Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

WT Doha: Bryl i Fijałek lepsi od Austriaków
Fot.: FIVB

Michał Bryl oraz Grzegorz Fijałek odnotowali cenną wygraną w drugiej rundzie prestiżowego turnieju w Dosze, w której przeciwnikami Polaków byli ambitni Robin Seidl i Philipp Waller. Mimo szczerych starań Austriaków doprowadzenia do dodatkowej partii gry, polscy siatkarze plażowi nie pozwolili im na to, konswekwetnie realizując plan i sięgając po dwusetowe zwycięstwo na azjatyckim piasku. W ten właśnie sposób Bryl/Fijałek wyeliminowali z turnieju swoich dzisiejszych rywali.[Plażowa]»

[2019-03-14 16:44:05]
WT Doha: Kantor i Łosiak z wygraną
Fot.: FIVB

Ciekawą inauguracyjną partię zapewnili azjatyckim kibicom siatkówki plażowej mężczyzn zdobywcy tytułu mistrzów Polski za zmagania w Krakowie, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, z determinacją walczący w niej na przewagi o zwycięstwo z Kanadyjczykami. Ku radości Polaków decydujące piłki należały właśnie do nich, co ułatwiło im przejęcie inicjatywy w drugim secie. Porażką z Kantorem i Łosiakiem Sam Pedlow oraz Sam Schachter pożegnali się z turniejem w Dosze.[Plażowa]»

WT Phnom Penh: Duet Kłoda i Ceynowa poza burtą
Fot.: FIVB

Przykrą porażkę na koncie po spotkaniu z ambitnymi, a do tego niezwykle zdeterminowanymi Austriaczkami Strauss/Strauss zapisały Martyna Kłoda oraz Agata Ceynowa. W każdym z setów tej rywalizacji przewaga urodzonych w Mödling bliźniaczek, Nadine i Teresy, wyniosła dokładnie cztery punkty różnicy. Za sprawą przegranej z siostrami Polki zajęły ostatnią lokatę w swojej turniejowej grupie, co oznacza, że wyjątkowo szybko zakończyły przygodę z FIVB Beach Volleyball World Tour w stolicy Kambodży.[Plażowa]»

[2019-02-22 15:24:56]
WT Phnom Penh: Awans nie dla Polek
Fot.: FIVB

Monice Brzostek i Aleksandrze Wachowicz udało się przechytrzyć na piasku rywalki, którymi były tego dnia Becchara Palmer i Nicole Laird. Waleczna postawa Australijek przyniosła im co prawda ciekawą walkę na przewagi w drugim secie, jakkolwiek nie zmienia to faktu, że również w tej partii, podobnie jak w poprzedniej, ostatecznie lepiej zaprezentowały się Polki. Co ciekawe, rezultat tego starcia nie zmienił losów grupy C i polskie siatkarki odpadły z dalszej rywalizacji.[Plażowa]»

WT Phnom Penh: Kłoda i Ceynowa przegrywają z Tajkami
Fot.: FIVB

Finalistki sierpniowej, pamiętnej rywalizacji w Vaduz, polskie siatkarki, Martyna Kłoda oraz Agata Ceynowa, poległy niestety w meczu grupy E kambodżańskiego World Touru. Ich przeciwniczkami na piasku były Tajki, Rumpaipruet Numwong i Tanaratthą Udomchavee. O końcowym wyniku rozegranego w Phnom Pehn starcia, mimo szczęśliwej dla Kłody/Ceynowej inauguracyjnej partii wygranej stosunkowo solidną przewagą pięciu punktów, zaważyła postawa tajskich reprezenantek w decydujących setach piątkowej waki.[Plażowa]»

[2019-02-22 09:37:27]
WT Phnom Penh: Amerykanki górą
Fot.: FIVB

Bardzo nieszczęśliwie rozpoczął zmagania na piasku w Kambodży, a konkretnie w Phnom Penh, polski duet siatkarek plażowych, Brzostek/Wachowicz, oddając najważniejsze punkty poszczególnych partii spotkania dzisiejszym amerykańskim przeciwniczkom. Tym samym Amanda Dowdy i o aż siedem wiosen młodsza Corinne Quiggle nie pozwoliły Polkom doprowadzić do dodatkowego seta grupowej konfrontacji. Rodaczki Dowdy i Quiggle, Jessica Gaffney oraz Molly Turner, wyeliminowane zostały na etapie kwalifikacji.[Plażowa]»

WT Haga: Polscy gracze bez szczęścia w kwalifikacjach
Fot.: FIVB

Zwycięstwo w meczu z duetem Mariusz Prudel/Miłosz Kruk zapewnili sobie na piaskowym boisku Gregory i Batrane. W przeciwieństwie do inauguracyjnej partii, w której dominację przeciwników Polaków ocenić należy jako niekwestionowaną, decydujący set spotkania był naprawdę wyrównany. Za sprawą dzisiejszej wygranej wrześniowi zdobywcy piątego miejsca w Montpellier cieszyć się mogą z prawa do gry w następnej rundzie zmagań, Prudel oraz Kruk natomiast pożegnali się już z Hagą.[Plażowa]»

Podwójny medal finałów World Touru w siatkówce plażowej
Fot.: FIVB

Seniorskie reprezentacje Polski w siatkówce plażowej przywiozły w 2018 roku pokaźny zbiór medali z szeregu turniejów międzynarodowych. Początek sezonu należał niewątpliwie do duetu Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, który zaczął od wywalczenia srebra w Haskiej, czterogwiazdkowej odsłonie World Touru i takiego samego medalu w turnieju CEV European Masters w Pelhrimowie. W maju zdobyli brązowe medale World Touru w Itapemie (Brazylia, cztery gwiazdki) i miesiąc później ponownie srebro w czeskiej Ostrawie (cztery gwiazdki).[Plażowa]»

Cieszyn pierwszym etapem Olimpijskich Warsztatów w siatkówce plażowej
Fot.: Anna Szłapa

W środę 12 września, na boisku do siatkówki plażowej przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, z młodymi pasjonatami siatkówki, spotkała się uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Monika Brzostek.[Plażowa]»

ORLEN MP w Siatkówce Plażowej: Sukces Kantora i Łosiaka
Fot.: FIVB

Znamy zwycięzców decydujących spotkań o medale ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Prawo do walki w finale tych zmagań wywalczyli sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Ich ciekawa rywalizacja na krakowskim piasku zakończyła się po rozegraniu dodatkowego seta, w którym różnicą sześciu punktów skuteczniejszy od swoich przeciwników był najlepszy duet warszawskiego World Touru. Z brązowych medali turnieju cieszyli się ostatecznie Rudol oraz Kujawiak.[Plażowa]»

ORLEN MP w Siatkówce Plażowej: Kociołek i Kołosińska najlepsze
Fot.: FIVB

Po dwóch szybkich setach walki z Gruszczyńską oraz Gromadowską awans do najważniejszej, fazy finałowej zagwarantowały sobie zdecydowanie efektywniejsze Katarzyna Kociołek/Kinga Kołosińska. Szans swoim boiskowym rywalkom Kociołek i Kołosińska nie dały również w ostatnim meczu ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, a tym samym wygrały krakowskie zmagania. Wspomniana wcześniej Gruszczyńska i Gromadowska uniknęły czwartego miejsca w ogólnej klasyfikacji i sięgnęły po brąz.[Plażowa]»

Rafał Pośpiech: Dużo dzieje się w Grodzie Kraka
Fot.: FIVB

W czwartek, w Krakowie na obiektach KS Wanda rozbrzmiały pierwsze gwizdki ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2018. Organizatorzy oprócz wielu atrakcji dla kibiców przygotowali również nowości dla zawodników.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane