Najnowsze newsy

Żużel - Ligi zagraniczne

W niedzielę Indywidualne Mistrzostwa Niemiec w Wolfslake
Fot.: Lech Ćmielewski

W najbliższą niedzielę na torze w Wolfslake rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Niemiec. Będzie to ostatnia żużlowa impreza w sezonie 2015 na podberlińskim obiekcie.[Ligi zagraniczne]»

Kontuzja Davida Howe poważniejsza niż przypuszczano
Fot.: Lech Ćmielewski

Ostatni raz David Howe startował 7 lipca w meczu angielskiej Elite League. Wtedy w jednym biegu nie zdobył punktu z powodu defektu, a jak się teraz okazuje, więcej w tym roku sympatycznego Brytyjczyka na torze nie ujrzymy, a powodem jest kontuzjami.[Ligi zagraniczne]»

Michael Jepsen Jensen mistrzem Danii do lat 21
Fot.: Lech Ćmielewski

Michael Jepsen Jensen triumfował w finale Indywidualnych Mistrzostw Danii do lat 21, który w ostatnim czasie rozegrany został w Vojens. Reprezentant m.in. Stali Gorzów w pokonanym polu pozostawił Nicklasa Porsinga oraz Mikkela Michelsena.[Ligi zagraniczne]»

[2012-08-11 10:53:54]
Ułamek liderem Birmingham
Fot.: Dawid Ćmielewski

Lakeside Hammers wygrało na swoim torze z Birmingham Brummies 53-39, najlepszym w ekipie gospodarzy był Peter Karlsson oraz Davey Watt. W zespole gości dobrze spisał się jedynie Sebastian Ułamek.[Ligi zagraniczne]»

[2012-08-10 22:15:06]
Burza jednak nie wesprze
Fot.: Lech Ćmielewski

Wczoraj informowaliśmy Państwa, że Stanisław Burza został nowym zawodnikiem angielskiego Berwick Bandits. Niestety, przepisy jakie obowiązują w Wielkiej Brytanii, uniemożliwiły Polakowi angaż w tym zespole, nawet jeśli ten zrzekłby się polskiej licencji na rzecz brytyjskiej. Powodem był zakaz startów Polaków na zapleczu Elite League.[Ligi zagraniczne]»

Buczkowski i Kościuch najlepsi z Polaków
W czwartek odbyły się dwa spotkanie angielskiej Elite League. W obydwu spotkaniach triumfowali gospodarze, z polskich zawodników najlepiej spisał się Krzysztof Buczkowski oraz Norbert Kościuch.[Ligi zagraniczne]»

Stanisław Burza z kontraktem w Berwick Bandits
Fot.: Lech Ćmielewski

Stanisław Burza w polskich rozgrywkach ligowych zakończył już starty. Jego klub - Speedway Wanda Kraków nie awansowała do fazy play-off. Stanley postanowił więc wrócić na Wyspy Brytyjskie i podpisał kontrakt z Berwick Bandits.[Ligi zagraniczne]»

Czechy: Dwanaście punktów Holty i Miedzińskiego, złamana noga Kościechy?
Fot.: Lech Ćmielewski

W dniu dzisiejszym odbyło się jedno ze spotkań czeskiej Extraligi. W Pardubicach, miejscowa Zlata Prilba pokonała 53:39 drużynę AK Slany. Po dwanaście punktów dla swoich drużyn wywalczyli zarówno Miedziński jak i Holta. Pechowo mecz zakończył się dla Kościechy, który po upadku w jednym z biegów został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania nogi.[Ligi zagraniczne]»

Niemcy: Brokstedt - Diedenbergen 57:28
Foto. Lech Ćmielewski

Drużyna MSC Brokstedt rozgromiła na własnym torze MSC Diedenbergen 57:28. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Tobias Kroner, zdobywca 15 punktów. Równie dobrze spisał się także m.in. Mads Korneliussen czy także Kevin Woelbert. Wśród gości prym wiódł zdobywca 18 punktów - Peter Karlsson.[Ligi zagraniczne]»

[2012-08-04 01:36:53]
Michał Szczepaniak
Michał Szczepaniak dołączył do swojego brata i obaj będą teraz startować na Wyspach Brytyjskich. Starszy z braci będzie reprezentował klub Coventry Bees i sprawować będzie funkcję zawodnika rezerwowego. Dla "Szczepana" będzie to dobra okazja do wypełnienia luki w terminarzu, po tym gdy z rozgrywek odpadł już jego polski klub - Orzeł Łódź.[Ligi zagraniczne]»

[2012-08-03 20:58:34]
Dania: Holstebro - Outrup 48:36
Fot.: Lech Ćmielewski

Ekipa Holstebro Speedway Klub nie miała większych problemów, aby pokonać drużynę z Outrup 48:36. Gospodarze triumf zawdzięczają świetnej jeździe liderów, Bjarne Pedersen, Andriej Karpow (na zdjęciu) i Timo Lahti zdobyli łącznie, aż 39 punktów! Wśród gości najlepiej spisał się Peter Ljung (13 pkt.).[Ligi zagraniczne]»

Szwecja: Startowała trójka Polaków, świetny występ Woźniaka
Fot.: Lech Ćmielewski

Daniel Jeleniewski (na zdjęciu), Mirosław Jabłoński oraz Szymon Woźniak, startowali w czwartek w szwedzkiej Allsvenskan League. Najlepiej z nich spisał się reprezentant Smederny Eskilstuna czyli Woźniak, który na swoim koncie zapisał 14 punktów z dwoma bonusami.[Ligi zagraniczne]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane