Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Grand Prix

Grand Prix | 2017-08-01 17:49:41 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: chemik-police.com

Malwina Smarzek: Mali, kończysz!

Fot.: FIVB

Przyjmująca Chemika Police była drugą z najlepiej punktującą siatkarek w biało-czerwonych barwach i siódmą w całym turnieju finałowym. Malwina Smarzek opowiedziała o turnieju finałowym World Grand Prix.

- Tak została wykreowana taktyka w naszym zespole, że mam mniej obowiązków w przyjęciu, a więcej w ataku. Dlatego też dostawałam więcej piłek, po to jestem na boisku. Chociaż w sumie w meczu finałowym, szczególne w pierwszych dwóch setach, to na boisku trochę mnie nie było (śmiech). Cieszę się jednak, że w końcówce seta skończyłam to, co miałam skończyć - mówi Malwina Smarzek.

"Mali" zdobyła punkt w ostatniej akcji meczu z Koreą atakiem z prawego skrzydła.

- Historia ostatniej piłki jest dość zabawna. Asia Wołosz, jeszcze przed zagrywką jednej z Koreanek, podeszła i powiedziała do mnie: "Mali, kończysz". Z takim nastawieniem podeszłam do tej akcji i udało się zdobyć rozstrzygający punkt - opowiada.

Bezpośrednio po zakończeniu World Grand Prix reprezentantki Polski udały się na zasłużone, choć dość krótkie, wakacje. 10 sierpnia rozpoczną treningi poprzedzające mistrzostwa Europy.

- Jak na nasze standardy, to mamy dużo wolnego, bo prawie półtora tygodnia. Prosto po turnieju razem z chłopakiem wyjechaliśmy w Tatry, czyli w miejsce, gdzie czuję się najlepiej i najłatwiej mi odpocząć. Do następnego czwartku mam czas na reset fizyczny i psychiczny - kończy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane