Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2020-03-17 19:42:37 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Klub Macieja Muzaja zakończył sezon

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Szefowie zespołu Macieja Muzaja Gazpromu-Ugra Surgut zdecydowali, że zawodnicy nie polecą do Moskwy na drugi i ewentualnie trzeci mecz z Dynamem w play off rosyjskiej Superligi. Pierwszy przed własną publicznością przegrali ze stołeczną drużyną 1:3. Tym samym reprezentant Polski zakończył rozgrywki ligowe w Rosji w sezonie 2019/20.

Kierownictwo syberyjskiego klubu nie chce narażać zawodników na niebezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa. Moskwa jest jednym z zagrożonych obszarów Rosji. W komunikacie klubowym napisano m.in. że teraz należy myśleć o ważniejszych rzeczach niż siatkówka i klub liczy na zrozumienie ze strony stołecznych i surguckich kibiców.

Obecnie w rosyjskiej Superlidze rozgrywane są play offy, stawką których są cztery miejsca w turnieju Final Six. Rywalizacja odbywa się według klucza: Kuzbass Kemerowo (3 po fazie zasadniczej) – Dynamo LO (10), Dynamo Moskwa (4) – Gazprom Jugra (9), Zenit Sankt Petersburg (5) – Biełogorie Biełgorod (8), Fakieł Nowy Urengoj (6) – Jenisiej Krasnojarsk (7).

Udział w Final Six, który odbędzie w Nowosybirsku od 30 marca do 5 kwietnia, zapewniły dwa najlepsze zespoły fazy zasadniczej - Lokomotiw Nowosybirsk (Fabian Drzyzga) i Zenit Kazań.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane