Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2020-03-24 19:50:16 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

IBB Polonia nie zagra już w tym sezonie

Fot.: CEV

W związku z panującą sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 Angielska Federacja Siatkarska podjęła decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek do 20 maja 2020 roku. Oznacza to, że IBB Polonia Londyn, obecny mistrz Anglii, nie rozegra już żadnego spotkania w tym sezonie.

Mecze najwyższej ligi angielskiej miały według harmonogramu zakończyć się w połowie kwietnia. IBB Polonia Londyn nie zdążyła rozegrać czterech spotkań, w których walczyłaby o kolejne mistrzostwo kraju. W momencie podjęcia decyzji o zakończeniu rozgrywek, pozostała liderem tabeli i jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała ani jednego spotkania. Decyzja o tym, w jaki sposób zostanie wyłoniony mistrz zostanie dopiero podana przez Federację. Z kolei finał Pucharu Anglii, do którego awansował stołeczny klub zaplanowany był na ostatni weekend kwietnia. W ostatecznym starciu londyńczycy mieli zmierzyć się z drużyną Durham Palatinates.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Koronawirus był realnym zagrożeniem dla naszych zawodników, sztabu szkoleniowego, fanów i wszystkich osób związanych z siatkówką, dlatego sami wyszliśmy z inicjatywą do Federacji Angielskiej o zaprzestanie rozgrywek. Przykro nam, że nie jesteśmy w stanie dokończyć sezonu, jednak zdrowie i bezpieczeństwo ludzkie jest dla nas priorytetem. Dziękuję Volleyball England za szybkie podjęcie decyzji – powiedział Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Zarząd IBB Polonii Londyn oraz właściciel klubu i sponsora strategicznego IBB Builders Merchants – Jacek Ambroży monitorują dynamicznie zmieniającą się sytuację, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na świecie. Dokonują wewnętrznych konsultacji dotyczących obecnego działania drużyny oraz są w stałym kontakcie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym klubu, by monitorować ich zdrowie i bezpieczeństwo.

– W obliczu panującej sytuacji skupiamy się na bieżących sprawach. Jesteśmy do dyspozycji osób związanych z klubem i staramy się, na ile to możliwe, pozytywnie podchodzić do sytuacji. Trudno spokojnie teraz myśleć o przyszłości i podejmować kolejne kluczowe decyzje, jednak małymi krokami będziemy starać się realizować przygotowany uprzednio plan strategiczny. Na organizację wspaniałych wydarzeń siatkarskich przyjdzie jeszcze czas – zakończył Łuszcz.

W myśl kampanii „zostań w domu, bądź bezpieczny” zawodnicy IBB Polonii Londyn starają się stosować do zaleceń, zachować rozsądek, dbać o siebie i swoich bliskich, a przy tym pozostać blisko siatkówki oraz skupiać się na pozytywach.

– Anulowanie rozgrywek wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Byliśmy na najlepszej drodze do wygrania kolejnych trofeów, ale rozumiem obawę o zdrowie zawodników i wszystkich sympatyków siatkówki w UK. Tęsknota za treningami i meczami już powoli zaczyna działać, także gdy sytuacja z wirusem minie będę spragniony kolejnych przygód z siatkówka. Oczywiście nasz sport ciągle towarzyszy mi na co dzień. Z synem wzdłuż pokoju rozstawiamy imitację siatki i odbijamy balonem. W wolnym czasie nadrabiam też zaległości w oglądaniu różnych meczów reprezentacji Polski, czy Ligi Mistrzów. W miarę możliwości staram się dbać o formę i wykonywać ćwiczenia w domowych warunkach. Dobrą aktywnością fizyczną są też zaległe obowiązki domowe, które aktualnie mam czas nadrobić – powiedział kapitan IBB Polonii Londyn, Bartosz Kisielewicz.

<*>– Przykro mi, że nie będziemy mogli dokończyć rozgrywek, ponieważ byliśmy na drodze do mistrzostwa i dobrze graliśmy przeciwko drużynom w czołówce ligi. Jednak decyzja o anulowaniu zawodów była jak najbardziej słuszna, ponieważ w obecnej sytuacji musimy skupić się na ważniejszych sprawach niż siatkówka. Mamy przykład innych państw, do czego może doprowadzić rozprzestrzenienie się wirusa, dlatego bez odpowiedniego odizolowania społeczeństwa i wstrzymania zbiorowych aktywności, w tym wydarzeń siatkarskich moglibyśmy narazić na niebezpieczeństwo ludzi o podwyższonej grupie ryzyka. Aktualnie zaleca się także, abyśmy odizolowali się od innych, więc sytuacja wymaga sporej samodyscypliny, aby nie zaprzestać dotychczasowych aktywności i utrzymać formę. Nie jestem największym fanem biegania, ale w nadchodzącym czasie będę starał się zaimplementować to w życie. Planuję także wykonywać treningi w ogrodzie i mam nadzieję, że słońce będzie świecić i pomagać mi w realizacji tego założenia – powiedział Aden Tutton, przyjmujący IBB Polonii Londyn, były olimpijczyk, reprezentant Australii.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane