona była niezwykle wyrównana. Dopiero w końcówkach więcej opanowania pokazały zawodniczki, prowadzone w tym turnieju przez Jiajie An. W trzeciej odsłonie Tajki nie sprostały już swoim rywalkom, tym samym na 5. pozycji w turnieju finałowym znalazły się Chinki. Najlepiej punktującą siatkartą tego spotkania została Xinyue Yuan, która zakończyła mecz z dorobkiem 13 "oczek".[Grand Prix]»

Final Six WGP: Amerykanki i Brazylijki w wielkim finale
Fot.: FIVB

W pierwszym meczu półfinałowym reprezentacja Brazylii zmierzyła się z zespołem Holandii. Już w pierwszej odsłonie Canarinhas pokazały swoją wysoką dyspozycję, która potwierdziły w kolejnych dwóch odsłonach. Najlepiej punktującą zawodniczką w tym meczu po raz kolejny okazała się Natalia Pereira. W drugim półfinale podopieczne trenera Kirlaya rozegrały trzysetowe starcie z drużyną z Rosji. W pierwszej i drugiej partii obydwie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, jednak ostatnia partia meczu okazała się pokazem siły Amerykanek. Tym samym reprezentantki Stanów Zjednoczonych uzyskały drugie miejsce w wielkim finale.[Grand Prix]»

Final Six WGP: Rosjanki z awansem do półfinału
Fot.: FIVB

Po dwóch wygranych spotkania do półfinałów bez straty seta awansowały Brazylijki. Z kolei Amerykanki dołączyły do zawodniczek Ze Roberto pokonując w trzech partiach Chinki. W ostatnim meczu grupowym Rosjanki zmierzyły się z ekipą gospodarza turnieju. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona tego starcia kończyły się w niezwykle wyrównanych końcówkach. Zwycięstwo w całym meczu oraz awans do półfinału zapewniły sobie podopieczne Jurija Mariczewa. Do wygranej swoją ekipę poprowadziła Natalia Gonczarowa, która zakończyła to spotkanie z dorobkiem 27 "oczek".[Grand Prix]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane