Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Katowice i Gliwice miastami–gospodarzami Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2022
Fot. FIVB

Mecze tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, z których większość, łącznie z najważniejszymi spotkaniami, zostanie rozegrana w Polsce, odbędą się w dwóch miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: w Katowicach i w Gliwicach. Taką informację przekazali 3 czerwca podczas briefingu prasowego w Katowicach Premier Mateusz Morawiecki, Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Losowanie grup Mistrzostw Świata 2022
Fot. FIVB

Dziś w Moskwie odbyło się losowanie grup FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. Polacy trafili do grupy C, w której zmierzą się z Amerykanami, Meksykanami i Bułgarami. Biało-Czerwoni zagrają w Nowosybirsku.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ 2022 M: Poznaliśmy wszystkich uczestników
Fot.: Anna Szłapa

Znamy już wszystkich uczestników mistrzostw świata siatkarzy. Reprezentacje Włoch i Słowenii zakwalifikowały do turnieju jako dwie najlepsze drużyny CEV EuroVolley 2021. W ostatnim czasie bilety na czempionat zdobyły również ekipy Iranu oraz Japonii (Azja).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

FIVB podała termin MŚ siatkarzy w 2022 roku
Fot.: FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała, że mistrzostwa świata siatkarzy w 2022 roku rozegrane zostaną od 26 sierpnia do 11 września. Podano też osiem z dziesięciu miast, w których odbędą się mecze czempionatu. Tytułu wywalczonego w 2018 roku bronić będzie Polska, która podobnie jak gospodarz Rosja, ma zapewniony udział w turnieju.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Wyróżnienie dla polskich siatkarzy i Vitala Heynena
Fot.: FIVB

Już po raz 84 odbywa się Gala Mistrzów Sportu. Tym razem wybierano najlepszych sportowców, trenera i drużynę za 2018 rok. Trzeba przyznać, że ostatnie dwanaście miesięcy obfitowało w wiele sukcesów, nie tylko na siatkarskich parkietach.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Damian Schulz: Takie mecze potrzebne jak tlen
Fot.: Anna Jabłczyk

W przerwie między sezonami Damian Schulz zmienił klubowe barwy i przeniósł się z Gdańska do Rzeszowa. Od początku sezonu gra Asseco Resovii Rzeszów nie układała się tak, jakby życzyli sobie sami zawodnicy, ale i kibice. Po kilkunastu słabszych występach przyszedł czas na kolejną niespodziankę. Podopieczni Gheorgha'a Cretu pokonali Sadę Cruzeiro. Co do powiedzenia po niespodziewanym zwycięstwie miał Damian Schulz?[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2018-11-15 21:07:18]
MŚ 2022 w Rosji
Fot.: FIVB

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn w 2022 roku zostaną rozegrane w Rosji. Taką decyzję podjął obradujący w Meksyku Kongres Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Katar, Meksyk i Rosja chcą organizować MŚ 2022
Fot.: FIVB

Minister sportu Rosji Paweł Kołobkow potwierdził, że jego kraj zgłosił się do organizacji mistrzostw świata mężczyzn w 2022 roku.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Vital Heynen: Polska zasługuje na taką reprezentację
Fot.: Anna Jabłczyk

Mija dokładnie miesiąc od obrony mistrzostwa świata przez biało-czerwonych. Nie tak dawne emocje i pierwszy sezon pracy z reprezentacją Polski podsumował jej trener Vital Heynen, patrząc już na nadchodzące wyzwania.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Michał Kubiak: Każde spotkanie MŚ miało swoje znaczenie
Fot.: FIVB

To już miesiąc od kiedy polscy siatkarze obronili tytuł mistrzów świata. W czempionacie nie brakowało emocji i spektakularnych powrotów, a biało-czerwoni po raz kolejny udowodnili, że walczą do samego końca - Gdyby nie mecz z Argentyną nie było tego sukcesu – przyznał Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Mistrzowie świata z PGE Skry uhonorowani przez prezydenta RP
Fot.: Anna Jabłczyk

Po zdobyciu mistrzostwa świata polscy siatkarze we wtorkowy poranek spotkali się z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry również zostali nagrodzeni przez głowę państwa.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

„Wasz sukces pokazuje, że Polacy są wielcy, że potrafią zwyciężać”
Fot.: Anna Jabłczyk

– Wasz sukces wlewa nadzieję w serca, pokazuje, że Polacy są wielcy, że potrafią zwyciężać – mówił Prezydent do Mistrzów Świata w Piłce Siatkowej 2018.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane