Najnowsze newsy

Siatkówka - Plażowa

WT Xiamen: Wojtasik i Kociołek wyeliminowane
Fot.: FIVB

Rywalizujące na chińskim piasku z nadzieją na awans Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek poległy niestety, mimo zwycięstwa w pierwszym secie przekonującą różnicą sześciu punktów, w swoim dzisiejszym meczu w Xiamen. Przeciwniczkami duetu Polek były w nim bardziej efektywne w najważniejszych, niełatwych momentach gry reprezentantki Niemiec. Po rozegraniu dodatkowej partii wspomnianego spotkania nasze siatkarki plażowe pożegnały się właśnie tym sposobem z nieszczęśliwym dla siebie turniejem w Azji.[Plażowa]»

WT Xiamen: Canarinhas ogrywają Polki
Fot.: CEV

Po wygraną - i to jak najbardziej zasłużoną - sięgnęły świetnie dysponowane w zmaganiach w ramach kwietniowego World Touru Ana Patricia Silva Ramos i Rebecca Cavalcanti Barbosa Silva, walczące dziś w Chinach z Polkami, Kingą Wojtasik oraz Katarzyną Kociołek. Cenne zwycięstwo najlepsze nie tak dawno na turnieju w Hadze Brazylijki wypracowały przejmując inicjatywę w inauguracyjnej partii i nie tracąc jej w decydującym secie, co zdecydowanie uniemożliwiło Wojtasik i Kociołek wyrównaną walkę.[Plażowa]»

WT Göteborg: Udany finał dla van Driel i Schoon
Fot.: CEV

Zdeterminowany duet, van Driel i Schoon, zwyciężył w najważniejszym meczu szwedzkiego World Touru - o złote medale tego turnieju, nie tracąc nawet seta w ostatnim starciu z Ukrainkami. Szczęścia w swoim meczu o krążki zabrakło dla odmiany drugiemu z holenderskich duetów, czyli pogromczyniom polskich siatkarek, Marty Dudy i Marty Łodej. Holenderki uległy po walce na przewagi w dodatkowym secie z lepiej dysponowanymi w decydujących zagraniach na piasku Norweżkami.[Plażowa]»

WT Göteborg: Polskie siatkarki poza burtą turnieju
Fot.: FIVB

Przegraną w rywalizacji piątymi w Vaduz Holenderkami poniosły właśnie Marta Duda i Marta Łodej. Znacznie bardziej efektywne w konfrontacji przeciwniczki nie dały Polkom praktycznie żadnych szans, kończąc tym meczem przygodę naszych rodaczek z World Tourem w Szwecji. Za sprawą zwycięstwa z Polkami Holenderki zapewniły sobie awans do następnej fazy, do której co ciekawe awansowały również ich rodaczki. Spotkania o prawo do występu w finale plażowych zmagań odbędą się już w niedzielę.[Plażowa]»

WT Göteborg: Kolumbijki ulegają Polkom
Fot.: FIVB

Andrea Galindo oraz Claudia Galindo reprezentujące Kolumbię były dziś rywalkami Marty Dudy i Marty Łodej w barażowym spotkaniu szwedzkiej edycji World Touru. Sobotniemu meczowi towarzyszyła niezwykła dramaturgia - o końcowym zwycięstwie ambitnych Polek zadecydował dopiero set dodatkowy spotkania. Duet z Ameryki Łacińskiej uległ w nim niewielką różnicą, bowiem tylko dwoma punktami. Porażka z polskimi siatkarkami wyeliminowała siostry z tych prestiżowych rozgrywek w Szwecji.[Plażowa]»

WT Göteborg: Wygrana Polek ze Szwedkami
Fot.: FIVB

Marta Duda oraz Marta Łodej za jak najbardziej udane uznać mogą spotkanie ze swoimi przeciwniczkami ze Szwecji. Warto dodać, że zdeterminowane Polki nie uległy miejscowym w żadnym z setów, zapisując w ten sposób cenne zwycięstwo grupowe. W odniesieniu wspomnianej dwusetowej wygranej Marcie Dudzie i Marcie Łodej pomogła z pewnością koncentracja w polu gry, dzięki której to siatkarki znad Wisły nie pozwoliły rywalkom na wyrównaną walkę na własnym piasku.[Plażowa]»

[2019-04-19 16:12:08]
WT Göteborg: Polki bez szans
Fot.: FIVB

Z Greczynkami zmierzyły się w pierwszym meczu grupy D polskie siatkarki, Marta Duda i występująca wspólnie z nią na turnieju głównym w Szwecji, Martą Łodej. Ewidentnie bardziej efektywne m.in. w polu serwisowym przeciwniczki naszych reprezentantek nie miały trudności z objęciem prowadzenia, którego mimo prób wyrównania Dudy/Łodej już nie utraciły. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie walki, co sprawiło, że Polki opuściły boisko z porażką na koncie.[Plażowa]»

WT Göteborg: Duda i Łodej zwyciężają z Francuzkami
Fot.: FIVB

Zwycięstwem okupionym naprawdę wymagającą walką zakończyło się rozegrane dziś starcie Marty Dudy i Marty Łodej z Francuzkami. Po pierwszym, lepszym zdecydowanie dla Polek secie spotkania, ich niezrażone przegraną rywalki skutecznie zrewanżowały się przejmując inicjatywę na boisku i doprowadzając do remisu, co sprawiło, że gra rozpoczęła się na nowo. O wszystkim rozstrzygnąć miała dodatkowa partia, bardziej szczęśliwa ostatecznie dla duetu polskich siatkarek plażowych.[Plażowa]»

[2019-04-18 14:50:37]
WT Göteborg: Sukces Polek
Fot.: CEV

Prawie godzinę walczyć musiały o końcowe zwycięstwo na piasku w Szwecji z duetem ze Szkocji polskie reprezentantki w siatkówce plażowej - Marta Duda i Marta Łodej. Przeciwniczki naszych młodych rodaczek bez wątpienia najlepiej spisywały w inauguracyjnej partii kwalifikacyjnej konfrontacji, w której to uległy dopiero po stosunkowo ciekawej grze na przewagi. Decydującego seta rywalizacji Duda i Łodej wygrały bez jakichkolwiek problemów przekonującą różnicą aż sześciu punktów.[Plażowa]»

WT Doha: Marco i Esteban Grimalt najlepsi w turnieju
Fot.: CEV

Polscy reprezentanci, Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, w swoim ostatnim boju rozgrywanym w Dosze zmierzyli się z dobrze znanym z występów na piasku duetem z Półwyspu Iberyjskiego. Bardzo doświadczeni Hiszpanie nie oddali swoim rywalom żadnej z partii, ciesząc się tym samym z brązowych krążków World Touru. Starcie o złoto również rozstrzygnęło się po dwusetowej walce, a z tytułu najlepszych siatkarzy marcowej rywalizacji jak najbardziej zasłużenie cieszyli się Marco Grimalt i Esteban Grimalt.[Plażowa]»

WT Doha: Kantor i Łosiak ulegają rywalom
Fot.: FIVB

Z przykrą porażką na koncie opuścić musieli plac walki po stosunkowo szybkiej rywalizacji z Amerykanami, Nicholasem Luceną oraz Philipem Dalhausserem, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W dzisiejszym spotkaniu rozegranym w ramach World Tour Doha od początku dominowali gracze ze Stanów Zjednoczonych, pierwszą partię wygrywając bardzo przekonująco, różnicą aż siedmiu punktów. Lepiej od duetu Polaków Lucena i Dalhausser zaprezentowali się także w decydującym secie.[Plażowa]»

WT Doha: Bryl i Fijałek nadal w grze
Fot.: FIVB

Bardzo dobrze, bo bez straty seta, poradzili sobie z miejscowymi rywalami, piątym duetem w klasyfikacji końcowej zmagań w Moskwie, polscy reprezentanci na turnieju w Dosze - Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Należy wspomnieć, że ten jakże korzystny wynik nasi rodacy okupili naprawdę wymagającą walką - ich przeciwnicy z determinacją starali się pozostać w World Tourze, walcząc aż do ostatnich piłek każdej z dwóch partii ważnej konftrontacji, w czym niewątpliwie wspierała ich tego dnia własna publiczność.[Plażowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane