Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

Podwójny medal finałów World Touru w siatkówce plażowej
Fot.: FIVB

Seniorskie reprezentacje Polski w siatkówce plażowej przywiozły w 2018 roku pokaźny zbiór medali z szeregu turniejów międzynarodowych. Początek sezonu należał niewątpliwie do duetu Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, który zaczął od wywalczenia srebra w Haskiej, czterogwiazdkowej odsłonie World Touru i takiego samego medalu w turnieju CEV European Masters w Pelhrimowie. W maju zdobyli brązowe medale World Touru w Itapemie (Brazylia, cztery gwiazdki) i miesiąc później ponownie srebro w czeskiej Ostrawie (cztery gwiazdki).[Plażowa]»

Cieszyn pierwszym etapem Olimpijskich Warsztatów w siatkówce plażowej
Fot.: Anna Szłapa

W środę 12 września, na boisku do siatkówki plażowej przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, z młodymi pasjonatami siatkówki, spotkała się uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Monika Brzostek.[Plażowa]»

ORLEN MP w Siatkówce Plażowej: Sukces Kantora i Łosiaka
Fot.: FIVB

Znamy zwycięzców decydujących spotkań o medale ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Prawo do walki w finale tych zmagań wywalczyli sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Ich ciekawa rywalizacja na krakowskim piasku zakończyła się po rozegraniu dodatkowego seta, w którym różnicą sześciu punktów skuteczniejszy od swoich przeciwników był najlepszy duet warszawskiego World Touru. Z brązowych medali turnieju cieszyli się ostatecznie Rudol oraz Kujawiak.[Plażowa]»

ORLEN MP w Siatkówce Plażowej: Kociołek i Kołosińska najlepsze
Fot.: FIVB

Po dwóch szybkich setach walki z Gruszczyńską oraz Gromadowską awans do najważniejszej, fazy finałowej zagwarantowały sobie zdecydowanie efektywniejsze Katarzyna Kociołek/Kinga Kołosińska. Szans swoim boiskowym rywalkom Kociołek i Kołosińska nie dały również w ostatnim meczu ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, a tym samym wygrały krakowskie zmagania. Wspomniana wcześniej Gruszczyńska i Gromadowska uniknęły czwartego miejsca w ogólnej klasyfikacji i sięgnęły po brąz.[Plażowa]»

Rafał Pośpiech: Dużo dzieje się w Grodzie Kraka
Fot.: FIVB

W czwartek, w Krakowie na obiektach KS Wanda rozbrzmiały pierwsze gwizdki ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2018. Organizatorzy oprócz wielu atrakcji dla kibiców przygotowali również nowości dla zawodników.[Plażowa]»

WT Siofok: Polki z nowym zwycięstwem
Fot.: FIVB

Z Czeszkami, Zolnercikovą oraz Klimesovą zmierzyły się dziś popołudniu, Agata Ceynowa oraz Martyna Kłoda. Najbardziej wyrównana, ciekawa walka towarzyszyła pierwszej partii wspomnianego spotkania, szczęśliwszej dla Diany Zolnercikovej i Evy Klimesovej. Ostatecznie zwycięzcę tej rywalizacji w ramach World Tour Siofok poznaliśmy dopiero po dodatkowym secie, w którym o cztery punkty efektywniej w placu gry od boiskowych przeciwniczek zaprezentowały się ambitne siatkarki z Polski.[Plażowa]»

WT Siofok: Ceynowa i Kłoda pozostają w turnieju
Fot.: CEV

Olsen i Bisgaard były przeciwniczkami Agaty Ceynowej i Martyny Kłody w spotkaniu barażowym, o pozostanie w zmaganiach World Tour. Lepiej dysponowane na piasku biało-czerwone zdołały skutecznie rozprawić się ze swoimi duńskimi przeciwniczkami, właściwie nie dając im większych szans w żadnym z rozegranych setów. Każdą z partii polskie reprezentantki zwyciężyły stosunkowo solidną przewagą pięciu punktów. Za sprawą sobotniej porażki z Ceynową i Kłodą, Olsen oraz Bisgaard pożegnały się z turniejem w Siofok.[Plażowa]»

WT Siofok: Porażka polskich siatkarek
Fot.: FIVB

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa przegrały mimo naprawdę ambitnej walki dzisiejszą rywalizację ze Słowenkami, siostrami Niną Lovsin i Tajdą Lovsin. Na niekorzystnym dla Polek końcowym wyniku zaważył niewątpliwie przegrany różnicą sześciu punktów drugi set. Decydująca, ostatnia partia spotkania także należała niestety do bardziej zdeterminowanych na tamten moment i niezwyciężonych jak dotąd w zmaganiach typu World Tour Siofok reprezentantek Słowenii.[Plażowa]»

[2018-08-24 13:08:40]
WT Siofok: Polki z cenną wygraną
Fot.: FIVB

Zwycięstwo w swojej pierwszej konfrontacji zapisały właśnie rywalizujące aktualnie w zmaganiach WT Siofok, a konkretnie w grupie B tych rozgrywek, Martyna Kłoda oraz Agata Ceynowa. Przeciwniczkami polskich siatkarek plażowych były niewątpliwie dużo słabsze dziś technicznie na piasku Dénesi i Györi, które to bardzo szybko pozwoliły się zdominować naszym efektywnym w placu gry rodaczkom. W decydującej partii spotkania Brigitta Dénesi i Panna Györi poległy różnicą ośmiu punktów.[Plażowa]»

Dwie polskie pary na podium w Hamburgu
Fot.: FIVB

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek ulegli 0:2 (19:21, 17:21) Norwegom Christianowi Sorumowi i Andersowi Molowi w wielkim finale World Touru w Hamburgu. Polacy mogą cieszyć się z drugiego miejsca, natomiast chwilę wcześniej po brązowe medale sięgnął drugi polski duet Kantor/Łosiak.[Plażowa]»

Finał World Touru w Hamburgu: świetna gra polskich par
Fot.: FIVB

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz mistrzowie Europy - Norwegowie Anders Mol i Christian Sorum wygrali swoje grupy w rozgrywanym w Hamburgu finałowym turnieju World Tour. Wymienione pary awansowały do półfinału.[Plażowa]»

ME U18: Szybkie zwycięstwo Florczyka i Nowaka
Fot.: CEV

Za reprezentującymi obecnie polską siatkówkę plażową na czeskich boiskach, Mateuszem Florczykiem oraz Jakubem Nowakiem bardzo udane spotkanie, które odbyło się w ramach ich drugiego starcia w grupie D Mistrzostw Europy. Nasi rodacy zmierzyli się dziś z Marcussenem i Hoffem. Mecz z graczami z Danii trudno określić jako specjalnie wymagający - w każdym z dwóch setów wspomnianej rywalizacji nasi rodacy prezentowali się o wiele lepiej, stosunkowo szybko uciekając przeciwnikom na bezpieczne prowadzenie.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane