Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2020-03-19 20:09:36 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Wilfredo Leon: Staram się nie wychodzić z domu i stosować do zaleceń

Fot.: FIVB

- W tej sytuacji ciężko mówić o treningach, raczej o aktywnym wypoczynku. Staram się nie wychodzić z domu, nie oglądam wiadomości. Zobaczymy, co nowego przyniesie przyszłość – przyznaje Wilfredo Leon, który razem z Sir Safety Perugią czeka na decyzję władz Serie A odnośnie dalszych rozgrywek.

Włoska Serie A cały czas jest zawieszona, a zagraniczni zawodnicy Modeny dostali możliwość powrotu do domów. Jak wygląda sytuacja w Sir Safety Pergii?

Wilfredo Leon
: - Z tego co słyszałem to na ten moment mówi się, że prawdopodobnie będziemy dalej kontynuować rozgrywki Serie A, ale nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. To na razie tylko plotki. Póki co musimy poczekać do 3 kwietnia, bo wtedy kończy się przerwa i mają być podjęte kolejne decyzje. Na razie wszyscy zostaliśmy w domu i szukamy różnych sposobów na to, żeby w tej nietypowej sytuacji utrzymać formę fizyczną.

A jak ten czas przymusowej przerwy znosi Vital Heynen? Nie od dziś wiadomo, że nie cierpi bezczynności…

>I?- Tak, Vital nie znosi nudy i moim zdaniem nie jest zadowolony z panującej sytuacji, ale ma świadomość, że nie są to jakieś lokalne wymysły, tylko efekty decyzji międzynarodowych. Trener powiedział, że da nam znać jeśli będzie wiedział o wcześniejszym zakończeniu Serie A; jeśli jednak w tym sezonie jeszcze wrócimy do gry to chce, abyśmy zostali w formie i nie rezygnowali z przygotowania fizycznego. To są rozwiązania jakie Vital zaproponował całej drużynie podczas naszej ostatniej rozmowy. Także cierpliwie czekamy i zobaczymy, co nowego przyniesie przyszłość.

Ciężko jednak profesjonalnie dbać o formę fizyczną przy ograniczonym dostępnie do hal, prawda?

- W hali w ogóle nie możemy trenować i każdy próbuje sobie organizować jakieś zajęcia w domu. Zawodnicy, którzy mają w domu piłkę do siatkówki próbują robić z nią jakieś ćwiczenia, a pozostali, w tym ja, wykorzystujemy inne sprzęty. W moim przypadku padło na piłkę i rakietę do tenisa, więc próbuję trochę tego sportu, pracuję nad koordynacją ruchową, odbijam od ścian, bawię się piłeczką z córką. Ciężko więc mówić o treningach, raczej o aktywnym wypoczynku.

Nie jest pewne czy uda się wznowić rozgrywki ligowe. W tym momencie zajmujecie trzecie miejsce w tabeli. Rozumiem, że Perugia nie chce podziału medali na podstawie układu w tabeli?

- Myślę, że wiele drużyn tego nie chce. W tabeli jest w tej chwili bardzo niewielka różnica pomiędzy drużynami, a dodatkowo niektóre z nich zagrały więcej meczów. Ustalanie w ten sposób końcowej kolejności zespołów, podział medali i tytułów, byłyby moim zdaniem niesprawiedliwe.

Ewentualne wydłużenie ligi i przełożenie Ligi Narodów nie ułatwiają wam przygotowań do igrzysk…

- Sytuacja nie jest łatwa, tym bardziej, że nie jest nawet pewne czy igrzyska rozpoczną się w lipcu czy także zostaną przesunięte. Plany na sezon reprezentacyjny leżą po stronie trenera i PZPS, i to oni zdecydują kiedy zaczniemy przygotowania. Koronawirus dotarł także do Polski, co wiąże się ze zmianami również w PlusLidze, a to dodatkowo komplikuję sprawę. Vital ma jednak jeszcze sporo czasu do myślenia i jestem pewny, że wspólnie ze Związkiem znajdą najlepsze wyjście z tej sytuacji.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane