Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

WT Rio de Janeiro: Udany występ Kołosińskiej i Gruszczyńskiej
Fot.: FIVB

Dobrze dysponowany obecnie duet polskich siatkarek plażowych zwyciężył w meczu kwalifikacyjnym do brazylijskiej edycji World Touru z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych. W decydującej partii boju przewaga Kołosińskiej i Gruszczyńskiej wyniosła sześć punktów. Zwycięstwo nad Amerykankami oznacza, że Polki - podobnie jak zwycięskie również Holenderki Flier oraz van Iersel - zaprezentują się w turnieju głównym, Amerykanki zaś pożegnały się z turniejem.[Plażowa]»

Wyniki łódzkiego Turnieju o Puchar Prezydenta
Fot.: FIVB

W Łodzi rozegrano właśnie I Turniej Eliminacyjny o Puchar Prezydenta Miasta, gdzie o miano zwycięzców tych plażowych zmagań zgłoszone duety ubiegały się rywalizując w sobotnich i niedzielnych spotkaniach. Najlepiej wśród mężczyzn zaprezentowali się Adam Ojrzyński/Bartłomiej Kujawiak, w rozgrywkach kobiet natomiast równych sobie nie miały naprawdę bardzo dobrze dysponowane Barbara Sroka/Agata Oleksy. Finał Turnieju o Puchar Prezydenta zaplanowany został na przyszły miesiąc.[Plażowa]»

Smart Beach Tour Münster: Mistrzynie olimpijskie znów zwycięskie
Fot.: FIVB

Chantal Laboureur oraz Julia Sude przegrały ze swoimi utytułowanymi rodaczkami w najważniejszym, bardzo zaciętej aż do ostatniej akcji spotkania w Münster o miano najlepszych siatkarek plażowych tych zmagań. Z porażką na koncie plac walki opuściły również w niedzielę Madelein Meppelink i Sophie van Gestel. Holenderskie reprezentantki zakończyły wspomnianą edycję rozgrywek typu Smart Beach Tour dopiero na czwartym miejscu w końcowej klasyfikacji.[Plażowa]»

Smart Beach Tour Münster: Złoto dla Holendrów
Fot.: FIVB

Niemieccy gracze, Bergmann oraz Harms polegli w decydującym spotkaniu rozgrywanego na piasku w Niemczech Smart Beach Tour Münster. O porażce z dobrze dysponowanymi w tej niedzielnej konfrontacji Holendrami zaważył drugi set spotkania, w którym medaliści Igrzysk Olimpijskich w Brazylii byli lepsi od przeciwników różnicą aż ośmiu punktów. Przykrą przegraną w swoim ostatnim boju w Münster zapisali także Fuchs i Stadie.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Szałankiewicz i Rudol przegrywają z Włochami
Fot.: FIVB

Z przykrą porażką na koncie opuścili boisko w Fort Lauderdale polscy reprezentanci, Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol. Ostatnimi w zmaganiach przeciwnikami naszych rodaków byli lepiej dysponowani siatkarze z Włoch. Przegraną w dzisiejszym meczu ponieśli także Herrera oraz Gavira, którzy to ulegli po zaciętej grze amerykańskim rywalom. Należy podkreślić, że wynik tej konfrontacji bynajmniej nie pożegnał Hiszpanów z rozgrywanym właśnie turniejem i wciąż pozostają oni w walce o nowe, cenne zawsze punkty w rankingu oraz medale.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major:  Pedlow i Schachter ulegają Kantorowi i Łosiakowi
Fot.: FIVB

Z nowego zwycięstwa cieszyli się w Fort Lauderdale nasi rodacy - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Mimo naprawdę ambitnej walki kanadyjskich graczów, Sama Pedlowa i Sama Schachtera, Polacy nie oddali swoim przeciwnikom nawet seta. Inni reprezentanci Kanady zmierzyli się tego dnia z austriackimi siatkarzami. Wspomniane spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po wyjątkowo męczącej walce, w której do końca nie wiadomo było, kto opuści piasek z wygraną. W decydujących akcjach ostatecznie poległa ekipa z Austrii.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Udany mecz Fijałka i Bryla
Fot.: FIVB

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zwyciężyli w trudnym boju z Canarinhos w Fort Lauderdale, zapewniając sobie w ten sposób pierwszą pozycję w grupie. Ambitnym Brazylijczykom, niezależnie od dzisiejszej przegranej, należą się gratulacje za walkę aż do ostatnich piłek. Znacznie mniej kłopotów z ograniem przeciwnika mieli Szwajcarzy, którzy spotkali się z ekipą Łotyszy. Siatkarze z Łotwy z amerykańskim piaskiem pożegnali się bez zwycięstwa na koncie, dopiero na czwartym miejscu w tabeli.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Polski duet bez szczęścia
Fot.: FIVB

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak ulegli niestety w dzisiejszym meczu rozgrywek siatkówki plażowej. Porażka z Amerykanami po naprawdę niezwykle wyrównanej walce zakończyła rywalizację polskich graczy w Fort Lauderdale. Swoje spotkanie przegrali także, w podobnie zresztą wymagającej konfrontacji, Rosjanie Liamin oraz Krasilnikov, rywalizujący ze Smedinsem i Samoilovsem z Łotwy. Co ciekawe, wygrana ta nie zagwarantowała znanym Łotyszom tytułu najlepszej ekipy w grupie.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Rywale zwyciężają z Szałankiewiczem i Rudolem
Fot.: FIVB

Amerykańscy gracze poradzili sobie efektywnie w grupowym starciu z Jakubem Szałankiewiczem oraz Maciejem Rudolem - Polakom ostatecznie zabrakło argumentów, aby doprowadzić do dodatkowego seta. Tym samym nasi rodacy nadal nie mogą pochwalić się wygraną w tej fazie. Korzystnie w turnieju prezentują się natomiast Herrera i Gavira, którzy to w nowej konfrontacji spotkali się z Włochami. Doświadczeni Hiszpanie oddali im tylko inauguracyjną partię meczu w Fort Lauderdale.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Kantor i Łosiak ponownie lepsi
Fot.: FIVB

Skuteczny występ zanotowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z rywalami z Kanady. Ich bój w rozgrywkach Fort Lauderdale Major rozstrzygnął się cenną wygraną naszej utalentowanej ekipy, odpowiednio dwoma i sześcioma punktami. W tabeli grupy Polaków pozycję lidera okupują obecnie Pedlow/Schachter, zwycięzcy spotkania z reprezentantami Austrii. Warto podkreślić, że srebrni medaliści Doha Open byli mimo końcowej porażki godnym przeciwnikiem, bowiem w obu setach prowadzili z kanadyjskimi siatkarzami zaciętą walkę.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Zwycięska passa Fijałka i Bryla
Fot.: FIVB

Z duetem ze Szwajcarii zmierzyli się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w swoim kolejnym meczu turniejowym. Trud Polaków przyniósł efekt - rywale Fijałka i Bryla nie zdołali przejąć inicjatywy w żadnej z partii, zatem biało-czerwoni pozostają z mianem niezwyciężonych. Podobna sytuacja ma się w przypadku ambitnych i zdeterminowanych Brazylijczyków, którym to udało się zwyciężyć dziś szybko oraz bez kłopotu z Łotyszami. W decydującej partii wspomnianego starcia Canarinhos ograli ich solidną przewagą ośmiu punktów.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Prudel i Kujawiak znów z przegraną na koncie
Fot.: FIVB

W spotkaniu z Łotyszami, Smedinsem/Samoilovsem, rozegranym na piasku w Fort Lauderdale ze zmiennym szczęściem spisywali się dziś nasi rodacy. Starcie to zakończyło się ostatecznie dopiero po dodatkowym secie, w którym Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak ulegli niestety aż pięcioma punktami. Porażkę w grupie mimo walki ponieśli także amerykańscy gracze - przegrani oni z poprzednimi przeciwnikami Polaków, a konkretnie z dobrze dysponowanymi w turniejowych zmaganiach Liaminem oraz Krasilnikovem.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane