Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Zwycięstwo Słowaków na koniec turnieju
Fot.: FIVB

Ostatni dzień europejskich kwalifikacji do przyszłorocznych MŚ rozpoczął się od pojedynku hiszpańsko – słowackiego. Faworytami do zwycięstwa w tym spotkaniu byli Słowacy, którzy wywiązali się z tej roli. Nie dali szans swojemu dzisiejszemu przeciwnikowi i pokonali ich w czterech setach. Warto jednak zwrócić uwagę, że w trzeciej i czwartej partii nawiązała się walka pomiędzy zespołami, zwłaszcza w końcowej fazie seta. Co ciekawe, w końcówce drugiego, trzeciego i czwartego seta na prowadzeniu byli Hiszpanie, którzy zdołali utrzymać przewagę tylko w jednym secie. Interesujące są także dwa inne fakty – Hiszpanie spisali się nieco lepiej w ataku. Przegrana drużyna na swoim koncie zanotowała 43% skuteczności w ataku, przy 41% skuteczności Słowaków. Ponadto oba zespoły zdobyły tyle samo punktów w bloku – 14. Najlepiej punktującym zawodnikiem hiszpańskiej ekipy okazał się Alejandro Vigil (14), zaś wśród Słowaków brylował Tomas Krisko (18).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-22 23:58:30]
Niemcy nie zagrają na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Vital Heynen ze swoimi czerwonymi diabłami zniweczył ostatnie marzenie niemieckiej kadry o występie na Mistrzostwach Świata, pokonując brązowych medalistów 3:0 (25:16, 25:16, 25:17) i zapewnił Niemcom pierwszy raz od 2002 roku brak udziału na czempionacie globu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Belgowie o krok od awansu na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Choć reprezentacje Niemiec i Belgii zagrały ze sobą w przedostatni dzień ostatniego europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do MŚ mężczyzn 2018, śmiało można określić ten pojedynek jako finał rozgrywek. Zresztą jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku podopieczni Andrei Gianiego mieli szansę na wywalczenie przepustki na jeden z najważniejszych turniejów i tym samym obronę brązowego medalu zdobytego przed trzema laty. Poza wywalczeniem przepustki był także inny siatkarski podtekst. Były szkoleniowiec Niemców prowadzi aktualnie kadrę ze swojej ojczyzny, czyli Belgów. Dlatego spotkanie miało dodatkową wartość dla obu drużyn, a także kibiców. Ostatecznie mecz wygrali Belgowie, dlatego sprawa ich awansu jest już niemal przesądzona. Przewaga obecnych podopiecznych Vitala Heynena nad jego poprzednimi zawodnikami była naprawdę znacząca. Wedle statystyk poziom całego belgijskiego zespołu utrzymał się na poziomie 51%, Niemców – 36%. Dodatkowo Belgowie zanotowali na swoim koncie aż 16 punktowych bloków przy zaledwie 5 Niemców. Najlepiej punktującym Belgiem okazał się Bram Van den Dries (19), Niemcem – Denis Kaliberda (11).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Hiszpanie wygrywają po pięciosetowym pojedynku
Fot.: FIVB

Białorusini nie należą do faworytów w walce o przepustkę na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Zgodnie z przewidywaniami, nie udało im się wygrać ani jednego spotkania. Chociaż należy zauważyć, że w dzisiejszym meczu przeciwko Hiszpanom dali z siebie chyba wszystko, doprowadzając do piątego seta. W tej partii szalka zwycięstwa przechyliła się na stronę Hiszpanów. W białoruskiej ekipie najlepiej punktował Pavel Kuklinski (17), zaś wśród drużyny z Półwyspu Iberyjskiego – Augusto Renato Colito (19).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-21 23:32:39]
Ważne zwycięstwo przeciwko Estonii
Fot.: FIVB

Niemieccy siatkarze świętują swoje drugie zwycięstwo w ramach kwalifikacji do MŚ w Kortijk (Belgia). W meczu pokonali dotychczas niepokonaną Estonię 3:2 (25:21, 25:22, 21:25, 23:25, 15:11). To oznacza, że już w sobotę dojdzie do przed-decydującego meczu z Belgią (20:10, transmisja na laola1.tv), w którym tylko zdecydowane zwycięstwo przeciwko byłemu trenerowi Vitalowi Heynenowi i jego „czerwonym diabłom” utrzyma Niemców przy walce o ostatnią przepustkę. Najlepiej punktującym w meczu przeciwko Estończykom został atakujący Simon Hirsch (24 punkty).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Pierwszy tie-break w Kortijk
Fot.: FIVB

Jednym z najbardziej emocjonujących spotkań trzeciego dnia kwalifikacji okazał się mecz pomiędzy Niemcami a Estończykami. Ewentualne zwycięstwo Estończyków mogłoby przybliżyć ich do awansu na Mistrzostwa Świata, w sytuacji, gdyby Belgowie w dwóch najbliższych meczach stracili punkty. Sprawa awansu do tego turnieju ważna jest także dla Niemców, którzy przed trzema laty wywalczyli, dość niespodziewanie, brązowy medal. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wydawać się mogło, że to właśnie zawodnicy Gianiego będą pewną drużyną do wywalczenia przepustki, ich gra w kwalifikacjach nie jest rewelacyjna. Mimo to udało im się dziś wygrać i pokonać Estończyków w tie – breaku. To oznacza, że Niemcy zanotowali na swoim koncie cenne 2 punkty, jednak Estończycy mimo porażki wciąż zajmują lepszą pozycję w tabeli, bo na swoim koncie mają aż 7 punktów (Niemcy mają 5). W niemieckiej ekipie najlepiej punktował Simon Hirsch (24), a wśród Estończyków – Robert Täht (20).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Kolejne zwycięstwo Belgów
Fot.: FIVB

W roli faworyta hiszpańsko – belgijskiego pojedynku stawiano podopiecznych Vitala Heynena. Belgowie dotychczasowo nie przegrali ani jednego spotkania w turnieju kwalifikacyjnym i mają spore szanse na awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Jak na razie żadna z drużyn poza nimi nie wygrała wszystkich spotkań, jednak może to się jeszcze zmienić, bowiem po meczu rozpocznie się pojedynek Estończyków, którzy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Jeśli ten mecz wygrają Niemcy, jutrzejszy mecz byłych podopiecznych z obecnymi podopiecznymi Heynena może być najważniejszym pojedynkiem całych kwalifikacji. Lecz zanim zabrzmi pierwszy gwizdek tego meczu, Belgowie mogą cieszyć się z pierwszego, premiowanego awansem, miejsca. Do dzisiejszego zwycięstwa potrzebowali trzech setów. Belgowie okazali się lepsi od swoich przeciwników w każdym elemencie. Co ciekawe, gospodarze turnieju w bloku zdobyli aż sześciokrotnie więcej punktów. Najlepiej punktującym w hiszpańskiej ekipie okazał się Augusto Renato Colito (11), zaś wśród Belgów brylował Sam Deroo (21).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Estończycy niespodziewanie pokonują Hiszpanów
Fot.: CEV

W ostatnim spotkaniu drugiego dnia europejskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata zagrały dwie niepokonane drużyny. Estończycy pokonali wczoraj Białorusinów, z kolei Hiszpanie okazali się lepsi od Niemców. Wydawało się zatem, że to ekipa z Półwyspu Iberyjskiego będzie wiodła prym w tym spotkaniu i poradzi sobie bardzo dobrze z ekipą ze wschodniej części Starego Kontynentu. Owszem, Hiszpanie radzili sobie bardzo dobrze na początku pierwszego seta. W decydującej fazie tej partii lepsi okazali się Estończycy, którzy wygrali zarówno tego seta, drugiego, jak i trzeciego. Z pewnością taki wynik może być niemałą niespodzianką, bo nie można było spodziewać się tak dobrej gry estońskiej reprezentacji w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Już jutro zwycięska drużyna zagra przeciwko Niemcom, jednym z faworytów do wywalczenia przepustki na światowy czempionat. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Oliver Venno z Estonii. Zawodnik zanotował na swoim koncie 17 punktów. W drużynie z Hiszpanii najlepiej z tej strony zaprezentował się Sergio Noda Blanco (16).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-20 20:40:26]
Niemcy wracają do gry
Fot.: FIVB

Niemiecka reprezentacja zameldowała swój powrót drugiego dnia kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Kortijk (Belgia) i drugiego dnia rozgrywek zanotowała na swoim koncie trzysetowe zwycięstwo przeciwko Słowacji (25:23, 25:21, 26:24). Najlepiej punktującym był Denis Kaliberda, który zdobył 18 punktów. Simon Hirsch (11) i Christian Fromm (10) uplasowali się na drugim miejscu w tej kategorii. Kolejnym rywalem Niemców będą Estończycy, z którymi zmierzą się już jutro (o godzinie 20).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Niemcy z pierwszym zwycięstwem
Fot.: FIVB

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od zmagań dwóch zespołów, które wczoraj przegrały spotkania. Słowacy ulegli w trzech setach Belgom, zaś Niemcy przegrali czterosetowy pojedynek przeciwko Hiszpanom. Ten mecz może mieć szczególne znaczenie dla obu zespołów, patrząc na to, że tylko jedna drużyna może zaawansować na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Przed spotkaniem ciężko było wyłonić zdecydowanego faworyta do zwycięstwa tego pojedynku. Wydaje się jednak, że wczorajsza przegrana dała więcej do myślenia zawodnikom Andrei Gianiego, którzy po wczorajszym fatalnym spotkaniu zagrali dziś nieco lepiej. W słowackiej drużynie najwięcej punktów zdobył Tomas Krisko (14), zaś wśród Niemców bardzo dobry mecz zanotował Denis Kaliberda (18 punktów). Pochodzący z Ukrainy zawodnik był wczoraj drugim najlepiej punktującym siatkarzem w niemieckiej ekipie.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-19 22:48:05]
Gorzka porażka na start
Fot.: Magdalena Kudzia

Niemcy rozpoczęli zmagania w decydujących kwalifikacjach do Mistrzostw Świata od gorzkiej porażki 1:3 (17:25, 26:24, 22:25, 19:25) przeciwko Hiszpanom i na inaugurację zmagań muszą przełknąć gorycz porażki. Kolejnym rywalem w czwartek będzie Słowacja, przeciwko której mecz rozpocznie się już o godzinie 15.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Estończycy pokonują Białorusinów
Fot.: CEV

Mecz pomiędzy Białorusią a Estonią nie budził w kibicach tyle emocji, co poprzedzające go spotkanie. Ani Białorusini, ani Estończycy nie należą do czołowych europejskich drużyn. Jednak w tym meczu lepsza okazała się ekipa z Estonii, która do zwycięstwa potrzebowała czterech setów. W drużynie z sąsiedniego kraju Polski brylował Pavel Kuklinski (15), zaś wśród Estończyków najlepszy okazał się Robert Täht. Zawodnik znany z występów w PlusLidze zanotował na swoim koncie 16 punktów.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane