Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi zagraniczne

[2018-03-13 11:40:10]
Zmiany w Biełgorodzie
Fot.: CEV

Aleksander Kosariew został trenerem Biełogoria Biełgorod - informuje klub. Na tym stanowisku zastąpił on Władimira Kuziutkina. - Przy doświadczonym szkoleniowcu Biełogorie wygrało trzy z czterech meczów. Obecnie 71-letni trener ze względu na stan zdrowia nie może dalej prowadzić zespołem - czytamy w oświadczeniu.[Ligi zagraniczne]»

[2018-03-12 21:23:23]
Zmiany w Biełgorodzie
Fot.: Anna Szłapa

Aleksander Kosariew został trenerem Biełogoria Biełgorod - informuje klub. Na tym stanowisku zastąpił on Władimira Kuziutkina. - Przy doświadczonym szkoleniowcu Biełogorie wygrało trzy z czterech meczów. Obecnie 71-letni trener ze względu na stan zdrowia nie może dalej prowadzić zespołu - czytamy w oświadczeniu.[Ligi zagraniczne]»

Stelian Moculescu nowym trenerem BR Volleys
Fot.: Anna Gumowska

BR Volleys reagowało na sportowe wzloty i upadki w sezonie ligowym 2017/2018 i zadecydowało o rozstaniu ze skutkiem natychmiastowym z głównym szkoleniowcem, Luke Reynoldsem. Do końca tego sezonu sportową odpowiedzialność za drużynę przejmuje Stelian Moculescu. W poniedziałkowe popołudnie 67-latek poprowadził trening stołecznego klubu w centrum Horsta Korbera i po raz pierwszy zasiądzie na ławce trenerskiej już w środę (14 lutego o 19:30) podczas meczu BR Volleys z Zenitem Kazań w ramach Ligi Mistrzów.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 23 kolejki Superligi 2017/2018
Rosyjskie kluby wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi fazy zasadniczej. Wydawało się, że nie będzie już miejsca na niespodzianki. Tymczasem kibice szybko mogli przekonać się, że się mylą. Już w pierwszym meczu 23 kolejki niespodziewaną przegraną odniosło Biełogorie Biełgorod.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 22 kolejki Superligi 2017/2018
Już tylko kolejka dzieli rosyjskie zespoły od walki w fazie play-off. Wszystkie zespoły mają za sobą 22 mecze. Na pozycji lidera wciąż utrzymuje się kazański Zenit.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 21 kolejki Superligi 2017/2018
Mimo mniejszych lub większych wpadek kazański Zenit wciąż utrzymuje się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Jednak Biełogorie Biełgorod wciąż depcze swoim rywalom po piętach i aktualnie traci do nich sześć punktów. Różnica w punktacji byłaby mniejsza, gdyby Biełgorod nie przegrało dość niespodziewanie z Gazpromem-Jugrą Surgut.[Ligi zagraniczne]»

[2018-01-24 10:54:18]
Wyniki 20 kolejki Superligi
Za nami dwadzieścia rozegranych kolejek w rosyjskiej Superlidze. W sobotnich i niedzielnych spotkań zabrakło niespodzianek. Faworyci pokonali słabszych przeciwników, dopisując do ligowej tabeli kolejne zdobycze punktowe.[Ligi zagraniczne]»

Podsumowanie 17, 18 i 19 kolejki Superligi
Rosyjska liga rozpędza się coraz bardziej. Niektóre kluby wręcz korzystają z każdej okazji, niejednokrotnie kusząc się o niespodzianki. W poprzednich sezonach zdecydowanie najlepszy okazywał się Zenit Kazań. Ekipa Władimira Alekny często nie miała sobie równych przeciwników. Jednak po latach pewnej dominacji przyszedł czas na obawy o pozostanie najlepszą ekipą w kraju. Obecnie sytuacja w ligowej tabeli jest mocno napięta – kazańczykom po piętach depcze odwieczny rywal, czyli Biełogorie Biełgorod. Z kolei Lokomotyw Nowosybirsk jest niemiłym zaskoczeniem dla kibiców. Grupowy rywal PGE Skra Bełchatów plasuje się dopiero na ósmej lokacie.[Ligi zagraniczne]»

Podsumowanie 16 kolejki Superligi 2017/2018
Koniec roku nie obfitował w niespodziewane zwycięstwa w rosyjskiej Superlidze. Rosyjskie kluby mają za sobą rozegranych szesnaście spotkań. Teraz przed nimi nieco dłuższa przerwa – pierwsze mecze w nowym roku rozegrają w prawosławne Boże Narodzenie. Obecnie najlepszą drużyną w kraju jest Zenit Kazań. Drużyna Władimira Alekny ma na swoim koncie zwycięstwa w 15 meczach i zaledwie 1 porażkę.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 15 kolejki Superligi 2017/2018
Po dwutygodniowej przerwie do gry wróciły rosyjskie zespoły. Przerwa była spowodowana występem Zenitu Kazań w Klubowych Mistrzostwach Świata. Krótka chwila opłaciła się nie tylko dla samego klubu, ale przede wszystkim dla całej ligowej siatkówki w kraju nad Wołgą – wszak podopieczni Władimira Alekny zostali najlepszą ekipą świata. Jednak przerwa w rozgrywkach, a właściwie powrót do gry po przerwie, nie były powodem do szczęścia dla wszystkich ekip. Porażki doznał Lokomotyw Nowosybirsk – ten sam, który w ubiegłym tygodniu pewnie pokonał polskiego wicemistrza w Lidze Mistrzów.[Ligi zagraniczne]»

[2017-12-13 18:12:56]
O zwycięstwo od Mannheim
Fot.: CEV

Kolejny mecz na szczycie znajduje się w planie zawodników VfB Friedrichshafen. W końcu w środę (13 grudnia o 19:30) we frankfurckiej Fraport Arenie VfB Friedrichshafen zmierzy się z United Volleys Rhein Main, czyli pierwsza i druga drużyna tabeli siatkarskiej Bundesligi. Jednak zespoły nie zmierzą się ze sobą w ramach siatkarskiej izbie lordów, lecz w półfinale Pucharu Niemiec. Zwycięzca meczu zagra 4 marca w finale z tryumfatorem pojedynku Bühl – Herrsching.[Ligi zagraniczne]»

Wyniki 14 kolejki Superligi 2017/2018
Sobota i niedziela upłynęła pod znakiem siatkarskich emocji w Superlidze. Pojedynek w ramach czternastej kolejki rosyjskiej ligi był ostatnim sprawdzianem kazańskiego Zenitu przed uczestnictwem w rozgrywanych w Polsce Klubowych Mistrzostw Świata. Podopieczni Władimira Alekny zdali ten test na piątkę, wygrywając w czterech setach przeciwko Jarosławiczowi Jarosławl.[Ligi zagraniczne]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane