Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

ME w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek ze srebrnym medalem
Fot.: FIVB

Fantastyczny występ polskich siatkarek podczas mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, zakończony srebrnym medalem. W półfinale Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pokonały szwajcarski duet Joana Heidrich/Anouk Vergé-Dépré 2:1 (18:21, 21:18, 15:8). Biało-czerwone pomimo dobrego początku w finale ostatecznie musiały uznać wyższość łotyskiej pary Graudina/Kravcenoka 0:2 (20:22, 19:21).[Plażowa]»

ME w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek zagrają o medale
Fot.: CEV

Znakomicie spisują się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w rozgrywanych w Moskwie mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. Polki awansowały do półfinału. W spotkaniu 1/4 finału pokonały holenderski duet Joy Stubbe/Marleen Ramond-van Iersel 2:1 (16:21, 21:16, 15:11).[Plażowa]»

Mnóstwo atrakcji podczas World Tour Warsaw 2019
Fot.: FIVB

Od 12 do 16 czerwca najlepsze siatkarki i siatkarze plażowi świata rywalizować będą na boiskach Monta Beach Volley Club w turnieju FIVB World Tour Warsaw 2019. Obok kibicowania sportowcom, miłośnicy plażowej odmiany siatkówki z Warszawy i z całej Polski będą mogli skorzystać także z wielu dodatkowych atrakcji, o które zadbali organizatorzy we współpracy ze sponsorami i partnerami wydarzenia.[Plażowa]»

[2019-06-03 11:25:08]
Polski medal na plaży w Ostrawie
Fot.: Sylwia Kuś

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z czeską parą Ondrej Perusic i David Schweiner 0:2 (22:24, 17:21) w półfinale World Touru w Ostrawie. Biało-czerwonym pozostała walka o brązowy medal. W niedzielne popołudnie rozegrali zacięte spotkanie z rosyjskim zespołem Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij, które wygrali 2:1 (10:21, 21:19, 15:7). W finale Anders Berntsen Mol Christian Snadlie Sørum (Norwegia) pokonali Ondreja Perusica i Davida Schweinera (Czechy) 2:1 (17:21, 21:15, 15:10).[Plażowa]»

[2019-05-19 20:51:38]
Polskie sukcesy na plaży
Fot.: FIVB

Ten weekend był bardzo udany dla polskich siatkarzy plażowych. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z Norwegami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Soerumem 0:2 (19:21, 26:28) w finale turnieju World Touru w Itapemie. Mecz o 3. miejsce w Brazylii walkowerem oddali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.[Plażowa]»

WT Xiamen: Wojtasik i Kociołek wyeliminowane
Fot.: FIVB

Rywalizujące na chińskim piasku z nadzieją na awans Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek poległy niestety, mimo zwycięstwa w pierwszym secie przekonującą różnicą sześciu punktów, w swoim dzisiejszym meczu w Xiamen. Przeciwniczkami duetu Polek były w nim bardziej efektywne w najważniejszych, niełatwych momentach gry reprezentantki Niemiec. Po rozegraniu dodatkowej partii wspomnianego spotkania nasze siatkarki plażowe pożegnały się właśnie tym sposobem z nieszczęśliwym dla siebie turniejem w Azji.[Plażowa]»

WT Xiamen: Canarinhas ogrywają Polki
Fot.: CEV

Po wygraną - i to jak najbardziej zasłużoną - sięgnęły świetnie dysponowane w zmaganiach w ramach kwietniowego World Touru Ana Patricia Silva Ramos i Rebecca Cavalcanti Barbosa Silva, walczące dziś w Chinach z Polkami, Kingą Wojtasik oraz Katarzyną Kociołek. Cenne zwycięstwo najlepsze nie tak dawno na turnieju w Hadze Brazylijki wypracowały przejmując inicjatywę w inauguracyjnej partii i nie tracąc jej w decydującym secie, co zdecydowanie uniemożliwiło Wojtasik i Kociołek wyrównaną walkę.[Plażowa]»

WT Göteborg: Udany finał dla van Driel i Schoon
Fot.: CEV

Zdeterminowany duet, van Driel i Schoon, zwyciężył w najważniejszym meczu szwedzkiego World Touru - o złote medale tego turnieju, nie tracąc nawet seta w ostatnim starciu z Ukrainkami. Szczęścia w swoim meczu o krążki zabrakło dla odmiany drugiemu z holenderskich duetów, czyli pogromczyniom polskich siatkarek, Marty Dudy i Marty Łodej. Holenderki uległy po walce na przewagi w dodatkowym secie z lepiej dysponowanymi w decydujących zagraniach na piasku Norweżkami.[Plażowa]»

WT Göteborg: Polskie siatkarki poza burtą turnieju
Fot.: FIVB

Przegraną w rywalizacji piątymi w Vaduz Holenderkami poniosły właśnie Marta Duda i Marta Łodej. Znacznie bardziej efektywne w konfrontacji przeciwniczki nie dały Polkom praktycznie żadnych szans, kończąc tym meczem przygodę naszych rodaczek z World Tourem w Szwecji. Za sprawą zwycięstwa z Polkami Holenderki zapewniły sobie awans do następnej fazy, do której co ciekawe awansowały również ich rodaczki. Spotkania o prawo do występu w finale plażowych zmagań odbędą się już w niedzielę.[Plażowa]»

WT Göteborg: Kolumbijki ulegają Polkom
Fot.: FIVB

Andrea Galindo oraz Claudia Galindo reprezentujące Kolumbię były dziś rywalkami Marty Dudy i Marty Łodej w barażowym spotkaniu szwedzkiej edycji World Touru. Sobotniemu meczowi towarzyszyła niezwykła dramaturgia - o końcowym zwycięstwie ambitnych Polek zadecydował dopiero set dodatkowy spotkania. Duet z Ameryki Łacińskiej uległ w nim niewielką różnicą, bowiem tylko dwoma punktami. Porażka z polskimi siatkarkami wyeliminowała siostry z tych prestiżowych rozgrywek w Szwecji.[Plażowa]»

WT Göteborg: Wygrana Polek ze Szwedkami
Fot.: FIVB

Marta Duda oraz Marta Łodej za jak najbardziej udane uznać mogą spotkanie ze swoimi przeciwniczkami ze Szwecji. Warto dodać, że zdeterminowane Polki nie uległy miejscowym w żadnym z setów, zapisując w ten sposób cenne zwycięstwo grupowe. W odniesieniu wspomnianej dwusetowej wygranej Marcie Dudzie i Marcie Łodej pomogła z pewnością koncentracja w polu gry, dzięki której to siatkarki znad Wisły nie pozwoliły rywalkom na wyrównaną walkę na własnym piasku.[Plażowa]»

[2019-04-19 16:12:08]
WT Göteborg: Polki bez szans
Fot.: FIVB

Z Greczynkami zmierzyły się w pierwszym meczu grupy D polskie siatkarki, Marta Duda i występująca wspólnie z nią na turnieju głównym w Szwecji, Martą Łodej. Ewidentnie bardziej efektywne m.in. w polu serwisowym przeciwniczki naszych reprezentantek nie miały trudności z objęciem prowadzenia, którego mimo prób wyrównania Dudy/Łodej już nie utraciły. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie walki, co sprawiło, że Polki opuściły boisko z porażką na koncie.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane