Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - Siatkarski alfabet

Jastrzębski Węgiel wyrównuje stan rywalizacji
Fot. Magdalena Kudzia

Jastrzębski Węgiel pozostaje w grze o awans do półfinałów PlusLigi. W drugim meczu ćwierćfinałowym aktualni Mistrzowie Polski pokonali Trefl Gdańsk 3-0 i wyrównali stan rywalizacji. Statuetkę MVP otrzymał Rafał Szymura.[Siatkarski alfabet]»

Magdalena Stysiak: Przeprowadzka do Włoch to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu
Fot.: Karol Zdyb

Mająca zaledwie 19 lat i mierząca 203 cm Magdalena Stysiak jest z pewnością jedną ze wschodzących gwiazd międzynarodowej siatkarskiej sceny. Magdalena spędza swój pierwszy rok za granicą grając dla wyróżniającego się włoskiego klubu Savino Del Bene Scandicci. Obecnie przebywa w domu, jak wielu z nas, czekając na decyzję o wznowieniu (lub nie) rozgrywek, zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa.[Siatkarski alfabet]»

PlusLiga: Zacięty pojedynek w Uranii
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Choć dla zawiercian jest to pierwszy sezon w siatkarskiej ekstraklasie, zawodnicy pokazują swoją dojrzałość na każdym kroku. Drużyna sprawiła już kilka niespodzianek, pokonując Bełchatów i zdobywając punkty w innych ligowych pojedynkach. Trzeba jednak przyznać, że ich lokata w tabeli nie odzwierciedla w pełni ich potencjału, który w sobie mają. W meczu z Olsztynem zapowiadało się, że obie drużyny zostawią serce na boisku, byleby na ich konto wpadło kilka dodatkowych punktów. A te ważne były nie tylko dla zawiercian, ale chyba przede wszystkim dla olsztynian. Drużyna Roberto Santilliego wciąż goni czołową szóstkę. Po dzisiejszej wygranej w tie-breaku udało im się zaawansować na szóstą lokatę, tymczasowo spychając Jastrzębski Węgiel na siódme miejsce. Warto jednak zauważyć, że jastrzębianie mecz zagrają dopiero jutro. Zatem feta w Olsztynie może nie potrwać zbyt długo. Statuetka MVP powędrowała do Czecha, Jana Hadravy. Zawodnik został najlepiej punktującym tego długiego i ciężkiego pojedynku – zdobył imponujące 34 punkty. W drużynie Zawiercia najlepiej punktował środkowy, David Smith (22).[Siatkarski alfabet]»

Damian Schulz chce wyjść z cienia Murphy’ego Troya
W minionym sezonie 25-letni atakujący zadebiutował w PlusLidze. W kolejnych rozgrywkach chce na dobre zaistnieć na ligowych boiskach i potwierdzić swoje ogromne możliwości.[Siatkarski alfabet]»

Martin Sopko: E jak Edyta Bartosiewicz, X jak Xena
Fot.: Anna Gumowska

Sezon 2008/2009 jest czwartym, który spędza w polskiej lidze. Reprezentował barwy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle oraz Gwardii Wrocław. Obecnie jest podporą i podstawowym zawodnikiem bydgoskiej Delecty. Szanowany przez kolegów, uwielbiany przez kibiców. Martin Sopko - bo o nim mowa - jest kolejnym zawodnikiem, który w formie siatkarskiego alfabetu zgodził się opowiedzieć o sobie coś więcej specjalnie dla PrzegladLigowy.com.[Siatkarski alfabet]»

Sebastian Świderski: A jak Arek Gołaś, O jak Olga
Fot.: Maurizio Spalvieri - lubevolley.it

Kochani czytelnicy, w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas nasza redakcja przygotowała dla najlepszych kibiców na świecie alfabet, którego bohaterem jest Sebastian Świderski. Reprezentant Polski opowiada w nim m.in. o swojej rodzinie, Stelli i łowieniu ryb...[Siatkarski alfabet]»

Michał Dębiec: A jak ambicje, Ł jak łóźko
Fot.: Anna Gumowska

A jak ambicje – Są nieodłącznym elementem w życiu każdego człowieka i każdego zawodnika. Każdy z nas ma jakieś ambicje i cele do osiągnięcia. Moje ambicje z roku na rok są coraz większe - mówi obiecujący libero drużyny BKSCh Delecta Bydgoszcz, Michał Dębiec, który specjalnie dla PrzegladLigowy.com zgodził się powiedzieć o sobie coś więcej za pomocą "siatkarskiego alfabetu".[Siatkarski alfabet]»

[2007-11-22 18:27:20]
A jak Atak, F jak Flirt...
Fot.: Anna Gumowska

Specjalnie dla Przeglądu Ligowego refleksjami na temat sportu i swojego życia podzielił się Jakub Jarosz – przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia.[Siatkarski alfabet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane