Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2022-07-20 17:01:28 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Polska Liga Siatkówki

Za rok Przysucha znów zachwyci siatkarskimi emocjami

Fot.: FIVB

Tłumy kibiców na trybunach, najwyższy poziom rozgrywek, mistrzowie świata w meczu gwiazd – turniej siatkówki plażowej Orlen PKO Volley Tour w Przysusze na Mazowszu po raz kolejny przyniósł olbrzymie emocje. – Zapewniam, że za rok znów spotkamy się w Przysusze – zapowiada Piotr Skiba, główny organizator turnieju.

W imprezie najlepsi okazali się Aleksandra Lipska i Magdalena Saad wśród kobiet oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak wśród mężczyzn. Ta druga para triumfowała w Przysusze po raz trzeci z rzędu. Organizację turnieju wsparły m.in. największe polskie firmy PKN ORLEN i PKO BP.

– Można powiedzieć, że jest to nasza ziemia. Z Piotrkiem wygrywam trzeci raz z rzędu, kiedyś, chyba osiem lat temu, też wygrałem. Fantastycznie się czuję w tym miejscu, bo turniej jest organizowany absolutnie na najwyższym poziomie – mówił Jędrzej Brożyniak.

– Przysucha stała się dla nas świętem. Jesteśmy tutaj każdego roku i bawimy się znakomicie. O tym trzeba pamiętać cały czas, że siatkówka plażowa to jest właśnie przede wszystkim kupa „funu”. Kupa radości, zabawy i śmiechu. Wystarczy popatrzeć, jak cudownie bawili się w Przysusze ludzie na trybunach – mówiła Magdalena Saad.

– To jest niesamowite, jak ten turniej rośnie. Kilka lat temu grałem w nim i widzę, jak kapitalnie to się rozrosło. Wyobrażam sobie, jakim wysiłkiem jest to zrobione, więc tym większy szacunek dla organizatorów – mówił po meczu gwiazd Łukasz Kaczmarek. Do Przysuchy przyjechało też wielu innych znanych siatkarzy z występów w siatkówce halowej, m.in. Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Michał Ruciak, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Bociek, Jan Firlej, Jakub Bucki, Michał Ruciak, czy Wojciech Żaliński. Był też Grzegorz Fijałek, trzykrotny olimpijczyk w siatkówce plażowej, chyba najbardziej rozpoznawalny polski siatkarz plażowy.

Warto podkreślić również fantastyczne wyniki aukcji charytatywnej, z której całkowity dochód został przeznaczony dla małego Kubusia, który każdego dnia walczy o swoje zdrowie. Na stadionie licytowano m.in. koszulki, a ceny niektórych sięgały nawet siedmiu tysięcy złotych! Kilka aukcji prowadzonych jest jeszcze na Facebooku, ale już wiadomo, że cała zbiórka wyniesie kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Imprezie towarzyszył szereg atrakcji dla kibiców, m.in. zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Mazowszem miasteczko sportu. Miasteczko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza młodszych sympatyków sportu, którzy dzięki temu bardzo aktywnie spędzali czas. Patronat nad rozgrywkami objęła Polska Liga Siatkówki S.A.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane