Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Kobiet

Losowanie Mistrzostw Świata kobiet - znamy podział na grupy
W Teatrze Farnese w Parmie odbyło się losowanie Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet, które rozegrane zostaną od 23 września do 12 października. 24 startujące zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których znalazło się po sześć drużyn.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-02-10 16:21:16]
Losowanie grup 10 marca
10 marca w Teatro Farnese w Parmie odbędzie się losowanie grup mistrzostw świata kobiet w 2014 roku. Dotychczas awans do czempionatu uzyskało 16 z 24 zespołów. Znani są uczestnicy strefy Ameryki Południowej, Azji i Europy. Stawkę uzupełnią drużyny z Afryki oraz Ameryki Północnej i Środkowej. Stary Kontynent reprezentować będzie dziesięć drużyn w tym gospodarz turnieju Włochy, który nie musiał brać udziału w kwalifikacjach.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. L: Chorwacja i Holandia jadą do Włoch
Fot.: CEV

Chorwacja w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2014 niespodziewanie pokonała Holandię 3:2. Taki rezultat sprawił, że zarówno gospodynie, jak i "Oranje" zapewniły sobie awans do włoskiego Mundialu. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Manon Flier, która zdobyła 25 pkt dla "Pomarańczowych". Po drugiej stronie siatki świetnie spisywały się Mia Jerkov i Sanja Popović (odpowiednio 22 i 20 "oczek").[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. M: Bułgarki z awansem
Fot.: CEV

Po trzech dniach zmagań w grupie M siatkarskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata awans uzyskały siatkarki reprezentacji Bułgarii, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. W dzisiejszym meczu pierwsze skrzypce w drużynie prowadzonej przez trenera Abbondanzę grała niewątpliwie Emiliya Nikolova, która zdobyła aż 20 punktów. Drugi mecz w tej grupie przyniósł zwycięstwo Czeszkom, które ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu w grupie M.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. J: Azerbejdżan ogrywa Serbię
Fot.: CEV

Ostatni dzień rywalizacji w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata kobiet w grupie J przyniósł dość nieoczekiwany koniec. W swoim ostatnim spotkaniu reprezentacja Izraela bardzo szybko pokonała ekipę Estonii. Najlepszą siatkarką okazała się Tatiana Ortmenko, która to spotkanie zakończyła z dorobkiem 16 punktów. Wygrana jednak nie dała wiele radości reprezentantkom Izraela, gdyż dosyć nieoczekiwanie, po wygraniu meczu z Serbkami z awansu do Mistrzostw Świata cieszyły się Azerki.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. K:  Mistrzostwa Świata nie dla Polek!
Fot.: CEV

Chyba nie tak miała zakończyć się ta niedziela. Reprezentacja Polski po słabym meczu przegrała dzisiaj w Łodzi z Belgią 3:0. Tym samym podopieczne trenera Piotra Makowskiego nie awansowały do Mistrzostw Świata. Do zwycięstwa, brązowe medalistki ubiegłorocznego Euro, poprowadziła Lise Van Hecke, która zgromadziła na swoim koncie aż 21 punktów.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K gr. L: Węgierki ogrywają Les Bleues
Fot.: CEV

Francuzki nie będą dobrze wspominać Rovinj. Dziś przegrały z Węgierkami 2:3 i zajęły ostatnie miejsce w grupie L. Les Bleues zaczęły od mocnego uderzenia, wygranej 25:12, wygrały również drugą partię, ale im dłużej trwał mecz, tym bardziej "Trójkolorowe" słabły. W ostatnim, piątym secie zdobyły tylko 4 punkty. Najlepsza na boisku była Renata Sandor, która zapisała na swoim koncie 23 pkt. 16 "oczek" dla Francji zdobyła Hélène Schleck.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K gr. I  :  Turczynki awansowały na Mistrzostwa!
Fot.: CEV

Turczynki w wyśmienitej formie dostały się do włoskich Mistrzostw Świata. Podopieczne Barboliniego nie dały szans swoim rywalkom w tej potyczce. Rumunki postawiły się jedynie w drugiej partii, ale świetna gra gospodyń nie pozwoliła im na chociażby ugranie seta.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K gr. I  : Ukrainki wygrywają na koniec
Fot.: CEV

Podopieczne Garija Jagiazarowa na koniec turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata we Włoszech wygrały z Cypryjkami bez straty seta. Rywalki w dzisiejszym spotkaniu, jak i w dwóch poprzednich, nie miały argumentów, aby ugrać chociażby seta. Ukrainki pokazały się z dobrej strony, dobrze funkcjonował blok, a także świetnie spisywały się w zagrywce.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. K:   Hiszpanki wygrywają na pocieszenie
Fot.: CEV

Łódź w lepszych nastrojach opuszczają Hiszpanki, które na zakończenie turnieju pokonały Szwajcarię 3:1. W dwóch pierwszych setach na początku gra toczyła się wyrównanie, a potem dominowały zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego. Podopiecznym Timothiego Lippunera tylko w trzeciej partii udało się ograć rywalki, by w kolejnej przegrać do 14.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Piotr Makowski: Ważny jest każdy mecz, każdy set
Fot.: CEV

Drugiego dnia Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Polska pokonała Hiszpanię. – Hiszpanki pokazały, że potrafią walczyć i w przyszłości na pewno pokażą lepszą siatkówkę – przyznał po meczu trener Piotr Makowski.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Kwal. do MŚ'14 K, gr. L: Chorwatki bliżej awansu
Fot.: CEV

Chorwacja nie pozostawiła złudzeń Francji. Gospodynie turnieju kwalifikacyjnego w Rovinj pokonały rywalki 3:1 i są o krok od awansu na siatkarki Mundial. Podopieczne trenera Lovrinova swoją siłę pokazały zwłaszcza w dwóch ostatnich partiach, wygranych 25:16 i 25:10. Najwięcej punktów (po 15) zdobyły Francuzka Alexandra Jupiter oraz Chorwatka Mia Jerkov.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane