Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi zagraniczne

Podsumowanie 17, 18 i 19 kolejki Superligi
Rosyjska liga rozpędza się coraz bardziej. Niektóre kluby wręcz korzystają z każdej okazji, niejednokrotnie kusząc się o niespodzianki. W poprzednich sezonach zdecydowanie najlepszy okazywał się Zenit Kazań. Ekipa Władimira Alekny często nie miała sobie równych przeciwników. Jednak po latach pewnej dominacji przyszedł czas na obawy o pozostanie najlepszą ekipą w kraju. Obecnie sytuacja w ligowej tabeli jest mocno napięta – kazańczykom po piętach depcze odwieczny rywal, czyli Biełogorie Biełgorod. Z kolei Lokomotyw Nowosybirsk jest niemiłym zaskoczeniem dla kibiców. Grupowy rywal PGE Skra Bełchatów plasuje się dopiero na ósmej lokacie.[Ligi zagraniczne]»

Podsumowanie 16 kolejki Superligi 2017/2018
Koniec roku nie obfitował w niespodziewane zwycięstwa w rosyjskiej Superlidze. Rosyjskie kluby mają za sobą rozegranych szesnaście spotkań. Teraz przed nimi nieco dłuższa przerwa – pierwsze mecze w nowym roku rozegrają w prawosławne Boże Narodzenie. Obecnie najlepszą drużyną w kraju jest Zenit Kazań. Drużyna Władimira Alekny ma na swoim koncie zwycięstwa w 15 meczach i zaledwie 1 porażkę.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 15 kolejki Superligi 2017/2018
Po dwutygodniowej przerwie do gry wróciły rosyjskie zespoły. Przerwa była spowodowana występem Zenitu Kazań w Klubowych Mistrzostwach Świata. Krótka chwila opłaciła się nie tylko dla samego klubu, ale przede wszystkim dla całej ligowej siatkówki w kraju nad Wołgą – wszak podopieczni Władimira Alekny zostali najlepszą ekipą świata. Jednak przerwa w rozgrywkach, a właściwie powrót do gry po przerwie, nie były powodem do szczęścia dla wszystkich ekip. Porażki doznał Lokomotyw Nowosybirsk – ten sam, który w ubiegłym tygodniu pewnie pokonał polskiego wicemistrza w Lidze Mistrzów.[Ligi zagraniczne]»

[2017-12-13 18:12:56]
O zwycięstwo od Mannheim
Fot.: CEV

Kolejny mecz na szczycie znajduje się w planie zawodników VfB Friedrichshafen. W końcu w środę (13 grudnia o 19:30) we frankfurckiej Fraport Arenie VfB Friedrichshafen zmierzy się z United Volleys Rhein Main, czyli pierwsza i druga drużyna tabeli siatkarskiej Bundesligi. Jednak zespoły nie zmierzą się ze sobą w ramach siatkarskiej izbie lordów, lecz w półfinale Pucharu Niemiec. Zwycięzca meczu zagra 4 marca w finale z tryumfatorem pojedynku Bühl – Herrsching.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 14 kolejki Superligi 2017/2018
Sobota i niedziela upłynęła pod znakiem siatkarskich emocji w Superlidze. Pojedynek w ramach czternastej kolejki rosyjskiej ligi był ostatnim sprawdzianem kazańskiego Zenitu przed uczestnictwem w rozgrywanych w Polsce Klubowych Mistrzostw Świata. Podopieczni Władimira Alekny zdali ten test na piątkę, wygrywając w czterech setach przeciwko Jarosławiczowi Jarosławl.[Ligi zagraniczne]»

Zenit Kazań z Pucharem Rosji 2017/2018
Fot.: FIVB

Za nami weekend pełen siatkarskich emocji w Rosji. Cztery ekipy z siatkarskiej ekstraklasy powalczyły w prestiżowym turnieju – Finale Czterech Pucharu Rosji. I choć tak naprawdę rozegrano trzy mecze, nie zabrakło miejsca na niespodzianki. O krok od sprawienia prezentu swoim kibicom byli zawodnicy Kuzbassu Kemerowo.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 13 kolejki Superligi 2017/2018
Rosyjskie ekipy mają za sobą trzynaście spotkań. Ligowe emocje związane z trzynastą kolejką rozpoczęły się od bratobójczego pojedynku między Zenitem Petersburgiem a Zenitem Kazań. Niespodziewanie mecz zakończył się porażką aktualnego Mistrza Rosji. Nie było to jednak jedyne rozczarowanie.[Ligi zagraniczne]»

Zawodnik Kemerowa otrzymał cios nogą w twarz, a sędziemu podarowano kask
Fot.: FIVB

Przytulanki Aleksieja Spiridonowa z przeciwnikiem, obrona nogą Matthewa Andersona i parodia w wykonaniu Andrieja Titicza – najciekawsze wydarzenia 12 kolejki Superligi wybrane przez Business Online.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 12 kolejki Superligi 2017/2018
Z kolejki na kolejkę robi się coraz ciekawiej w rosyjskiej lidze. Każdy zespół, z wyjątkiem Lokomotywu Nowosybirsk, ma na swoim koncie 12 rozegranych spotkań. Liderem tabeli jest Zenit Kazań z 35 punktami. Podopieczni Władimira Alekny mają na swoim koncie komplet wygranych spotkań. Po piętach depcze im odwieczny rywal – Biełogorie Biełgorod (32). Emocji nie brakuje także na niższych pozycjach. Warto zauważyć, że grupowy rywal PGE Skry Bełchatów z Ligi Mistrzów, Lokomotyw Nowosybirsk, plasuje się aktualnie na siódmym miejscu. Z kolei Dynamo Moskwa mimo słabego początku ma na swoim koncie 20 punktów i znajduje się na piątej pozycji.[Ligi zagraniczne]»

Podsumowanie 11 kolejki Superligi 2017/2018
Rosyjska liga nabiera rozpędu. Rozgrywki w siatkarskiej ekstraklasie w Rosji rozpoczęły się nieco później, ostatnio mogliśmy zaobserwować przerwę związaną z etapem półfinałowym Pucharu Rosji. Nie przeszkadza to jednak tamtejszym klubom mieć sporej liczby rozegranych meczów.[Ligi zagraniczne]»

Podsumowanie 10 kolejki Superligi 2017/2018
W sobotnie popołudnie rosyjskie kluby rozegrały swoje spotkanie w ramach dziesiątej kolejki. Na boiska wybiegły niemal wszystkie drużyny, z wyjątkiem Uralu Ufy i Lokomotywu Nowosybirsk. Można podejrzewać, że absencja klubu z Nowosybirska związana jest z występami tego zespołu w kwalifikacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów.[Ligi zagraniczne]»

[2017-11-05 20:20:17]
Wyniki 9 kolejki Superligi 2017/2018
W sobotnie popołudnie rozpoczęły się zmagania w ramach dziewiątej kolejki rosyjskiej Superligi. Mecze kolejki zostały podzielone na dwa dni, jednak to najciekawsze i najważniejsze spotkanie odbyło się na zakończenie pierwszego dnia rozgrywek.[Ligi zagraniczne]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane