Najnowsze newsy

Siatkówka » Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie | 2021-08-05 13:35:45 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / FIVB

IO: Rosyjski Komitet Olimpijski pierwszym finalistą

Fot. FIVB

Rosyjski Komitet Olimpijski jako pierwszy melduje się w finale turnieju mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W meczy półfinałowym podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo pokonali Brazylię 3-1.

W szeregach Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego najskuteczniejszym zawodnikiem był Maxim Mikhaylov. Atakujący zapisał na swoim koncie 22 punkty. Dla Brazylii 18 „oczek” zanotował Yoandy Leal.

- Nie spisywaliśmy się dobrze na zagrywce, rywale wykonali lepszą pracę w tym elemencie. Pod koniec meczu nie byliśmy w stanie zaatakować w ich boisko. Byliśmy w czterech finałach olimpijskich z rzędu, więc nie jest nam trudno obronić złoty medal. Jednak to jest sport, w tym spotkaniu to rywale zasłużyli bardziej niż my – mówił po ostatnim gwizdku rozgrywający Brazylii, Bruno Rezende.

- Czuliśmy się trochę przytłoczeni i niepewni siebie w pierwszym secie, ale według mnie wynika to z tego, że dla niektórych są to pierwsze Igrzyska Olimpijskie. Później nabraliśmy pewności siebie i uspokoiliśmy się – przyznał Maxim Mikhaylov. - Zaczęliśmy wierzyć, że nasi rywale nie są zagrożeniem i możemy pokonać taką drużynę, jaką jest Brazylia. Musieliśmy tylko uwierzyć w siebie, by to zrobić. Mamy w drużynie dwunastu zawodników i wszyscy są dobrymi graczami. Zmiany były istotne, aby pomóc zespołowi skoncentrować się i wykonać kolejny ruch – dodał atakujący Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.


Brazylia – Rosyjski Komitet Olimpijski 1:3 (25:18, 21:25, 24:26, 23:25)

Brazylia: Rezende (3), Wallace (11), Leal (18), Souza (9), Lucas (13), Lucarelli (10), Thales (L) oraz Mauricio, Fernando, Isac, Douglas (1), Alan (2);

Rosyjski Komitet Olimpijski: Volvich (2), Volkov (7), Iakovlev (12), Mikhaylov (22), Kliuka (15), Kobzar, Golubev (L) oraz Podlesnykh (6), Pankov (2), Kurkaev (2).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane