Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

[2017-10-20 10:08:27]
Startują Mistrzostwa Afryki
Fot.: FIVB

Od 20 do 29 października w Kairze (Egipt) odbędą się Mistrzostwa Afryki mężczyzn. Trzy najlepsze drużyny uzyskają bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Gotowość do występów w kontynentalnym czempionacie do tej pory potwierdziło 17 drużyn.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ 2018: 30 listopada losowanie grup
Fot.: FIVB

Jak poinformowali organizatorzy losowanie grup mistrzostw świata 2018 roku odbędzie się 30 listopada we Florencji. Polska będzie bronić złotego medalu, zdobytego w 2014 roku i nie musiała brać udziału w kwalifikacjach.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Losowanie Klubowych Mistrzostw Świata 2017 w Polsce – 19 września, 16.30 w Polsat Sport
Fot.: FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła wszystkich uczestników Klubowych Mistrzostw Świata 2017, które zostaną rozegrane w Polsce (12-17 grudnia br.).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-08-16 11:47:44]
Iran i Chiny zagrają na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Reprezentacja Iranu i Chin wywalczyła awans na mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Bułgarii i we Włoszech.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-23 21:02:36]
Krzepiące zakończenie w Belgii
Fot.: FIVB

Bezpiecznym, trzysetowym (29:27, 25:22, 25:20) spotkaniem przeciwko Białorusi Niemcy pożegnali się z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Kortijk (Belgia). Turniej zakończyli na trzecim miejscu, mając na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. Aby uzyskać przepustkę na czempionat globu, potrzebowaliby zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Daniel Malescha (17).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Niemcy pokonują Białorusinów
Fot.: Magdalena Kudzia

Mecz pomiędzy Niemcami a Białorusinami był tak naprawdę pojedynkiem „o nic”. Wczorajsza porażka podopiecznych Andrei Gianiego całkowicie pozbawiła zawodników i kibiców marzeń o możliwości zagrania podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Taką postawę niemieckich siatkarzy z pewnością można potraktować jako ogromne rozczarowanie. Zwłaszcza, że wydawało się, że będą oni faworytem do zdobycia ostatniej, europejskiej przepustki. Tymczasem zanotowali na swoim koncie aż 2 porażki i 3 zwycięstwa – w tym to dzisiejsze przeciwko Białorusinom. Po raz kolejny brązowi medaliści Mistrzostw Świata 2018 zagrali bardzo słabo w ataku (45%) i bloku (zaledwie 2 punktowe bloki). Ich rywale, którzy nie należą do europejskiej i światowej czołówki, w ataku zanotowali 48% skuteczności i trzykrotnie więcej punktowych bloków. Co ciekawe, dziś na boisku pojawił się Noah Baxpöhler, który w poprzednich spotkaniach nie miał ani razu okazji, aby wystąpić w spotkaniu. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów zdobył Daniel Malescha. Atakujący zanotował na swoim koncie 17 punktów. Wśród Białorusinów najlepszy okazał się Pavel Audochanka (12).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Zwycięstwo Słowaków na koniec turnieju
Fot.: FIVB

Ostatni dzień europejskich kwalifikacji do przyszłorocznych MŚ rozpoczął się od pojedynku hiszpańsko – słowackiego. Faworytami do zwycięstwa w tym spotkaniu byli Słowacy, którzy wywiązali się z tej roli. Nie dali szans swojemu dzisiejszemu przeciwnikowi i pokonali ich w czterech setach. Warto jednak zwrócić uwagę, że w trzeciej i czwartej partii nawiązała się walka pomiędzy zespołami, zwłaszcza w końcowej fazie seta. Co ciekawe, w końcówce drugiego, trzeciego i czwartego seta na prowadzeniu byli Hiszpanie, którzy zdołali utrzymać przewagę tylko w jednym secie. Interesujące są także dwa inne fakty – Hiszpanie spisali się nieco lepiej w ataku. Przegrana drużyna na swoim koncie zanotowała 43% skuteczności w ataku, przy 41% skuteczności Słowaków. Ponadto oba zespoły zdobyły tyle samo punktów w bloku – 14. Najlepiej punktującym zawodnikiem hiszpańskiej ekipy okazał się Alejandro Vigil (14), zaś wśród Słowaków brylował Tomas Krisko (18).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-22 23:58:30]
Niemcy nie zagrają na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Vital Heynen ze swoimi czerwonymi diabłami zniweczył ostatnie marzenie niemieckiej kadry o występie na Mistrzostwach Świata, pokonując brązowych medalistów 3:0 (25:16, 25:16, 25:17) i zapewnił Niemcom pierwszy raz od 2002 roku brak udziału na czempionacie globu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Belgowie o krok od awansu na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Choć reprezentacje Niemiec i Belgii zagrały ze sobą w przedostatni dzień ostatniego europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do MŚ mężczyzn 2018, śmiało można określić ten pojedynek jako finał rozgrywek. Zresztą jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku podopieczni Andrei Gianiego mieli szansę na wywalczenie przepustki na jeden z najważniejszych turniejów i tym samym obronę brązowego medalu zdobytego przed trzema laty. Poza wywalczeniem przepustki był także inny siatkarski podtekst. Były szkoleniowiec Niemców prowadzi aktualnie kadrę ze swojej ojczyzny, czyli Belgów. Dlatego spotkanie miało dodatkową wartość dla obu drużyn, a także kibiców. Ostatecznie mecz wygrali Belgowie, dlatego sprawa ich awansu jest już niemal przesądzona. Przewaga obecnych podopiecznych Vitala Heynena nad jego poprzednimi zawodnikami była naprawdę znacząca. Wedle statystyk poziom całego belgijskiego zespołu utrzymał się na poziomie 51%, Niemców – 36%. Dodatkowo Belgowie zanotowali na swoim koncie aż 16 punktowych bloków przy zaledwie 5 Niemców. Najlepiej punktującym Belgiem okazał się Bram Van den Dries (19), Niemcem – Denis Kaliberda (11).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Hiszpanie wygrywają po pięciosetowym pojedynku
Fot.: FIVB

Białorusini nie należą do faworytów w walce o przepustkę na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Zgodnie z przewidywaniami, nie udało im się wygrać ani jednego spotkania. Chociaż należy zauważyć, że w dzisiejszym meczu przeciwko Hiszpanom dali z siebie chyba wszystko, doprowadzając do piątego seta. W tej partii szalka zwycięstwa przechyliła się na stronę Hiszpanów. W białoruskiej ekipie najlepiej punktował Pavel Kuklinski (17), zaś wśród drużyny z Półwyspu Iberyjskiego – Augusto Renato Colito (19).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-21 23:32:39]
Ważne zwycięstwo przeciwko Estonii
Fot.: FIVB

Niemieccy siatkarze świętują swoje drugie zwycięstwo w ramach kwalifikacji do MŚ w Kortijk (Belgia). W meczu pokonali dotychczas niepokonaną Estonię 3:2 (25:21, 25:22, 21:25, 23:25, 15:11). To oznacza, że już w sobotę dojdzie do przed-decydującego meczu z Belgią (20:10, transmisja na laola1.tv), w którym tylko zdecydowane zwycięstwo przeciwko byłemu trenerowi Vitalowi Heynenowi i jego „czerwonym diabłom” utrzyma Niemców przy walce o ostatnią przepustkę. Najlepiej punktującym w meczu przeciwko Estończykom został atakujący Simon Hirsch (24 punkty).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Pierwszy tie-break w Kortijk
Fot.: FIVB

Jednym z najbardziej emocjonujących spotkań trzeciego dnia kwalifikacji okazał się mecz pomiędzy Niemcami a Estończykami. Ewentualne zwycięstwo Estończyków mogłoby przybliżyć ich do awansu na Mistrzostwa Świata, w sytuacji, gdyby Belgowie w dwóch najbliższych meczach stracili punkty. Sprawa awansu do tego turnieju ważna jest także dla Niemców, którzy przed trzema laty wywalczyli, dość niespodziewanie, brązowy medal. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wydawać się mogło, że to właśnie zawodnicy Gianiego będą pewną drużyną do wywalczenia przepustki, ich gra w kwalifikacjach nie jest rewelacyjna. Mimo to udało im się dziś wygrać i pokonać Estończyków w tie – breaku. To oznacza, że Niemcy zanotowali na swoim koncie cenne 2 punkty, jednak Estończycy mimo porażki wciąż zajmują lepszą pozycję w tabeli, bo na swoim koncie mają aż 7 punktów (Niemcy mają 5). W niemieckiej ekipie najlepiej punktował Simon Hirsch (24), a wśród Estończyków – Robert Täht (20).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane