Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2021-08-16 16:53:52 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Historyczny medal Kantora i Łosiaka

Fot. FIVB

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor sięgnęli po brązowe medale plażowych mistrzostw Europy. Reprezentanci Polski nie kryli radości, po wywalczeniu historycznego dla siebie krążka w seniorskiej siatkówce.

Bartosz Łosiak:

- Ten krążek jest spełnieniem naszych marzeń, bo niestety do tej pory nie zdarzało się, że zdobyliśmy medal na jakieś ważnej, seniorskiej imprezie o randze mistrzowskiej. Mamy wiele nagród przywiezionych z imprez młodzieżowych czy kilkugwiadkowych World Tourów, ale w naszej kolekcji cały czas brakowało „dużego” turnieju. W końcu udało nam się to zrobić, chociaż trzeba przyznać że w półfinale dostaliśmy ciężkie lanie. Mieliśmy swoje szanse i ich nie wykorzystaliśmy, a w drugim secie wszystko się posypało, co było widać na korcie. Nie ukrywam, że nie było łatwo wrócić do gry po takim spotkaniu, tym bardziej, że pomiędzy półfinałem, a meczem o brąz mieliśmy tylko dwie godziny przerwy. Udało nam się jednak zdobyć brązowy medal mistrzostw Europy i na pewno będzie on bardzo ważny w naszej karierze.Piotr Kantor:
- Cieszę się wygraliśmy w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy, mimo, że warunki pogodowe wciąż nie były najłatwiejsze. Graliśmy w wielkim upale, tyle, że tym razem na jednej stronie boiska było trochę cienia. Nie odegrało to jednak wielkiej roli, za to istotne było to, że znaliśmy naszych rywali. Był to był już trzeci raz w tym roku, kiedy się ze sobą spotkaliśmy - wszystkie z tych meczów udało nam się wygrać, dlatego cieszę się, że podtrzymaliśmy passę i że przy okazji sięgnęliśmy po brązowe medale. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, bo jest to nasz pierwszy medal w karierze seniorskiej o mistrzowskiej randze.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane