Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Kobiet

[2014-08-26 23:06:51]
Mistrzostwa Świata 2018 w Japonii
Japonia będzie gospodarzem mistrzostw świata kobiet w 2018 roku. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Szeroka kadra Niemiec na MŚ kobiet 2014 znana
Fot.: CEV

Giovanni Guidetti odkrył karty. Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec podał nazwiska 15 zawodniczek, spośród których wybierze skład na zbliżające się Mistrzostwa Świata 2014. "Die Schmetterlinge" zagrają w grupie A, zaś ich rywalkami będą gospodynie - Włoszki, a także reprezentacje Dominikany, Argentyny, Chorwacji i Tunezji.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-07-30 19:46:12]
Gamowa pomoże reprezentacji
Fot.: FIVB

Jekaterina Gamowa, atakująca reprezentacji Rosji podjęła decyzję, że pomoże swojej drużynie narodowej podczas mistrzostw świata, które od 23 września do 12 października będą odbywać się we Włoszech.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Meksyk zagra na MŚ 2014 we Włoszech
Kadra Meksyku dołączyła do grona zespołów, które wystąpią na tegorocznych Mistrzostwach Świata we Włoszech. Awans ten Meksykanki wywalczyły sobie na turnieju kwalifikacyjnym strefy NORCECA. Z tytułu MVP cieszyła się Lizbeth Sainz.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-05-20 21:36:21]
Przed kwalifikacjami ME w Bydgoszczy
Fot.: CEV

Początek rywalizacji o awans do mistrzostw Europy w 2015 roku był bardzo udany dla reprezentacji Polski. W Lugano podopieczne trenera Piotra Makowskiego pokonały po 3:0 Szwajcarię i Łotwę oraz Ukrainę 3:2.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Losowanie Mistrzostw Świata kobiet - znamy podział na grupy
W Teatrze Farnese w Parmie odbyło się losowanie Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet, które rozegrane zostaną od 23 września do 12 października. 24 startujące zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których znalazło się po sześć drużyn.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-02-10 16:21:16]
Losowanie grup 10 marca
10 marca w Teatro Farnese w Parmie odbędzie się losowanie grup mistrzostw świata kobiet w 2014 roku. Dotychczas awans do czempionatu uzyskało 16 z 24 zespołów. Znani są uczestnicy strefy Ameryki Południowej, Azji i Europy. Stawkę uzupełnią drużyny z Afryki oraz Ameryki Północnej i Środkowej. Stary Kontynent reprezentować będzie dziesięć drużyn w tym gospodarz turnieju Włochy, który nie musiał brać udziału w kwalifikacjach.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. L: Chorwacja i Holandia jadą do Włoch
Fot.: CEV

Chorwacja w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2014 niespodziewanie pokonała Holandię 3:2. Taki rezultat sprawił, że zarówno gospodynie, jak i "Oranje" zapewniły sobie awans do włoskiego Mundialu. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Manon Flier, która zdobyła 25 pkt dla "Pomarańczowych". Po drugiej stronie siatki świetnie spisywały się Mia Jerkov i Sanja Popović (odpowiednio 22 i 20 "oczek").[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. M: Bułgarki z awansem
Fot.: CEV

Po trzech dniach zmagań w grupie M siatkarskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata awans uzyskały siatkarki reprezentacji Bułgarii, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. W dzisiejszym meczu pierwsze skrzypce w drużynie prowadzonej przez trenera Abbondanzę grała niewątpliwie Emiliya Nikolova, która zdobyła aż 20 punktów. Drugi mecz w tej grupie przyniósł zwycięstwo Czeszkom, które ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu w grupie M.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. J: Azerbejdżan ogrywa Serbię
Fot.: CEV

Ostatni dzień rywalizacji w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata kobiet w grupie J przyniósł dość nieoczekiwany koniec. W swoim ostatnim spotkaniu reprezentacja Izraela bardzo szybko pokonała ekipę Estonii. Najlepszą siatkarką okazała się Tatiana Ortmenko, która to spotkanie zakończyła z dorobkiem 16 punktów. Wygrana jednak nie dała wiele radości reprezentantkom Izraela, gdyż dosyć nieoczekiwanie, po wygraniu meczu z Serbkami z awansu do Mistrzostw Świata cieszyły się Azerki.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. K:  Mistrzostwa Świata nie dla Polek!
Fot.: CEV

Chyba nie tak miała zakończyć się ta niedziela. Reprezentacja Polski po słabym meczu przegrała dzisiaj w Łodzi z Belgią 3:0. Tym samym podopieczne trenera Piotra Makowskiego nie awansowały do Mistrzostw Świata. Do zwycięstwa, brązowe medalistki ubiegłorocznego Euro, poprowadziła Lise Van Hecke, która zgromadziła na swoim koncie aż 21 punktów.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K gr. L: Węgierki ogrywają Les Bleues
Fot.: CEV

Francuzki nie będą dobrze wspominać Rovinj. Dziś przegrały z Węgierkami 2:3 i zajęły ostatnie miejsce w grupie L. Les Bleues zaczęły od mocnego uderzenia, wygranej 25:12, wygrały również drugą partię, ale im dłużej trwał mecz, tym bardziej "Trójkolorowe" słabły. W ostatnim, piątym secie zdobyły tylko 4 punkty. Najlepsza na boisku była Renata Sandor, która zapisała na swoim koncie 23 pkt. 16 "oczek" dla Francji zdobyła Hélène Schleck.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane