Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Mistrzowie świata z PGE Skry uhonorowani przez prezydenta RP
Fot.: Anna Jabłczyk

Po zdobyciu mistrzostwa świata polscy siatkarze we wtorkowy poranek spotkali się z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry również zostali nagrodzeni przez głowę państwa.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

„Wasz sukces pokazuje, że Polacy są wielcy, że potrafią zwyciężać”
Fot.: Anna Jabłczyk

– Wasz sukces wlewa nadzieję w serca, pokazuje, że Polacy są wielcy, że potrafią zwyciężać – mówił Prezydent do Mistrzów Świata w Piłce Siatkowej 2018.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Mistrzowie świata spotkali się z premierem
Fot.: Anna Jabłczyk

W poniedziałek wieczorem mistrzowie świata 2018 udali się do Kancelarii Prezesa Rady ministrów na spotkanie z premierem rządu Mateuszem Morawieckim. Kapitan Michał Kubiak wręczył politykowi pamiątkową koszulkę z czempionatu globu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2018-10-01 14:50:35]
MŚ: Nagrody Indywidualne
Fot.: Anna Jabłczyk

Bartosz Kurek został wybrany MVP Mistrzostw Świata 2018. Michał Kubiak, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski także sięgnęli po indywidualne nagrody.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Bartosz Kurek: jesteśmy dumni, bo nasze zwycięstwo było zasłużone
Fot.: Karol Zdyb

Polska w świetnym stylu pokonała w wielkim finale mistrzostw świata Brazylię 3:0 i obroniła tytuł wywalczony przed czterema laty w katowickim Spodku. Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził Bartosz Kurek, który zostały wybrany MVP całego turnieju. - Jesteśmy dumni, bo nasze zwycięstwo było zasłużone - powiedział atakujący polskiej drużyny.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Michał Kubiak: sekretem tej grupy była jedność i wspólny cel
Fot.: Karol Zdyb

Polska została mistrzem świata 2018! Biało-czerwoni w finale pokonali Brazylię 3:0 i po raz drugi z rzędu wywalczyli złoty medal. - Sekretem tej grupy była jedność i wspólny cel - powiedział Michał Kubiak, kapitan złotej drużyny i najlepszy przymujący mistrzostw świata 2018 .[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Złoci giganci światowej siatkówki!
Fot.: Anna Jabłczyk

Złoty Turyn! Polski team dokonał niemożliwego i po czterech latach obronił tytuł mistrza świata! Jako, że historia lubi się powtarzać, podobnie jak w Katowicach, tak dziś w Turynie po drugiej stronie siatki stanęła reprezentacja Brazylii. Tym razem jednak Polakom wystarczyły trzy partie, by wznieść w górę ręce w geście triumfu. Niekwestionowanym liderem biało-czerwonych był Bartosz Kurek, którego bez kompleksów można nadać przydomek Wielki, gdyż to, co pokazywał na boisku nieraz miało kosmiczny wymiar. Nie do opisania słowami zdaje się być wyczyn podopiecznych trenera Heynena, zatem od słów należy przejść do czynów i delektować się sukcesem polskich gladiatorów.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

John Speraw: Kurek był wprost niewiarygodny
Fot.: FIVB

Amerykanie wczoraj ulegli Polakom w pierwszym półfinale mistrzostw świata i dziś walczyli z Serbami o brąz. Podopieczni Johna Sperawa wygrali w czterech setach, ale John Speraw, szkoleniowiec reprezentacji USA, nie był zadowolony z osiągniętego rezultatu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Stany Zjednoczone z brązowym medalem
Fot.: FIVB

Siatkarze Stanów Zjednoczonych kończą Mistrzostwa Świata z brązowym medalem. W meczu o trzecie miejsce podopieczni trenera John Speraw w czterech setach pokonali Serbię. Już początek spotkania pokazał, że obie reprezentacje mają ochotę stanąć na podium. Po pierwszym secie bliżej sukcesu byli zawodnicy z Bałkanów. Później jednak wolę walki pokazali gracze teamu USA. Oczywiście ich rywale nie zamierzali odpuszczać, jednak w najważniejszych momentach zabrakło im skuteczności. O tym, że spotkanie było zacięte może świadczyć set numer trzy, który zakończył się grą na przewagi (30:32). Wiodącą postacią w tym pojedynku był Matthew Anderson, zdobywca aż 29 "oczek".[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Michał Kubiak: Mamy srebrny medal, ale chcemy złoty
Fot.: FIVB

Polska w niedzielę zagra w finale mistrzostw świata z Brazylią. Biało-czerwoni w półfinale pokonali po świetnej grze Stany Zjednoczone 3:2. O złoty medal Polacy powalczą z Brazylią, początek spotkania o godzinie 21:15. Będzie to powtórka finału sprzed czterech lat, kiedy siatakrski mundial był rozgrywany w Polsce. O miejsce na najniższym stopniu podium powalczy natomiast Serbia i USA. - Mamy srebrny medal, ale chcemy złoty - powiedział Michał Kubiak.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Paweł Zatorski: Studzimy głowy i walczymy z Brazylią
Fot.: FIVB

Biało-czerwoni po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonali w sobotę reprezentację USA w pięciu setach i w niedzielę, po raz drugi z rzędu, zagrają w wielkim finale mistrzostw świata. Podobnie jak cztery lata temu przeciwnikami Polaków będą Brazylijczycy, którzy w drugim półfinale pokonali Serbów 3:0.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2018-09-29 23:54:33]
MŚ: Polacy mogą obronić tytuł!
Fot.: Anna Jabłczyk

Niesamowita sprawa! Polscy siatkarze awansowali do wielkiego finału mistrzostw świata. Triumfatorzy sprzed czterech lat pokazali dziś kawał dobrej siatkówki i po pięciu zaciętych partiach jako pokonani schodzili z parkietu Amerykanie, którzy przez wielu uważani za faworytów do walki o złoto, ale na drodze stanęła im reprezentacja Polski. Biało-czerwoni udowodnili dziś, że są w stanie obronić tytuł zdobyty w 2014r.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane