Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2021-08-10 20:20:08 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

W środę początek plażowych CEV Mistrzostw Europy 2021

Fot.: CEV

W środę w Wiedniu rozpoczynają się CEV Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce plażowej. Biało-Czerwone barwy reprezentować będą dwa duety żeńskie i dwie pary męskie.

Panie zagrają w grupach A i D. Rywalkami Agaty Ceynowej i Jagody Gruszczyńskiej w grupie A będą Anniina Parkkinen i Taru Lahti-Liukkonen z Finlandii. W drugiej parze zagrają Riikka Lehtonen i Niina Ahtiainen – również z Finlandii oraz Holenderki Marleen Ramond-van Iersel i Pleun Ypma. Pierwszy mecz polskiej pary Ceynowa/GruszczyńskaParkkinen/Lahti w środowe południe.

Z kolei w grupie D przeciwniczkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek będą Hiszpanki Paula Soria Gutierrez i María Belén Carro Marqu de Acuna. W drugim meczu zmierzą się Łotyszki Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina oraz Francuzki Lezana Placette i Alexia Richard. Inauguracyjne spotkanie Polek Wojtasik/Kociołek –Soria/Carro o 13.00.

Turniej męski rozpoczyna się w czwartek. Polskę reprezentują nasi olimpijczycy Tokio 2020. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w grupie C oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w grupie D. Rywalami tych pierwszych będą Wladyslaw Jemelianczuk i Serchy Popow z Ukrainy. Ten mecz w czwartek rano o 9.00. W drugiej parze zagrają Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins z Łotwy oraz Rosjanie Nikita Liamin i Taras Myskiw. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl za rywali będą mieli hiszpański duet Pablo Herrera Allepuz i Adrián Gavira Collado. To spotkanie pojutrze o 11.00. W drugiej parze rywalizować będą Włosi Adrian Ignacio Carambula Raurich i Gianluca Dal Corso z austriacką parą Julian Hörl/Laurenz Leitner.

Turniej zakończy się w niedzielę 15 sierpnia.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane