Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

WT Göteborg: Duda i Łodej zwyciężają z Francuzkami
Fot.: FIVB

Zwycięstwem okupionym naprawdę wymagającą walką zakończyło się rozegrane dziś starcie Marty Dudy i Marty Łodej z Francuzkami. Po pierwszym, lepszym zdecydowanie dla Polek secie spotkania, ich niezrażone przegraną rywalki skutecznie zrewanżowały się przejmując inicjatywę na boisku i doprowadzając do remisu, co sprawiło, że gra rozpoczęła się na nowo. O wszystkim rozstrzygnąć miała dodatkowa partia, bardziej szczęśliwa ostatecznie dla duetu polskich siatkarek plażowych.[Plażowa]»

[2019-04-18 14:50:37]
WT Göteborg: Sukces Polek
Fot.: CEV

Prawie godzinę walczyć musiały o końcowe zwycięstwo na piasku w Szwecji z duetem ze Szkocji polskie reprezentantki w siatkówce plażowej - Marta Duda i Marta Łodej. Przeciwniczki naszych młodych rodaczek bez wątpienia najlepiej spisywały w inauguracyjnej partii kwalifikacyjnej konfrontacji, w której to uległy dopiero po stosunkowo ciekawej grze na przewagi. Decydującego seta rywalizacji Duda i Łodej wygrały bez jakichkolwiek problemów przekonującą różnicą aż sześciu punktów.[Plażowa]»

WT Doha: Marco i Esteban Grimalt najlepsi w turnieju
Fot.: CEV

Polscy reprezentanci, Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, w swoim ostatnim boju rozgrywanym w Dosze zmierzyli się z dobrze znanym z występów na piasku duetem z Półwyspu Iberyjskiego. Bardzo doświadczeni Hiszpanie nie oddali swoim rywalom żadnej z partii, ciesząc się tym samym z brązowych krążków World Touru. Starcie o złoto również rozstrzygnęło się po dwusetowej walce, a z tytułu najlepszych siatkarzy marcowej rywalizacji jak najbardziej zasłużenie cieszyli się Marco Grimalt i Esteban Grimalt.[Plażowa]»

WT Doha: Kantor i Łosiak ulegają rywalom
Fot.: FIVB

Z przykrą porażką na koncie opuścić musieli plac walki po stosunkowo szybkiej rywalizacji z Amerykanami, Nicholasem Luceną oraz Philipem Dalhausserem, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W dzisiejszym spotkaniu rozegranym w ramach World Tour Doha od początku dominowali gracze ze Stanów Zjednoczonych, pierwszą partię wygrywając bardzo przekonująco, różnicą aż siedmiu punktów. Lepiej od duetu Polaków Lucena i Dalhausser zaprezentowali się także w decydującym secie.[Plażowa]»

WT Doha: Bryl i Fijałek nadal w grze
Fot.: FIVB

Bardzo dobrze, bo bez straty seta, poradzili sobie z miejscowymi rywalami, piątym duetem w klasyfikacji końcowej zmagań w Moskwie, polscy reprezentanci na turnieju w Dosze - Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Należy wspomnieć, że ten jakże korzystny wynik nasi rodacy okupili naprawdę wymagającą walką - ich przeciwnicy z determinacją starali się pozostać w World Tourze, walcząc aż do ostatnich piłek każdej z dwóch partii ważnej konftrontacji, w czym niewątpliwie wspierała ich tego dnia własna publiczność.[Plażowa]»

WT Doha: Bryl i Fijałek lepsi od Austriaków
Fot.: FIVB

Michał Bryl oraz Grzegorz Fijałek odnotowali cenną wygraną w drugiej rundzie prestiżowego turnieju w Dosze, w której przeciwnikami Polaków byli ambitni Robin Seidl i Philipp Waller. Mimo szczerych starań Austriaków doprowadzenia do dodatkowej partii gry, polscy siatkarze plażowi nie pozwolili im na to, konswekwetnie realizując plan i sięgając po dwusetowe zwycięstwo na azjatyckim piasku. W ten właśnie sposób Bryl/Fijałek wyeliminowali z turnieju swoich dzisiejszych rywali.[Plażowa]»

[2019-03-14 16:44:05]
WT Doha: Kantor i Łosiak z wygraną
Fot.: FIVB

Ciekawą inauguracyjną partię zapewnili azjatyckim kibicom siatkówki plażowej mężczyzn zdobywcy tytułu mistrzów Polski za zmagania w Krakowie, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, z determinacją walczący w niej na przewagi o zwycięstwo z Kanadyjczykami. Ku radości Polaków decydujące piłki należały właśnie do nich, co ułatwiło im przejęcie inicjatywy w drugim secie. Porażką z Kantorem i Łosiakiem Sam Pedlow oraz Sam Schachter pożegnali się z turniejem w Dosze.[Plażowa]»

WT Phnom Penh: Duet Kłoda i Ceynowa poza burtą
Fot.: FIVB

Przykrą porażkę na koncie po spotkaniu z ambitnymi, a do tego niezwykle zdeterminowanymi Austriaczkami Strauss/Strauss zapisały Martyna Kłoda oraz Agata Ceynowa. W każdym z setów tej rywalizacji przewaga urodzonych w Mödling bliźniaczek, Nadine i Teresy, wyniosła dokładnie cztery punkty różnicy. Za sprawą przegranej z siostrami Polki zajęły ostatnią lokatę w swojej turniejowej grupie, co oznacza, że wyjątkowo szybko zakończyły przygodę z FIVB Beach Volleyball World Tour w stolicy Kambodży.[Plażowa]»

[2019-02-22 15:24:56]
WT Phnom Penh: Awans nie dla Polek
Fot.: FIVB

Monice Brzostek i Aleksandrze Wachowicz udało się przechytrzyć na piasku rywalki, którymi były tego dnia Becchara Palmer i Nicole Laird. Waleczna postawa Australijek przyniosła im co prawda ciekawą walkę na przewagi w drugim secie, jakkolwiek nie zmienia to faktu, że również w tej partii, podobnie jak w poprzedniej, ostatecznie lepiej zaprezentowały się Polki. Co ciekawe, rezultat tego starcia nie zmienił losów grupy C i polskie siatkarki odpadły z dalszej rywalizacji.[Plażowa]»

WT Phnom Penh: Kłoda i Ceynowa przegrywają z Tajkami
Fot.: FIVB

Finalistki sierpniowej, pamiętnej rywalizacji w Vaduz, polskie siatkarki, Martyna Kłoda oraz Agata Ceynowa, poległy niestety w meczu grupy E kambodżańskiego World Touru. Ich przeciwniczkami na piasku były Tajki, Rumpaipruet Numwong i Tanaratthą Udomchavee. O końcowym wyniku rozegranego w Phnom Pehn starcia, mimo szczęśliwej dla Kłody/Ceynowej inauguracyjnej partii wygranej stosunkowo solidną przewagą pięciu punktów, zaważyła postawa tajskich reprezenantek w decydujących setach piątkowej waki.[Plażowa]»

[2019-02-22 09:37:27]
WT Phnom Penh: Amerykanki górą
Fot.: FIVB

Bardzo nieszczęśliwie rozpoczął zmagania na piasku w Kambodży, a konkretnie w Phnom Penh, polski duet siatkarek plażowych, Brzostek/Wachowicz, oddając najważniejsze punkty poszczególnych partii spotkania dzisiejszym amerykańskim przeciwniczkom. Tym samym Amanda Dowdy i o aż siedem wiosen młodsza Corinne Quiggle nie pozwoliły Polkom doprowadzić do dodatkowego seta grupowej konfrontacji. Rodaczki Dowdy i Quiggle, Jessica Gaffney oraz Molly Turner, wyeliminowane zostały na etapie kwalifikacji.[Plażowa]»

WT Haga: Polscy gracze bez szczęścia w kwalifikacjach
Fot.: FIVB

Zwycięstwo w meczu z duetem Mariusz Prudel/Miłosz Kruk zapewnili sobie na piaskowym boisku Gregory i Batrane. W przeciwieństwie do inauguracyjnej partii, w której dominację przeciwników Polaków ocenić należy jako niekwestionowaną, decydujący set spotkania był naprawdę wyrównany. Za sprawą dzisiejszej wygranej wrześniowi zdobywcy piątego miejsca w Montpellier cieszyć się mogą z prawa do gry w następnej rundzie zmagań, Prudel oraz Kruk natomiast pożegnali się już z Hagą.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane