Najnowsze newsy

Siatkówka

[2017-07-20 20:40:26]
Niemcy wracają do gry
Fot.: FIVB

Niemiecka reprezentacja zameldowała swój powrót drugiego dnia kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Kortijk (Belgia) i drugiego dnia rozgrywek zanotowała na swoim koncie trzysetowe zwycięstwo przeciwko Słowacji (25:23, 25:21, 26:24). Najlepiej punktującym był Denis Kaliberda, który zdobył 18 punktów. Simon Hirsch (11) i Christian Fromm (10) uplasowali się na drugim miejscu w tej kategorii. Kolejnym rywalem Niemców będą Estończycy, z którymi zmierzą się już jutro (o godzinie 20).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-20 18:29:10]
Argentyńskie wzmocnienie GieKSy!
Fot.: Anna Jabłczyk

Gonzalo Quiroga, przyjmujący reprezentacji Argentyny, podpisał kontrakt z GKS-em Katowice.[PlusLiga]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Niemcy z pierwszym zwycięstwem
Fot.: FIVB

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od zmagań dwóch zespołów, które wczoraj przegrały spotkania. Słowacy ulegli w trzech setach Belgom, zaś Niemcy przegrali czterosetowy pojedynek przeciwko Hiszpanom. Ten mecz może mieć szczególne znaczenie dla obu zespołów, patrząc na to, że tylko jedna drużyna może zaawansować na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Przed spotkaniem ciężko było wyłonić zdecydowanego faworyta do zwycięstwa tego pojedynku. Wydaje się jednak, że wczorajsza przegrana dała więcej do myślenia zawodnikom Andrei Gianiego, którzy po wczorajszym fatalnym spotkaniu zagrali dziś nieco lepiej. W słowackiej drużynie najwięcej punktów zdobył Tomas Krisko (14), zaś wśród Niemców bardzo dobry mecz zanotował Denis Kaliberda (18 punktów). Pochodzący z Ukrainy zawodnik był wczoraj drugim najlepiej punktującym siatkarzem w niemieckiej ekipie.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Robbert Andringa: będę chciał dać z siebie 100 procent!
- Będę chciał dać z siebie 100% i mam nadzieję, że będzie to bardzo ważne dla moich kolegów z drużyny – mówi Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.[PlusLiga]»

Sharone Vernon-Evans nie czuje tremy i chce się rozwijać
Sharone Vernon-Evans przebojem wkroczył w dorosłą siatkówkę. Mimo zaledwie osiemnastu lat na karku stał się podstawowym atakującym reprezentacji Kanady i stanął z nią na podium Ligi Światowej. A już jesienią kibice będą oglądać go w barwach ONICO Warszawa. – Nie mogę się tego doczekać – powiedział.[PlusLiga]»

Kwalifikacje do FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017
Fot.: FIVB

Michał Kądzioła i Michał Makowski jako pierwsza z polskich par przystąpili do kwalifikacji, ale pożegnali się z turniejem w Olsztynie. Dla pierwszego z nich było to podwójne pożegnanie. Żadna z polskich nie przeszła pierwszej rundy kwalifikacji.[Plażowa]»

[2017-07-19 22:48:05]
Gorzka porażka na start
Fot.: Magdalena Kudzia

Niemcy rozpoczęli zmagania w decydujących kwalifikacjach do Mistrzostw Świata od gorzkiej porażki 1:3 (17:25, 26:24, 22:25, 19:25) przeciwko Hiszpanom i na inaugurację zmagań muszą przełknąć gorycz porażki. Kolejnym rywalem w czwartek będzie Słowacja, przeciwko której mecz rozpocznie się już o godzinie 15.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Estończycy pokonują Białorusinów
Fot.: CEV

Mecz pomiędzy Białorusią a Estonią nie budził w kibicach tyle emocji, co poprzedzające go spotkanie. Ani Białorusini, ani Estończycy nie należą do czołowych europejskich drużyn. Jednak w tym meczu lepsza okazała się ekipa z Estonii, która do zwycięstwa potrzebowała czterech setów. W drużynie z sąsiedniego kraju Polski brylował Pavel Kuklinski (15), zaś wśród Estończyków najlepszy okazał się Robert Täht. Zawodnik znany z występów w PlusLidze zanotował na swoim koncie 16 punktów.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Niespodziewane zwycięstwo Hiszpan
Fot.: FIVB

Jednym z ciekawszych spotkań pierwszego dnia zmagań w Belgii był pojedynek hiszpańsko-niemiecki. Zarówno Hiszpanie, jak i Niemcy, mają na swoim koncie dorobek medalowy zdobyty w ciągu ostatnich 10 lat. Jednak wydawało się, że faworytem do zwycięstwa będzie niemiecka ekipa, która w siatkarskim świecie znaczy nieco więcej niż Hiszpanie. Jeszcze przed startem rozgrywek niemiecka federacja podkreślała, że jednym z najsilniejszych rywali będzie właśnie zespół z Półwyspu Iberyjskiego. Należy przyznać, że zwycięstwo Hiszpanów jest małą niespodzianką. Zwłaszcza, że do zwycięstwa potrzebowali oni zaledwie trzech setów. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Augusto Renato Colito (21), a w całym spotkaniu najlepszy w tym elemencie okazał się Simon Hirsch (23).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Cerrad Czarni Radom rozpoczynają przygotowania 7 sierpnia
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim roku, tym razem Cerrad Czarni Radom przygotowania do sezonu 2017/2018 również rozpoczną trzydniowym pobytem integracyjnym nad Pilicą.[PlusLiga]»

Piotr Łukasik zagra w Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017
Fot.: FIVB

Piotr Łukasik nowy przyjmujący BBTS Bielsko-Biała zagra w parze z Marcinem Ociepskim w Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017. Polska para rywalizację w turnieju rozpocznie od eliminacji.[Plażowa]»

Marcin Waliński: Najlepsze wakacje w życiu!
Fot.: Sylwia Kuś

Przyjmujący MKS- Będzin już nie może się doczekać nowego sezonu. Poprzedni był dla niego i drużyny bardzo udany (w sumie zdobył 395 punktów), a po kolejnym wiele sobie obiecuje. – Będziemy walczyć o wysokie cele, ale boisko wszystko zweryfikuje – zaznaczył z dużą dozą dyplomacji Marcin Waliński.[PlusLiga]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane