Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Kobiet

[2014-10-12 22:41:30]
Amerykanki Mistrzyniami Świata
Fot.: FIVB

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych zostały dzisiaj nowymi Mistrzyniami Świata. W najważniejszym meczu tego turnieju Amerykanki po znakomitej walce pokonały Chinki 3:1. Obie reprezentacje od początku stworzyły piękne widowisko. Po dwóch pierwszych setach blisko tytułu były podopieczne Karcha Kiraly'ego. W trzeciej odsłonie spotkania kapitalnie zagrały Azjatki, dzięki czemu przedłużyły swoje szanse. Chyba najwięcej emocji dostarczyła końcówka czwartej partii. Tam dogodnej sytuacji nie wykorzystały zawodniczki Lang Ping, które prowadziły już 22:19. Po stronie USA najważniejsze piłki kończyła za to Kimberly Hill, dlatego ona i jej koleżanki zdobyły złote medale.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-10-12 20:16:43]
Brazylijki brązowymi medalistkami
Fot.: FIVB

Dla Włoszek i Brazylijek walka o brązowy medal to tylko nagroda pocieszenia, bowiem obie reprezentacje były stawiane w roli faworyta mistrzostw. Zdecydowanie bardziej zmotywowane do dzisiejszego pojedynku przystąpiły podopieczne Ze Roberto. Przez dwa pierwsze sety Canarinhas były praktycznie nieomylne. Później sytuacja uległa zmianie i do głosu doszły gospodynie turnieju. Zdecydowana poprawa gry pozwoliła doprowadzić do tie-breaka. W nim lepsze okazały się przyjezdne z Ameryki Południowej, które wygrały 15:7, a całe spotkanie 3:2.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ: Finał nie dla gospodyń, Chinki zagrają o złoto
Fot.: FIVB

Gospodynie Mistrzostw Świata Kobiet, Włoszki, musiały uznać wyższość Chinek. Azzurre przegrały w półfinale 1:3 i jutro o brązowy medal zagrają z reprezentacją Brazylii. Podopieczne Lang Ping do triumfu poprowadziła niezwykle skuteczna Zhu Ting, która zakończyła mecz z imponującym dorobkiem 32 pkt. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów zdobyła Antonella Del Core (16).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ: Brazylia zatrzymana - Amerykanki w finale
Fot.: FIVB

Amerykanki niespodziewanie pokonały Brazylijki 3:0 i jako pierwsze zameldowały się w finale Mistrzostw Świata Kobiet. Porażka podopiecznych Ze Roberto jest dużym zaskoczeniem. Canarinhas wygrały wszystkie jedenaście spotkań na tegorocznych MŚ, tracąc zaledwie pięć setów. Amerykanki zdołały powstrzymać drużynę z Kraju Kawy i jutro zagrają o złoto. Najwięcej punktów dla USA zdobyła Jordan Larson - Burbach (15).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-10-10 22:41:44]
MŚ, gr. G: Pokaz siły Włoszek
Fot.: CEV

Obrończynie tytułu mistrzyń Świata, pożegnały się z czempionatem. Podopieczne trenera Maricheva, uległy zespołowi gospodarza turnieju po czterosetowym starciu. Jedynie w trzecim secie Rosjanki pokazały swoją siłę w ataku. W pozostałych partiach, niesione na skrzydłach dopingu kibiców Włoszki okazały się zdecydowanie lepsze od rywalek. Za sprawą tej wygranej podopieczne Marco Bonitty w półfinałowej rywalizacji zmierzą się z Chinkami.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. H: Canarinhas za mocne dla Dominikany
Fot.: FIVB

Zawodniczki Ze Roberto okazały się bezlitosne dla siatkarek z Dominikany. W żadnej z trzech rozegranych partii, podopieczne trenera Marcosa Kwieka nie zagroziły Brazylijkom, które dzięki pewnej wygranej potwierdziły swoje miejsce w finałowej czwórce włoskiego mundialu. Reprezentacja Dominikany pożegnała się co prawda z walką o medale Mistrzostw Świata, jednak umocniła swoje miejsce w czołówce kobiecego volleya.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. G: Amerykanki w strefie medalowej
Fot.: FIVB

Czterech setów potrzebowały reprezentantki Stanów Zjednoczonych by awansować do strefy medalowej Mistrzostw Świata. Rosjanki po przegranej w pierwszej partii próbowały narzucić swój rytm gry w drugiej partii, ale w końcówce ponownie lepsze okazały się Amerykanki. Taki obrót spraw wzbudził w Rosjankach większą agresję i trzeciego seta wygrały, prowadząc bardzo wysoko. Ostatecznie jednak z podniesionym czołem z tej batalii wyszły Amerykanki anonsując swoją obecność w wielkiej czwórce turnieju.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-10-09 20:08:26]
MŚ, gr. H: Półfinał dla Chinek
Fot.: FIVB

Aż pięciu setów było potrzeba by poznać pierwszego półfinalistę siatkarskich Mistrzostw Świata Kobiet rozgrywanych we Włoszech. Po dwóch wygranych setach jedną nogą w strefie medalowej były już reprezentantki Dominikany, jednak przeciwniczki z Chin nie zamierzały pasować i bardzo skutecznie przeciwstawiły się rywalkom doprowadzając do tie-breaka. Piąty set przyniósł bardzo zaciętą walkę, którą w konsekwencji przechyliły na swoją korzyść Chinki.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. G: Włoszki z cennym zwycięstwem na koncie
Fot.: FIVB

Zwycięstwo za komplet punktów odniosły zawodniczki z Włoch w starciu z ekipą ze Stanów Zjednoczonych. Siatkarki z USA były jak zawsze wymagającym rywalem - mimo, iż uległy w każdej z partii pojedynku, w pierwszych dwóch walczyły z gospodyniami turnieju bez najmniejszych kompleksów. Po piętnaście punktów we wspomnianym meczu sięgnęła Antonella Del Core, którą wspierała Nadia Centoni - autorka czternastu.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. H: Łatwy spacerek Brazylii po punkty
Fot.: FIVB

W kolejnej, trzeciej już rundzie Mistrzostw Świata Kobiet w Siatkówce, reprezentacja Brazylii zmierzyła się z zespołem z Chin. Azjatki bardzo szybko uległy swoim rywalkom, stosunkowo najlepiej radząc sobie w pierwszym secie. Podopiecznym trenera Ze Roberto w wygranej pomogła bez wątpienia efektywna praca w bloku. W całym spotkaniu Brazylia zapisała jedenaście bloków, podczas gdy kadra Chinek tylko dwa.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Podsumowanie drugiej rundy Mistrzostw Świata
Tylko sześć zespołów awansowało do kolejnej fazy Mistrzostw Świata Siatkówki Kobiet we Włoszech. Z najlepszym dorobkiem punktowym zakończyły starcia w grupie E podopieczne Marco Bonitty. W grupie F równych sobie nie miał zespół trenera Ze Roberto - Brazylijki zdobyły łącznie dwadzieścia punktów. Najsłabiej w tej rundzie spisała się reprezentacja Kazachstanu, która nie wygrała ani jednego meczu.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Przed decydującymi grami w mistrzostwach świata
Włochy, USA i Rosja w grupie G oraz Brazylia, Chiny i Dominikana w H zagrają w trzeciej fazie mistrzostw świata we Włoszech.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane