Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2019-06-03 11:25:08 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: lsk.plps.pl

Polski medal na plaży w Ostrawie

Fot.: Sylwia Kuś

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali z czeską parą Ondrej Perusic i David Schweiner 0:2 (22:24, 17:21) w półfinale World Touru w Ostrawie. Biało-czerwonym pozostała walka o brązowy medal. W niedzielne popołudnie rozegrali zacięte spotkanie z rosyjskim zespołem Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij, które wygrali 2:1 (10:21, 21:19, 15:7). W finale Anders Berntsen Mol Christian Snadlie Sørum (Norwegia) pokonali Ondreja Perusica i Davida Schweinera (Czechy) 2:1 (17:21, 21:15, 15:10).

Przypomnijmy, że Polacy w ćwierćfinale pokonali hiszpańską parę Pablo Herrera Allepuz/Adrián Gavira Collado 2:0 (21:18, 21:17). W niedzielnym półfinale przyszło im walczyć z gospodarzami turnieju - czeską parą Ondrej Perusic i David Schweiner.

W półfinale biało-czerwoni stoczyli zacięty bój z czeską parą, ale niestety przegrany 0:2 (22:24, 17:21). Tym samym, polskim zawodnikom pozostała walka o brązowy medal World Touru w Ostrawie.

Polskiej drużynie w meczu o 3. miejsce przyszło zmierzyć się rosyjską parą Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij. Pierwszy set rozgrywany był pod pełną kontrolą Rosjan, którzy nie dali biało-czerwonym żadnych szans. Jednak od drugiej partii Grzegorz Fijałek i Michał Bryl grali z rywalami jak równy z równym. To co, najwazniejsze zaciętą końcówkę rozstrzygnęli na swoją stronę. W tie-breaku też bardzo szybko narzucili rywalom swój styl gry i pewnie zwyciężyli 15:7.

Polska para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl z Ostrawy wyjechali z brązowym medalem na szyi, wywalczonymi podczas czterogwiazdkowego turnieju World Touru.

W Ostrawie najlepsze pary świata rywalizowały do 2 czerwca. Następnie przeniosą się do stolicy Polski. Od 12 do 16 czerwca w Warszawie można będzie cieszyć się siatkówką plażową na najwyższym poziomie. Na obiektach Monta Beach Volley Club po raz drugi rozegrany zostanie FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019.

Sprzedaż biletów na tegoroczny World Tou w Warszawie. Ich ceny rozpoczynają się od 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis www.ebilet.pl pod linkiem https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-plazowa/

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane