Najnowsze newsy

Siatkówka - Europejskie puchary

[2022-05-23 07:38:23]
ZAKSA wygrywa Ligę Mistrzów
Fot. Magdalena Kudzia

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle pokonała Itas Trentino w Superfinale 3:0. Tym samym aktualny Mistrz Polski po raz drugi z rzędu został zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów. MVP meczu finałowego wybrany został Kamil Semeniuk.[Liga Mistrzów]»

Jastrzębski Węgiel kontra Lube: Jeden krok od półfinału Ligi Mistrzów
Fot. Magdalena Kudzia

W środowy wieczór Jastrzębski Węgiel stanie przed szansą na awans do najlepszej czwórki w Europie. By tak się stało, trzeba wygrać dwa sety w meczu z mistrzem Włoch - Cucine Lube Civitanova. Nawet przegrana 0:3 lub 1:3 w meczu nie przekreśli naszych szans, ale wówczas trzeba będzie zwyciężyć w dodatkowej partii, czyli tzw. „złotym secie” granym do 15. Początek pasjonująco zapowiadającego się meczu o godzinie 20:30.[Liga Mistrzów]»

LM: Włoska wiktoria Jastrzębskiego Węgla
Fot. Magdalena Kudzia

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova 3-0. Rewanż – 16 marca o 20:30 w Jastrzębiu-Zdroju.[Liga Mistrzów]»

Puchar CEV: PGE Skra odpadła w półfinale
Fot. Magdalena Kudzia

Mimo zaliczki w postaci wygranej w pierwszym meczu z Tours VB w batalii półfinałowej w Pucharze CEV, PGE Skra nie zdołała awansować dalej. U siebie co prawda zwyciężyła 3:2, ale w wyjazdowym meczu uległa 1:3 i to Francuzi grają dalej.[CEV Cup]»

Decyzja CEV: ZAKSA z awansem do kolejnej rundy Ligi Mistrzów
Fot. Magdalena Kudzia

Po oficjalnej decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach drużyn rosyjskich do ZAKSA S.A. wpłynęła informacja uzupełniająca, dotycząca awansu zespołu do kolejnej rundy rozgrywek.[Liga Mistrzów]»

Liga Mistrzów 2022: Rosyjskie kluby wykluczone z rozgrywek i z walkowerami
Fot. Magdalena Kudzia

We wtorek 1 marca Zarząd Europejskiej Konfederacji Siatkówki oficjalnie podjął decyzję o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach ze skutkiem natychmiastowym i do odwołania wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych, klubów, działaczy, zawodników siatkówki halowej, plażowej oraz siatkówki na śniegu. Natomiast dzisiaj w centrali CEV zapadła oficjalna decyzja o nałożeniu walkowerów na rosyjskie kluby zaangażowane w rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie w edycji 2022.[Liga Mistrzów]»

PGE Skra we Francji czeka na mecz z Tours VB
Fot. Magdalena Kudzia

Siatkarze PGE Skry Bełchatów już w niedzielę rozpoczęli podróż do Tours, gdzie w środę zagrają w drugim meczu półfinałowym Pucharu CEV. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do jednego z najważniejszych spotkań w sezonie.[CEV Cup]»

Aleksandar Atanasijević: Na rewanż będziemy jeszcze lepiej przygotowani
Fot. Magdalena Kudzia

- Jestem dumny z drużyny, bo kolejny raz pokazaliśmy mentalność zwycięzców - mówi Aleksandar Atanasijević, serbski atakujący PGE Skry po zwycięstwie z Tours VB 3:2.[CEV Cup]»

LM: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Dinamo Moskwa
Fot. Magdalena Kudzia

Za nami losowanie par ćwierćfinałowych siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tej fazie elitarnych rozgrywek będzie Dinamo Moskwa.[Liga Mistrzów]»

LM: Cucine Lube Civitanova rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale
Fot. Magdalena Kudzia

Dzisiaj w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV w Luksemburgu odbyło się losowanie ćwierćfinałów i dalszej drabinki play off Ligi Mistrzów. W jego wyniku los skojarzył zespół Jastrzębskiego Węgla z mistrzem Włoch - Cucine Lube Civitanova. Zwycięzca z tej pary zmierzy się w półfinale z lepszym w dwumeczu: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Dynamo Moskwa.[Liga Mistrzów]»

Polskie drużyny siatkarskie błyszczą w Europie
Fot.: FIVB

Trzy polskie drużyny zagrają w ćwierćfinałach Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów. Świetna forma polskich zespołów zaowocowała kolejny raz znakomitymi rezultatami. Trzeba pamiętać też, że tytułu najlepszej męskiej drużyny w Europie broni Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.[Europejskie puchary]»

LM: Wygrana i awans Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Fot. Magdalena Kudzia

Wygraną 3-2 z Cucine Lube Civitanova Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kończy fazę grupową siatkarskiej Ligi Mistrzów. Podobnie jak w pierwszym starciu obu ekip również tym razem nie brakowało emocji i triumfatora musiał wyłonić tie-break.[Liga Mistrzów]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane