Najnowsze newsy

Piłka Nożna - Ligi polskie - II liga zachodnia

[2015-07-01 19:29:23]
Widzew bez licencji na II ligę
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN, po rozpatrzeniu odwołania Klubu RTS Widzew Łódź SA od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, postanowiła utrzymać w mocy decyzję o nie przyznaniu Klubowi Licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2015/2016.[II liga zachodnia]»

Dreszczowiec w meczu Odra Opole - Bytovia Bytów 1-1
Fot.: Dawid Ćmielewski

Nieczęsto jest tyle emocji na polskich boiskach, ile było na meczu II ligi zachodniej w Opolu, gdzie miejscowa Odra zremisowała 1:1 z Bytovią. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry, gdy gospodarze grali z przewagą dwóch zawodników.[II liga zachodnia]»

[2014-01-22 18:02:12]
Odra Opole się wzmacnia
22 stycznia Odra Opole pozyskała 3 nowych zawodników. Jednym z nich jest Maciej Krakowski, który w barwach Widzewa zagrał 7 razy w Ekstraklasie. Drugi, to Litwin Donatas Nakrosius, który grał w Atlantas Kłajpeda. Trzecim jest Piotr Bodziul, który w tej rundzie zdobył 18 goli dla Dębu Dąbrowa Białostocka, w barwach którego grał w III lidze.[II liga zachodnia]»

W II lidze zachodniej outsider pokonał lidera - podsumowanie 11. kolejki
fot.: Krzysztof Wilk

Do olbrzymiej sensacji doszło w 11. kolejce II ligi zachodniej. Ostatnia w tabeli Jarota Jarocin pokonała będącego na 1. miejscu Chrobrego Głogów. To zwycięstwo dało nadzieję gospodarzom na dalszą walkę o utrzymanie, a zepchnęło na 2. miejsce zespół z Głogowa. Potknięcie to wykorzystała Warta Poznań, która 2:1 pokonała UKP Zielona Góra. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Grzegorz Rasiak. Honorową bramkę dla gości uzyskał najlepszy snajper tej ligi – Wojciech Okińczyc. Wysokiej porażki doznał w Opolu Raków Częstochowa, który przed tą kolejką był na 3. miejscu.[II liga zachodnia]»

[2013-10-06 00:40:17]
Odra rozbiła Raków
Drugoligowy mecz Odry Opole z Rakowem Częstochowa był w obu miastach zapowiadany jako mecz sezonu. Ci, którzy tak mówili mieli na myśli aspekt kibicowski. Kibice Rakowa zamówili na ten mecz 500 biletów. Opolscy fani przeprowadzili bardzo aktywną kampanię, w której zachęcali do przyjścia na ten mecz. Piłkarsko spotkanie to też zapowiadało się ciekawie, bo Raków przed meczem był na wysokim III miejscu, a Odra 3 miejsca poniżej VIII pozycji, która jest potrzebna do utrzymania się.[II liga zachodnia]»

[2013-10-02 16:40:28]
II liga zachodnia po 10 kolejkach
fot.: Krzysztof Wilk

W ostatnich 3 kolejkach komplet zwycięstw odniosły 2 zespoły: Warta i Raków. Nie zwalnia tempa Chrobry, który zdobył 7 punktów, co pozwoliło mu utrzymać przodownictwo w tabeli. Po 10 kolejkach ma 24 punkty i o 3 wyprzedza Wartę, a o 5 Raków. 3 punkty straty do II miejsca, które jest premiowane awansem do I ligi, ma Rozwój, a 4 Polonia Bytom i Górnik Wałbrzych.[II liga zachodnia]»

[2013-10-02 16:34:15]
Debiut 16-latka Rozwoju w II lidze
fot.: Krzysztof Wilk

W sobotnim meczu II ligi zachodniej Rozwój Katowice - Jarota Jarocin (2:0) zadebiutował 16-letni Bartosz Nowotnik! Wychowanek katowickiego klubu jest najmłodszym w historii Rozwoju zawodnikiem (16 lat i 5 dni), który wystąpił w oficjalnym meczu pierwszej drużyny.[II liga zachodnia]»

Jakub Legierski: Krok do tyłu, żeby zrobić 2 kroki do przodu
Jakub Legierski, to polski piłkarz młodego pokolenia. Ten 19-latek ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Zanim trafił w tym sezonie do MKS-u Kluczbork, to spędził kilka sezonów w II lidze czeskiej, gdzie grał w MFK Karwina. Przejście do MKS-u, to nie jest sportowy awans. - Nieraz trzeba zrobić krok do tyłu, żeby potem zrobić 2 kroki do przodu, dlatego właśnie przeszedłem do Kluczborka – powiedział po bezbramkowym meczu Odra Opole – MKS Kluczbork.[II liga zachodnia]»

[2013-09-09 18:51:01]
II liga zachodnia po 7 kolejkach
fot.: Krzysztof Wilk

W II lidze zachodniej każdy może wygrać z każdym. Przykładem tego może być Raków, który jeden mecz przegrywa 3:0, by za tydzień wygrać w takim samym stosunku. W ostatnich 2 kolejkach komplet zwycięstw odniosły tylko 3 drużyny: Gryf, Górnik i Błękitni. Żadna z nich nie była przedsezonowym faworytem do czołowych miejsc. Ostatnią niepokonaną drużyną został lider z Głogowa.[II liga zachodnia]»

[2013-08-26 17:21:38]
II liga zachodnia po 5 kolejkach
fot.: Krzysztof Wilk

W II lidze zachodniej rozegrano już 5 kolejek (jeden mecz tylko przełożono na później). Ten sezon jest niezwykle fascynujący, a zarazem trudny dla występujących w tej lidze drużyn. Z 18 zespołów 2 awansują, a aż 10 spadnie. Każdy więc będzie o coś walczył. No chyba, że szybko przestanie się liczyć w walce o 8. miejsce, które zapewnia utrzymanie. Liderem jest Chrobry Głogów, który ma 13 punktów. Drużyna ta wygrała 4 mecze, a tylko 1 zremisowała. Jedyne punkty straciła u siebie w meczu z MKS Kluczbork.[II liga zachodnia]»

Remis w drugoligowych derbach Opolszczyzny
W II lidze zachodniej grają 3 drużyny z Opolszczyzny. W piątek 16 sierpnia doszło do pierwszych derbów opolskich, w których Odra Opole zagrała z Ruchem Zdzieszowice. Mecz ten był wielką szansą dla Odry, bo w przypadku wygranej, która wydawała się bardzo prawdopodobna, Odra miałaby 9 punktów po 4 meczach i byłaby w ścisłej czołówce.[II liga zachodnia]»

Opolskie zespoły na czele - podsumowanie 1. kolejki 2. ligi zachodniej
Fot.: Dawid Ćmielewski

Bardzo dobrze wystartowali beniaminkowie w 2. lidze zachodniej. Trzech z nich (Odra, UKP i Błękitni) wygrało, a jeden (Ostrovia) zremisował. Na czele tabeli dwie drużyny z województwa opolskiego. Różnie poszło spadkowiczom, z których jeden (Warta) łatwo wygrał, a drugi (Polonia) przegrał na własnym boisku. Na czele tabeli jest MKS Kluczbork, który rozbił 5:0 Rozwój Katowice.[II liga zachodnia]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane