Najnowsze newsy

Siatkówka - Igrzyska Olimpijskie

Kwalifikacje #Tokyo2020 - składy turniejów interkontynentalnych
Fot.: FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) potwierdziła składy grup wszystkich Interkontynentalnych Olimpijskich Turniejów Kwalifikacyjnych, które mają odbyć się w sierpniu 2019 roku. Składy grup ustalono systemem serpentynowym, bazując na pozycji drużyn w Światowym Rankingu FIVB na dzień 1 stycznia 2019. Udział w odpowiednich turniejach potwierdziły wszystkie wymienione niżej federacje.[Igrzyska Olimpijskie]»

Kwalifikacje #Tokyo2020 - składy turniejów interkontynentalnych
Fot.: FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) potwierdziła składy grup wszystkich Interkontynentalnych Olimpijskich Turniejów Kwalifikacyjnych, które mają odbyć się w sierpniu 2019 roku. Składy grup ustalono systemem serpentynowym, bazując na pozycji drużyn w Światowym Rankingu FIVB na dzień 1 stycznia 2019. Udział w odpowiednich turniejach potwierdziły wszystkie wymienione niżej federacje.[Igrzyska Olimpijskie]»

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet zagra w kwalifikacjach do IO!
Fot.: CEV

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej potwierdziła dziś w wiadomości przekazanej Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, że nasza żeńska reprezentacja może wziąć udział w przyszłorocznym Interkontynentalnym Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.[Igrzyska Olimpijskie]»

Bartosz Bednorz: Jako debiutant nie mogę narzekać
Fot.: FIVB

Ostatni uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wrócili do kraju. Wśród nich był Bartosz Bednorz – przyjmujący siatkarskiej reprezentacji. Młody olimpijczyk nie ukrywa, że wspomnienia z Brazylii zostaną z nim na całe życie.[Igrzyska Olimpijskie]»

IO: Kubiak, Kurek, Bieniek, Łomacz w gronie liderów statystyk indywidualnych
Fot.: FIVB

Regulacje Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej w klasyfikacjach indywidualnych preferują zawodników, którzy grali o medale, ale liczby bezwzględne są… bezwzględne. Michał Kubiak, Bartosz Kurek i Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz znaleźli się w gronie liderów statystyk indywidualnych.[Igrzyska Olimpijskie]»

[2016-08-22 11:16:52]
IO: MVP Sergio
Fot.: FIVB

W niedzielę zakończyły się XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Na podium stanęła reprezentacja Brazylii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. MVP został wybrany Sergio, libero Canarinios, który zakończył swoją karierę reprezentacyjną.[Igrzyska Olimpijskie]»

[2016-08-21 19:58:42]
IO: Kanarkowi ze złotym krążkiem
Fot.: FIVB

Najrówniej grająca w olimpijskim turnieju ekipa Włoch zmierzyła się dziś w wielkim finale z reprezentacją gospodarzy. Brazylijczycy byli już bardzo blisko pożegnania się z igrzyskami po fazie grupowej. Los jednak sprzyjał kanarkowym i zameldowali się w wymarzonym finale. Podopieczni Bernardo Rezende narzucili swój rytm gry i zachowując zimną krew zawiesili na swoich szyjach złote medale rywalizacji w Rio.[Igrzyska Olimpijskie]»

[2016-08-21 16:44:23]
IO: Amerykanie lubią brąz
Fot.: FIVB

Amerykanie poszli w ślady swoich reprezentacyjnych koleżanek i z turnieju w Rio de Janeiro wracają z brązowymi medalami. Po dwóch pierwszych setach bliżej zajęcia trzeciego miejsca na podium byli Rosjanie. Od trzeciej partii na boisku zaczęli jednak dominować Jankesi. W efekcie o losach spotkania zadecydować musiał tie-break, w którym po emocjonującej końcówce lepsi okazali się gracze USA. Tym samym mistrzowie olimpijscy z Londynu, ten turniej kończą na nielubianym przez sportowców czwartym miejscu.[Igrzyska Olimpijskie]»

[2016-08-21 07:14:52]
IO: Złote Chinki
Fot.: FIVB

W wielkim olimpijskim finale zmierzyły się zespoły z Chin oraz Serbii. Pierwsza odsłona tej rywalizacji zakończyła się wygraną podopiecznych Zorana Terzicia. W kolejnych trzech partiach górą jednak była ekipa prowadzona przez Lang Ping. Swoją drużynę do zwycięstwa poprowadziła Ting Zhu, która zdobyła aż 25 punktów. Reprezentacja Chin powróciła na najwyższy stopień podium olimpijskiego po 12 latach przerwy.[Igrzyska Olimpijskie]»

[2016-08-20 20:22:38]
IO: Brąz dla Amerykanek
Fot.: FIVB

Mecz o brązowy medal igrzysk olimpijskich był małym finałem dla ekip Holandii i Stanów Zjednoczonych. Srebrne medalistki poprzedniej olimpiady dziś stanęły do walki o trzecie miejsce z teamem Oranje. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set, który przyniósł Holenderkom wyrównanie rywalizacji. Dwie kolejne partie padły jednak łupem Amerykanek, które ostatecznie wywalczyły brązowe krążki.[Igrzyska Olimpijskie]»

IO: Rosjanie nie obronią tytułu. Brazylia w finale!
Fot.: FIVB

Przed drugim meczem półfinałowym ciężko było wskazać faworyta. Po pierwszych minutach spotkania powoli zaczynała się jednak zarysowywać przewaga Brazylijczyków. Gospodarze turnieju popełniając zdecydowanie mniej błędów niż Rosjanie budowali bezpieczną przewagę, dzięki czemu mogli spokojnie kontrolować sytuację na boisku. Po trzech setach w wielkim finale olimpijskiego turnieju zameldowali się tym samym podopieczni trenera Bernardo Rezende, wśród których najwięcej punktów zdobył de Souza, lider Canarihnos w tym szybkim meczu.[Igrzyska Olimpijskie]»

IO: Po thrillerze Włosi awansują do wielkiego finału!
Fot.: FIVB

W pierwszym półfinałowym starciu zagrały drużyny, które już zmierzyły się w tym turnieju. W pierwszym meczu górą okazali się siatkarze z Włoch. Spotkanie o finał olimpijski obfitowało w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zawodnicy reprezentacji Stanów Zjednoczonych prowadzili już 2:1, po wygranym do 9 trzecim secie, jednak siatkarze trenera Blenginiego, zdołali odrobić starty w czwartym secie i doprowadzili do tie-breaka. Tam już od zmiany strony boiska, kontrolowali przebieg gry. Tym samym pierwszy raz od dwunastu lat Włosi zagrają o olimpijskie złoto. Najlepiej punktującym został w tej rywalizacji Iwan Zajcew, który zdobył 21 "oczek", w tym pięć bezpośrednio z zagrywki.[Igrzyska Olimpijskie]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane