Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

[2016-07-31 18:26:27]
Kwal. do MŚ: Polacy niepokonani
Fot.: CEV

Po niesamowitym spotkaniu z reprezentacją Włoch zakończonym zwycięstwem w tie-breaku, polski team po raz kolejny rozegrał pięciosetowy dreszczowiec. Tym razem po przeciwnej stronie siatki stanęła zawsze nieprzewidywalna ekipa Turcji. Podopieczni Wojciecha Serafina bardzo dobrze przystąpili do zmagań w pierwszym secie, wygranym pewnie rezultatem 25:14. W kolejnej partii lepsi byli jednak Turcy, a o końcowym sukcesie biało-czerwonych zdecydował dopiero tie-break, zakończony wynikiem 15:12. Najwięcej punktów dla polskiej skipy zdobyli dziś Artur Szalpuk i Bartłomiej Lipiński (17).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Bułgaria i Włochy zorganizują mistrzostwa świata siatkarzy w 2018 roku
Fot.: Anna Szłapa

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w siatkówce rozegrane zostaną w dwóch krajach. Męski czempionat w 2018 roku zorganizują Bułgaria i Włochy. Złotego medalu bronić będzie reprezentacja Polski.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Entuzjastyczne przyjęcie pucharu w Miliczu
Ziemia milicka tradycją siatkarską stoi. Tegoroczna edycja Alei Gwiazd po raz jedenasty przywita w Miliczu miłośników naszej dyscypliny sportu z równym entuzjazmem jak dziś puchar zdobyty przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężzyzn Polska 214.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Prezentacja Pucharu Świata w Żmigrodzie
Puchar zdobyty przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 można dzisiaj było zobaczyć w Żmigrodzie. Prezentacja trofeum w Zespole Dwujęzycznych Szkół cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W hali sportowej zgromadziła się młodzież nie tylko ze Żmigrodu ale i Korzeńska i Radziądza.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Mistrzowie świata na boisku i w organizacji
– W historii siatkówki nie było jeszcze tak okazałej imprezy. Możemy być dumni ze sposobu, w jaki zorganizowaliśmy mistrzostwa świata – powiedział w Gdańsku Artur Popko, Pierwszy Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na konferencji podsumowującej gdańską część siatkarskich mistrzostwa świata.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Konferencje prasowe w Miastach–Gospodarzach Mistrzostw Świata 2014
We wtorek, 4 listopada w Gdańsku odbędzie się pierwsze ze spotkań prasowych w Miastach–Gospodarzach FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Konferencje będą szansą do podsumowania tego wielkiego, sportowego wydarzenia oraz omówienia korzyści Miast–Gospodarzy oraz organizatorów odniesionych w związku z mistrzostwami, ich promocją i sukcesem naszej narodowej reprezentacji.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Prezydent RP spotka się z Mistrzami Świata 1974 i 2014
Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Pan Prezydent uhonoruje dedykowanymi pamiątkami Mistrzów Świata 1974 a obecnych Mistrzów oraz sztab szkoleniowy odznaczeniami państwowymi.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Wojciech Włodarczyk: Szacunek dla Stefana
Fot.: Magdalena Kudzia

- Nie dla nas jest porażki smak, nie dla nas forma zła - powitał wszystkich Wojciech Włodarczyk przed pierwszym treningiem PGE Skry po mistrzostwach świata. Przyjmujący bełchatowian był w Spodku i z bliska oglądał wielki triumf biało-czerwonych.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Władysław Pałaszewski: Od rana chodzę dumny jak paw
Fot.: Piotr Wolankiewicz

- Świat ponownie otrzymał czytelny przekaz jak ważne miejsce zajmuje siatkówka w naszym kraju. Zagraniczni goście zobaczyli po raz kolejny czym jest ta dyscyplina sportu nad Wisłą. Były pełne hale, a meczom towarzyszyła fantastyczna otoczka. Przez ponad trzy tygodnie mieliśmy prawdziwe siatkarskie show - mówi nestor polskich trenerów, Władysław Pałaszewski.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Mariusz Wlazły: To było moje pożegnanie
Fot. Grzegorz Grabowski

MVP FIVB Mistrzostw Świata Polska 2014 zapowiedzał, że wraz z zakończeniem turnieju, kończy także reprezentacyjną karierę. - To jest najlepszy moment by pożegnać się z kibicami - stwierdził tuż po ostatniej akcji wielkiego finału.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Paweł Zatorski: Stworzyliśmy prawdziwą grupę
Fot. Michał Sobczak

Na ten moment polscy kibice czekali czterdzieści lat. W niedzielę w katowickim Spodku biało-czerwoni pokonali Brazylię 3:1 w finale FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Następnie była ogromna radość i nadszedł czas na świętowanie. - Kibice nas ponieśli - podkreślali podopieczni trenera Stephane Antigi.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Andrzej Wrona: Jesteśmy mistrzami świata. Czego chcieć więcej?
Fot.: Anna Gumowska

Polska pokonała Brazylię 3:1 w finale FIVB Mistrzostw Świata Polska 2014 - Udowodniliśmy, że jesteśmy najlepsi na świecie – powiedział po meczu Andrzej Wrona, środkowy reprezentacji Polski.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane