Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2020-04-09 23:39:58 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Włoskie rozgrywki siatkarskie zakończone

Władze włoskiej organizacji siatkarskiej FIPAV podjęły decyzję o zakończeniu sezonu w związku z pandemią koronawirusa w Italii. Nie zostaną wyłonieni mistrzowie kraju.

Rozgrywki męskie i żeńskie zostały przerwane jeszcze w marcu. Liderem SuperLegi po 20 rozegranych kolejkach był zespół Cucine Lube Civitanova, z kolei u kobiet królowały siatkarki Imoco Volley Conegliano.

W ostatnich dniach pojawiały się informacje o dokończeniu sezonu w czerwcu, a mistrz miałby zostać wyłoniony po dokończeniu fazy zasadniczej.

Przyznanie tym zespołom mistrzostwa Italii bez dokończenia sezonu, oznaczałoby mistrzowskie tytuły dla Mateusza Bieńka i Joanny Wołosz. Duże pretensje do federacji mogłyby z kolei mieć zespoły znajdujące się tuż za plecami Lube, a więc Modena Volley z Bartoszem Bednorzem oraz Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem - te zespoły deptały po piętach liderowi.

Do końca sezonu regularnego pozostawały zaledwie cztery kolejki, a mistrzowską koronę zespoły rozstrzygnęłyby w fazie play-off.

Nikt nie spadnie, nikt też nie awansuje do najwyższych klas rozgrywkowych.

FIPAV poszła krok dalej i zakończyła bez rozstrzygnięć wszystkie rozgrywki, także na szczeblach regionalnych oraz wojewódzkich ze względów bezpieczeństwa.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane