Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Belgia gospodarzem 3. rundy kwalifikacji do MŚ
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Belgia będzie gospodarzem trzeciej rundy europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata 2018. Turniej z udziałem sześciu drużyn w tym Białorusi, Estonii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji zostanie rozegrany 19-23 czerwca w Kortrijk.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Francuzi z awansem na MŚ mężczyzn 2018
Fot.: Anna Szłapa

Turniej kwalifikacyjny we Francji zakończył się niespodzianką, aczkolwiek można było spodziewać się zwycięstwa gospodarzy. We wszystkich możliwych spotkaniach Niemcy pokazywali się z naprawdę dobrej strony. Jednak niedzielny mecz obnażył ich problemy, a przede wszystkim brak dobrego zgrania, chociażby w przypadku obron po akcji rywali.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kolejnych sześć drużyn awansowało na MŚ 2018
Fot.: Anna Szłapa

Od wtorku do niedzieli w Lyonie, Apeldoornie, Lublanie, Tallinie, Zagrzebiu i Karlowych Warach rozgrywane były turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw świata 2018, które zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii. Bezpośredni awans uzyskała reprezentacja Francji, Holandii, Słowenii, Rosji, Serbii i Finlandii. Wszystkie sześć wymienionych drużyn oglądać będziemy podczas EUROVOLLEY POLAND 2017, które ma przełomie sierpnia i września zostaną rozegrane w Polsce.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podsumowanie sobotnich zmagań grupy A w ramach kwalifikacji do MŚ mężczyzn 2018
Fot.: Anna Szłapa

Za nami sobotnie zmagania w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018. Po czterech dniach turnieju grupy A na prowadzeniu utrzymują się gospodarze, jednak Niemcy mają także szanse na bezpośredni awans. Oba zespoły mają na swoim koncie pełną pulę punktów za wygrane spotkania i obie ekipy nie straciły ani jednego seta. Choć wczoraj podopieczni Andrei Gianiego byli bliscy sprawienia niemiłej niespodzianki swoim fanom i przegrania trzeciego seta.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podsumowanie piątkowych zmagań kwalifikacji do MŚ mężczyzn w grupie A
Fot.: Anna Szłapa

Arcyciekawie wyglądają zmagania w grupie A. Dotychczasowo żaden z zespołów nie zagrał cztero-, a nawet pięciosetowego spotkania. Po piątkowych meczach na prowadzeniu nadal utrzymują się Francuzi, jednak nie należy zapomnieć, że także Niemcy nie zaliczyli ani jednej porażki. Wydaje się zatem, że, zgodnie z przewidywaniami, walka o bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata rozstrzygnie się już jutro w spotkaniu pomiędzy wyżej wymienionymi ekipami.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podsumowanie dwóch dni zmagań grupy A w ramach kwalifikacji do MŚ mężczyzn 2018
Fot.: Anna Szłapa

Za europejskimi drużynami dwa dni zmagań w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Emocji nie brakuje, zwłaszcza w turnieju, który odbywa się w Lyonie. Faworytami do bezpośredniego awansu są zarówno gospodarze, czyli Francuzi, jak i Niemcy.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

21 września 2014 roku biało-czerwoni zdobyli złoty medal mistrzostw świata
21 września 2014 roku reprezentacja naszego kraju pokonała w katowickim Spodku Brazylię 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) w meczu o złoty medal FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014. Tym wspaniałym akcentem podopieczni trenera Stephane Antigi zakończyli historyczny pod wieloma względami turniej, który rozpoczął się 30 sierpnia Meczem Otwarcia na Stadionie Narodowym.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2016-07-31 18:26:27]
Kwal. do MŚ: Polacy niepokonani
Fot.: CEV

Po niesamowitym spotkaniu z reprezentacją Włoch zakończonym zwycięstwem w tie-breaku, polski team po raz kolejny rozegrał pięciosetowy dreszczowiec. Tym razem po przeciwnej stronie siatki stanęła zawsze nieprzewidywalna ekipa Turcji. Podopieczni Wojciecha Serafina bardzo dobrze przystąpili do zmagań w pierwszym secie, wygranym pewnie rezultatem 25:14. W kolejnej partii lepsi byli jednak Turcy, a o końcowym sukcesie biało-czerwonych zdecydował dopiero tie-break, zakończony wynikiem 15:12. Najwięcej punktów dla polskiej skipy zdobyli dziś Artur Szalpuk i Bartłomiej Lipiński (17).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Bułgaria i Włochy zorganizują mistrzostwa świata siatkarzy w 2018 roku
Fot.: Anna Szłapa

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w siatkówce rozegrane zostaną w dwóch krajach. Męski czempionat w 2018 roku zorganizują Bułgaria i Włochy. Złotego medalu bronić będzie reprezentacja Polski.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Entuzjastyczne przyjęcie pucharu w Miliczu
Ziemia milicka tradycją siatkarską stoi. Tegoroczna edycja Alei Gwiazd po raz jedenasty przywita w Miliczu miłośników naszej dyscypliny sportu z równym entuzjazmem jak dziś puchar zdobyty przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężzyzn Polska 214.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Prezentacja Pucharu Świata w Żmigrodzie
Puchar zdobyty przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 można dzisiaj było zobaczyć w Żmigrodzie. Prezentacja trofeum w Zespole Dwujęzycznych Szkół cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W hali sportowej zgromadziła się młodzież nie tylko ze Żmigrodu ale i Korzeńska i Radziądza.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Mistrzowie świata na boisku i w organizacji
– W historii siatkówki nie było jeszcze tak okazałej imprezy. Możemy być dumni ze sposobu, w jaki zorganizowaliśmy mistrzostwa świata – powiedział w Gdańsku Artur Popko, Pierwszy Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na konferencji podsumowującej gdańską część siatkarskich mistrzostwa świata.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane