Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2021-08-11 20:48:20 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Zmienny początek Polek w plażowych CEV Mistrzostwach Europy 2021

Fot.: FIVB

W Wiedniu rozpoczęły się CEV Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce plażowej. Biało-Czerwone barwy reprezentują dwa duety żeńskie i dwie pary męskie. Bilans żeńskich duetów po pierwszym dniu: dwa zwycięstwa i dwie przegrane.

W pierwszym meczu grupy A, gdzie grały Agata Ceynowa i Jagoda Gruszczyńska. Polki pokonały duet z Finlandii Anniina Parkkinen i Taru Lahti- Liukkonen w tie breaku.

Polki nieco przespały set otwarcia przegrywając wyraźnie z zdeterminowanymi rywalkami. W drugiej partii nasz duet opanował emocje, poprawił jakość gry, którą zachował aż do tie breaka. Nasze reprezentantki wygrały to spotkanie przede wszystkim dzielną postawą w ataku.

Ceynowa/Gruszczyńska – Parkkinen/Lahti 2:1 (11:21, 21:15, 15:11)W drugim meczu Polki zmierzyły się z Holenderkami Marleen Ramond-van Iersel i Pleun Ypma. które zwyciężyły inną fińską parę Lehtonen/Ahtiainen 2:1 (11:21, 21:19, 15:10). To spotkanie zakończyło się niepowodzeniem naszej pary. Rywalki dominowały w ofensywie i bloku.

Ceynowa/Gruszczyńska – van Iersel/Ypma 0:2 (9:21, 18:21)W grupie D przeciwniczkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek były Hiszpanki Paula Soria Gutierrez i María Belén Carro Marqu de Acuna. Biało-Czerwone po zaciętym pojedynku zwyciężyły w dwu partiach. Kluczem do sukcesu Polek były… błędy Hiszpanek i spokój naszego duetu na finiszach obydwu partii.

Wojtasik/Kociołek – Soria/Carro 2:0 (21:19, 24:22)Kolejna potyczka polskiej pary niestety nie zakończyła się sukcesem. Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina z Łotwy zdominowały nasz duet w ataku i bloku.

Wojtasik/Kociołek – Kravcenoka/Graudina 0:2 (16:21, 18:21).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane