Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

Fort Lauderdale Major: Szałankiewicz i Rudol przegrywają z Włochami
Fot.: FIVB

Z przykrą porażką na koncie opuścili boisko w Fort Lauderdale polscy reprezentanci, Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol. Ostatnimi w zmaganiach przeciwnikami naszych rodaków byli lepiej dysponowani siatkarze z Włoch. Przegraną w dzisiejszym meczu ponieśli także Herrera oraz Gavira, którzy to ulegli po zaciętej grze amerykańskim rywalom. Należy podkreślić, że wynik tej konfrontacji bynajmniej nie pożegnał Hiszpanów z rozgrywanym właśnie turniejem i wciąż pozostają oni w walce o nowe, cenne zawsze punkty w rankingu oraz medale.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major:  Pedlow i Schachter ulegają Kantorowi i Łosiakowi
Fot.: FIVB

Z nowego zwycięstwa cieszyli się w Fort Lauderdale nasi rodacy - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Mimo naprawdę ambitnej walki kanadyjskich graczów, Sama Pedlowa i Sama Schachtera, Polacy nie oddali swoim przeciwnikom nawet seta. Inni reprezentanci Kanady zmierzyli się tego dnia z austriackimi siatkarzami. Wspomniane spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po wyjątkowo męczącej walce, w której do końca nie wiadomo było, kto opuści piasek z wygraną. W decydujących akcjach ostatecznie poległa ekipa z Austrii.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Udany mecz Fijałka i Bryla
Fot.: FIVB

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zwyciężyli w trudnym boju z Canarinhos w Fort Lauderdale, zapewniając sobie w ten sposób pierwszą pozycję w grupie. Ambitnym Brazylijczykom, niezależnie od dzisiejszej przegranej, należą się gratulacje za walkę aż do ostatnich piłek. Znacznie mniej kłopotów z ograniem przeciwnika mieli Szwajcarzy, którzy spotkali się z ekipą Łotyszy. Siatkarze z Łotwy z amerykańskim piaskiem pożegnali się bez zwycięstwa na koncie, dopiero na czwartym miejscu w tabeli.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Polski duet bez szczęścia
Fot.: FIVB

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak ulegli niestety w dzisiejszym meczu rozgrywek siatkówki plażowej. Porażka z Amerykanami po naprawdę niezwykle wyrównanej walce zakończyła rywalizację polskich graczy w Fort Lauderdale. Swoje spotkanie przegrali także, w podobnie zresztą wymagającej konfrontacji, Rosjanie Liamin oraz Krasilnikov, rywalizujący ze Smedinsem i Samoilovsem z Łotwy. Co ciekawe, wygrana ta nie zagwarantowała znanym Łotyszom tytułu najlepszej ekipy w grupie.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Rywale zwyciężają z Szałankiewiczem i Rudolem
Fot.: FIVB

Amerykańscy gracze poradzili sobie efektywnie w grupowym starciu z Jakubem Szałankiewiczem oraz Maciejem Rudolem - Polakom ostatecznie zabrakło argumentów, aby doprowadzić do dodatkowego seta. Tym samym nasi rodacy nadal nie mogą pochwalić się wygraną w tej fazie. Korzystnie w turnieju prezentują się natomiast Herrera i Gavira, którzy to w nowej konfrontacji spotkali się z Włochami. Doświadczeni Hiszpanie oddali im tylko inauguracyjną partię meczu w Fort Lauderdale.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Kantor i Łosiak ponownie lepsi
Fot.: FIVB

Skuteczny występ zanotowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z rywalami z Kanady. Ich bój w rozgrywkach Fort Lauderdale Major rozstrzygnął się cenną wygraną naszej utalentowanej ekipy, odpowiednio dwoma i sześcioma punktami. W tabeli grupy Polaków pozycję lidera okupują obecnie Pedlow/Schachter, zwycięzcy spotkania z reprezentantami Austrii. Warto podkreślić, że srebrni medaliści Doha Open byli mimo końcowej porażki godnym przeciwnikiem, bowiem w obu setach prowadzili z kanadyjskimi siatkarzami zaciętą walkę.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Zwycięska passa Fijałka i Bryla
Fot.: FIVB

Z duetem ze Szwajcarii zmierzyli się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w swoim kolejnym meczu turniejowym. Trud Polaków przyniósł efekt - rywale Fijałka i Bryla nie zdołali przejąć inicjatywy w żadnej z partii, zatem biało-czerwoni pozostają z mianem niezwyciężonych. Podobna sytuacja ma się w przypadku ambitnych i zdeterminowanych Brazylijczyków, którym to udało się zwyciężyć dziś szybko oraz bez kłopotu z Łotyszami. W decydującej partii wspomnianego starcia Canarinhos ograli ich solidną przewagą ośmiu punktów.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Prudel i Kujawiak znów z przegraną na koncie
Fot.: FIVB

W spotkaniu z Łotyszami, Smedinsem/Samoilovsem, rozegranym na piasku w Fort Lauderdale ze zmiennym szczęściem spisywali się dziś nasi rodacy. Starcie to zakończyło się ostatecznie dopiero po dodatkowym secie, w którym Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak ulegli niestety aż pięcioma punktami. Porażkę w grupie mimo walki ponieśli także amerykańscy gracze - przegrani oni z poprzednimi przeciwnikami Polaków, a konkretnie z dobrze dysponowanymi w turniejowych zmaganiach Liaminem oraz Krasilnikovem.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Hiszpanie wygrywają z Polakami
Fot.: FIVB

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol z porażką na koncie opuścili boisko po meczu ze znanymi także świetnie polskim kibicom, siatkarzami z Półwyspu Iberyjskiego, Pablo Herrerą oraz Adrianem Gavirą. Ambitną walką Polacy popisali się tylko w decydującym secie starcia, przegranym ostatecznie na przewagi. Dobrego dnia w kwestii zwycięstw nie mieli również Włosi, którzy nie znaleźli pomysłu na bardzo efektywnie spisujących się dziś na piasku Amerykanów. Obie partie rywalizacji zdominowali ulubieńcy publiczności w Fort Lauderdale.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Porażka Austriaków z Kantorem i Łosiakiem
Fot.: FIVB

Za Polakami, Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem korzystna inauguracja amerykańskiego turnieju, w którym zdołali spotkać się już z Austriakami. Piąta we wrześniowych, interesujących zmaganiach w Toronto ekipa napracować musiała się szczególnie w pierwszym secie spotkania. O stosunkowo łatwiejszą wygraną, czterema punktami, polscy siatkarze plażowi postarali się dopiero w następnej partii. Ze zwycięstwa cieszyli się także Sam Pedlow i Sam Schachter. Co ciekawe, rywalem kanadyjskich reprezentantów byli ich rodacy.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Fijałek i Bryl lepsi od rywali
Fot.: FIVB

Szczęśliwy występ za ważne w grupowej tabeli punkty zapisali w Stanach Zjednoczonych Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Przy pomocy konsekwentnej postawy na siatce nasi rodacy zwyciężyli z niełatwym i niezwykle zgranym przeciwnikiem - Martinsem Plavinsem oraz Haraldsem Regzą. Podobnie jak Polacy, wygraną bez straty seta pochwalić się śmiało mogą Brazylijczycy, którzy to zmierzyli się w Fort Lauderdale Major z reprezentantami Szwajcarii. Gracze z Europy żałować mają prawo zwłaszcza wyniku inauguracyjnej partii spotkania - ulegli w niej naprawdę niewielką stratą.[Plażowa]»

Fort Lauderdale Major: Prudel i Kujawiak bez zwycięstwa
Fot.: FIVB

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, rywalizujący właśnie w fazie grupowej turnieju w Fort Lauderdale, spotkali się w konfrontacji z Liaminem i Krasilnikovem. Polskim graczom nie udało się zdominować swoich rywali - od początku do końcu warunki dyktowali zdecydowanie lepiej dysponowani Rosjanie. Znacznie ciekawsza oraz bardziej wyrównana walka towarzyszyła zmaganiom Łotyszy z Amerykanami. Po grze na przewagi w każdej z dwóch partii meczu, porażkę ponieśli złoci medaliści ostatniej edycji rozgrywek Grand Slam w Olsztynie.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane