Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

[2018-04-06 20:13:51]
KMŚ 2018 w Polsce
Fot.: FIVB

Klubowe Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w Polsce od 25 listopada do 2 grudnia - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Szczegółowy terminarz I fazy Mistrzostw Świata mężczyzn – Bułgaria/ Włochy 2018
Fot.: FIVB

Organizatorzy FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn – Bułgaria/Włochy 2018 podali szczegółowy terminarz I fazy turnieju.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Nikolay Penchev i Milad Ebadipour skomentowali losowanie MŚ
Fot.: FIVB

Bułgaria, Polska, Iran, Kuba, Finlandia i Portoryko - to stawka grupy D Mistrzostw Świata. Losowanie skomentowali siatkarze PGE Skry Nikolay Penchev i Milad Ebadipour.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ 2018: Polska poznała grupowych rywali
Fot.: Anna Jabłczyk

W czwartek we Florencji w Palazzo Vecchio, w słynnej "Sali Pięciuset" odbyła się uroczysta ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata 2018. Polska w grupie D zmierzy się z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. Turniej odbędzie się we Włoszech i Bułgarii w terminie 10-30 września.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podstawowe zasady losowania MŚ 2018 mężczyzn
Fot.: Anna Jabłczyk

Poznaliśmy podstawowe zasady czwartkowego losowania Mistrzostw Świata 2018 siatkarzy. Polacy, którzy będą bronić tytułu znaleźli się w grupie drużyn rozstawionych i rozpoczną mistrzostwa w Warnie, z Bułgarią (grupa D).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ 2018: Losowanie grup już w czwartek
Fot.: Anna Szłapa

Już w najbliższy czwartek, 30 listopada, odbędzie się losowanie grup Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018, których gospodarzami są Włochy i Bułgaria. Ceremonia odbędzie się we Florencji w zabytkowym Palazzo Vecchio.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-10-20 10:08:27]
Startują Mistrzostwa Afryki
Fot.: FIVB

Od 20 do 29 października w Kairze (Egipt) odbędą się Mistrzostwa Afryki mężczyzn. Trzy najlepsze drużyny uzyskają bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Gotowość do występów w kontynentalnym czempionacie do tej pory potwierdziło 17 drużyn.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ 2018: 30 listopada losowanie grup
Fot.: FIVB

Jak poinformowali organizatorzy losowanie grup mistrzostw świata 2018 roku odbędzie się 30 listopada we Florencji. Polska będzie bronić złotego medalu, zdobytego w 2014 roku i nie musiała brać udziału w kwalifikacjach.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Losowanie Klubowych Mistrzostw Świata 2017 w Polsce – 19 września, 16.30 w Polsat Sport
Fot.: FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła wszystkich uczestników Klubowych Mistrzostw Świata 2017, które zostaną rozegrane w Polsce (12-17 grudnia br.).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-08-16 11:47:44]
Iran i Chiny zagrają na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Reprezentacja Iranu i Chin wywalczyła awans na mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Bułgarii i we Włoszech.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-23 21:02:36]
Krzepiące zakończenie w Belgii
Fot.: FIVB

Bezpiecznym, trzysetowym (29:27, 25:22, 25:20) spotkaniem przeciwko Białorusi Niemcy pożegnali się z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Kortijk (Belgia). Turniej zakończyli na trzecim miejscu, mając na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. Aby uzyskać przepustkę na czempionat globu, potrzebowaliby zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Daniel Malescha (17).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Niemcy pokonują Białorusinów
Fot.: Magdalena Kudzia

Mecz pomiędzy Niemcami a Białorusinami był tak naprawdę pojedynkiem „o nic”. Wczorajsza porażka podopiecznych Andrei Gianiego całkowicie pozbawiła zawodników i kibiców marzeń o możliwości zagrania podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Taką postawę niemieckich siatkarzy z pewnością można potraktować jako ogromne rozczarowanie. Zwłaszcza, że wydawało się, że będą oni faworytem do zdobycia ostatniej, europejskiej przepustki. Tymczasem zanotowali na swoim koncie aż 2 porażki i 3 zwycięstwa – w tym to dzisiejsze przeciwko Białorusinom. Po raz kolejny brązowi medaliści Mistrzostw Świata 2018 zagrali bardzo słabo w ataku (45%) i bloku (zaledwie 2 punktowe bloki). Ich rywale, którzy nie należą do europejskiej i światowej czołówki, w ataku zanotowali 48% skuteczności i trzykrotnie więcej punktowych bloków. Co ciekawe, dziś na boisku pojawił się Noah Baxpöhler, który w poprzednich spotkaniach nie miał ani razu okazji, aby wystąpić w spotkaniu. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów zdobył Daniel Malescha. Atakujący zanotował na swoim koncie 17 punktów. Wśród Białorusinów najlepszy okazał się Pavel Audochanka (12).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane