Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2021-08-12 18:54:40 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

CEV Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce plażowej

Fot.: FIVB

W Wiedniu rozpoczął się turniej męski CEV Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce plażowej. Biało-Czerwone barwy reprezentują dwie pary męskie. Wczoraj z powodu urazu z udziału w mistrzostwach musiał zrezygnować Grzegorz Fijałek. Zastąpił go Jakub Szałankiewicz, który będzie partnerem Michała Bryla. W drugiej parze grają Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Rywalami pary Kantor/Łosiak będą Wladyslaw Jemelianczuk i Serchy Popow z Ukrainy. W drugiej parze zagrają Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins z Łotwy oraz Rosjanie Nikita Liamin i Taras Myskiw. Jakub Szałankiewicz i Michał Bryl za rywali będą mieli hiszpański duet Pablo Herrera Allepuz i Adrián Gavira Collado. W drugiej parze rywalizować będą Włosi Adrian Ignacio Carambula Raurich i Gianluca Dal Corso z austriacką parą Julian Hörl/Laurenz Leitner.


Piotr Kantor i Bartosz Łosiak dobrze rozpoczęli zmagania w mistrzostwach Starego Kontynentu, szybko rozprawiając się z Ukraińcami Siergiejem Popowem i Władysławem Jemielianczukiem. W pierwszym secie polscy plażowicze ryzykowali na zagrywce co, mimo że czasem kosztowało ich punkty, przyniosło oczekiwany rezultat. Reprezentanci Ukrainy mieli problemy z perfekcyjnym przyjęciem serwisów a to przełożyło się na skuteczność ataków, wynoszącą niewiele ponad 25%. Biało-Czerwoni tymczasem przez całe spotkanie prezentowali się dobrze w ofensywie, a prym w tym elemencie wiódł Bartosz Łosiak. Prezentowany przez Polaków poziom wystarczył do zamknięcia spotkania w dwóch setach.

Kantor/Łosiak – Jemelianczuk/Popow 2:0 (21:11, 21:18)


Starcie Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka z rosyjską parą Liamin/Myskiw od początku do końca było bardzo wyrównane. Pierwszego seta, po emocjonującej grze na przewagi wyszarpali Biało-Czerwoni, w czym niewątpliwie pomogły błędy w ataku popełniane przez rywali. Dwie kolejne odsłony, przyniosły zwycięstwo naszych wschodnich sąsiadów, którzy przestali oddawać punkty i kontrolowali swoją grę. W ofensywie szalał Nikita Liamin, a dodatkowo Rosjanie grali dobrze taktycznie, serwując na Piotra Kantora, przez co naturalnie nominowali go do w ataku. Wyższy z naszych reprezentantów niestety miał trochę trudności w ofensywie, a to przy 57 wykonanych przez niego atakach zrobiło różnicę. Warto dodać, że Bartosz Łosiak w całym trzysetowym meczu atakował jedynie 16 razy. Po stronie rosyjskiej dwójki gra była bardziej zrównoważona i to przyniosło efekt.

Kantor/Łosiak - Liamin/Myskiw 1:2 (26:24, 19:21, 8:15)


Nieco mniej szczęścia na inaugurację zmagań mieli Jakub Szałankiewicz i Michał Bryl. Pierwsza odsłona przebiegała po myśli polskiej dwójki, głównie dzięki bardzo dobrej grze, dowołanego w trybie awaryjnym Szałankiewicza, który imponował skutecznością w ataku (80%) i dobrą dyspozycją na zagrywce. Po drugiej stronie siatki, nie brakowało za to błędów, co pozwoliło naszym kadrowiczom na objęcie prowadzenia. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to Hiszpanie dyktowali tempo. Do wysokiej jakościowo gry wrócił Gavira i to głównie za jego sprawą byliśmy świadkami tie-breaka. W trzeciej, dodatkowej odsłonie czekała nas emocjonująca walka, niestety zakończona zwycięstwem hiszpańskiej pary.

Szałankiewicz/Bryl – Herrera/Gavira 1:2 (21:16, 16:21, 15:17)


Po przegranej z Hiszpanami Jakub Szałankiewicz i Michał Bryl przystąpili do rywalizacji jeszcze bardziej zmotywowani i od początku narzucili Szwajcarom wymagające tempo gry. W pierwszym secie nasi kadrowicze zagrali bardzo dobrze w ataku, kończąc aż 80% akcji. W drugim secie Polacy w dalszym ciągu kontrolowali przebieg spotkania aż do końcówki, w której wkradło się rozproszenie, które kosztowało ich punkty i wymusiło na obu duetach poszukiwanie ostatecznego wyniku w grze na przewagi. Dobra gra w bloku i ogólnie lepsza dyspozycja w Biało-Czerwonych wystarczyły do tego by po chwili nerwów zamknąć mecz w dwóch partiach.

Horl/Leitner - Szałankiewicz/Bryl 0:2 (16:21, 28:30).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane