Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Mistrzostwa Świata Mężczyzn | 2018-11-28 14:12:29 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / inf. własna

Damian Schulz: Takie mecze potrzebne jak tlen

Fot.: Anna Jabłczyk

W przerwie między sezonami Damian Schulz zmienił klubowe barwy i przeniósł się z Gdańska do Rzeszowa. Od początku sezonu gra Asseco Resovii Rzeszów nie układała się tak, jakby życzyli sobie sami zawodnicy, ale i kibice. Po kilkunastu słabszych występach przyszedł czas na kolejną niespodziankę. Podopieczni Gheorgha'a Cretu pokonali Sadę Cruzeiro. Co do powiedzenia po niespodziewanym zwycięstwie miał Damian Schulz?

PLUSLIGA: Mecz z Sadą Cruzeiro był pierwszym w tym sezonie, w którym byliście już na krawędzi, a mimo to go wygrywacie. Do tej pory było odwrotnie…

DAMIAN SCHULZ (atakujący Asseco Resovii Rzeszów):
Dokładnie. W IV secie mieliśmy ogromną szansę na zwycięstwo 3-1 prowadząc 23:20, ale jej nie wykorzystaliśmy. Najważniejsze jednak jest zwycięstwo, bo nie ma co ukrywać - w PlusLidze jesteśmy w strasznym dołku, a te mecze są nam bardzo potrzebne, żeby się zgrać, odbudować, więc one nawet są nam potrzebne jak tlen.

Na wyjście z takiej opresji w tie-breaku, gdzie przegrywaliście 11:14, to chyba stać wielkie zespoły, szczególnie gdy gra się z tak mocnym rywalem jak Sada Cruzeiro?

- Cieszymy się z tego, że w tym tie-breaku, w którym praktycznie cały czas Brazylijczycy, mający naprawdę bardzo silną ekipę, prowadzili, nam udało się jednak punkt po punkcie odrabiać straty. Tu udało się skończyć jakąś kontrę, to „Tibo” kopnął na zagrywce, gdzieś tam zablokowaliśmy, więc tak to wszystko się połączyło w ten sukces. W każdym elemencie dołożyliśmy małą cegiełkę i udało się wygrać.

Sytuacja do wyjścia z grupy jest bardzo dobra. Przed wami mecz z Irańczykami, którzy po tym co zaprezentowali w meczu z Trentino wydaje się, że nie powinni stanowić większego zagrożenia?

- Teoretycznie tak. Nie widziałem meczu Irańczyków, ale będziemy analizować ich grę na odprawie video, tak żeby wykluczyć ich najlepsze zagrania. Najważniejsze jednak w tym wszystkim to jest nasza postawa. My musimy grać dobrze i tyle.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane