Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

MŚ, gr. I: Amerykanie wyrzucają Rosjan za burtę
Fot.: FIVB

W drugim dniu zmagań najlepszej szóstki Mistrzostw Świata rozegrano jeden z bardzo ciekawych meczów. Amerykanie i Rosjanie zmierzyli się ze sobą w fazie grupowej. Wówczas lepsi okazali się Amerykanie, którzy nie dali szans ekipie ze wschodniej Europy. Wydawało się, że w dzisiejszym meczu bardziej zmotywowani będą zawodnicy Siergieja Szlapnikowa. Nie tylko ze względu na chęć sportowej zemsty, ale przede wszystkim dlatego, że to starcie było tzw. pojedynkiem o wszystko. Po wczorajszej dość niespodziewanej porażce z Brazylijczykami, Rosjanie zagrali jeszcze słabiej. Zdecydowanie to nie była ta drużyna, którą kibice rosyjskiej siatkówki lubią oglądać. Kolejny raz okazało się, że choć rosyjscy zawodnicy to naprawdę topowi światowi siatkarze, nie mają "głowy", aby wytrzymać nerwy i w odpowiednim momencie pokazać się z jak najlepszej strony. Amerykanie wykorzystali słabszą dyspozycję przeciwnika i dzięki pewnej wygranej 3:0 zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. I: Rosjanie nie wykorzystali swojej szansy
Fot.: FIVB

Po dobrych występach w początkowych etapach turnieju, przyszedł czas na prawdziwy sprawdzian dla rosyjskich siatkarzy. W pierwszym meczu grupy I zmierzyli się z Brazylijczykami, czyli swoimi odwiecznymi rywalami. Wydawało się, że, bądźmy szczerzy, w obliczu dość przeciętnej gry "Canarinhos" uda im się bez problemu wygrać. Wszak to Rosjanie byli stawiani w roli faworyta nie tylko do podium, ale i nawet złotego medalu. Tymczasem siatkarze Siergieja Szlapnikowa nie zdali egzaminu. Po dobrej grze w dwóch setach w ich szeregi wkradł się brak koncentracji, co sprawiło, że ostatecznie ze zwycięstwa ucieszyli się Brazylijczycy. Jutro Brazylijczycy będą mogli spokojnie obejrzeć spotkanie, w którym "Sborna" stanie pod ścianą, a właściwie przed Amerykanami. Najwięcej punktów zdobył relatywnie młody i z pewnością wielki talent rosyjskiej siatkówki, Dmitrij Wołkow (23).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Konferencja prasowa przed III rundą MŚ w Turynie
Fot.: Anna Szłapa

Dzisiaj w Turynie odbyło się spotkanie trenerów i kapitanów sześciu najlepszych drużyn tegorocznych mistrzostw świata z przedstawicielami mediów przed III rundą turnieju. Trenerzy zgodnie przyznali, że w tej części mistrzostw znalazły się najlepsze drużyny.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Jan Such: W półfinale Polska, Rosja, USA i Włochy
Fot.: Marek Barczyński

- W półfinale FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018 zagrają zespoły Polski, Rosji, USA i Włoch – prognozuje Jan Such, olimpijczyk z Monachium, trener czołowych polskich klubów.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2018-09-24 17:23:36]
MŚ: program III rundy turnieju
Fot.: Anna Szłapa

Polska w III rundzie mistrzostw świata w Turynie w grupie J zmierzy się odpowiednio z Serbią (27 września) i Włochami (28 września). Spotkania zostaną rozegrane o 20.30 z Serbami i 21.15 z Włochami. Transmisje na antenie Polsatu Sport.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Grzegorz Ryś: Faworyci awansowali do 3. rundy
Fot.: Piotr Wolankiewicz

Sześć drużyn, z 24 które wystartowały, pozostało na placu boju w FIVB Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018. Do trzeciej fazy zakwalifikowali się zwycięzcy grup – Włochy, Brazylia, USA i Polska oraz zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem – Rosja i Serbia.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Jacek Kasprzyk: Zróbmy niespodziankę
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski awansowała do trzeciej rundy FIVB Mistrzostw Świata Włochy/Bułgaria 2018. Biało-czerwoni wygrali w Warnie sześć spotkań i przegrali dwa. Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podsumowuje turniej.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Polska w III rundzie zagra z Włochami i Serbią
Fot.: Anna Jabłczyk

W poniedziałek odbyło się losowanie grup III rundy mistrzostw świata, które rozgrywane są w Bułgarii i Włoszech. Biało-czerwoni w grupie J zmierzą się z Włochami oraz po raz drugi na przestrzeni kilkudziesięciu godzin z Serbią. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-28 września w Turynie.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. H: Francja o krok od awansu do najlepszej szóstki
Fot.: FIVB

Wygraną nad polską reprezentacją Francuzi zrobili krok do awansu do finałowej szóstki. Jednak aby móc się w niej znaleźć losy zależały nie tylko od ich starcia z Argentyńczykami. O dalszej grze decydowało także późniejsze starcie tego dnia, pojedynek Polaków z Serbami. Francuscy zawodnicy swoje zadanie wykonali i nie zostawili złudzeń Argentyńczykom. Pozostało im wierzyć, że i drugie założenie zostanie zrealizowane.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. H: Niemożliwe stało się możliwe
Fot.: Anna Jabłczyk

Czy ktoś spodziewał się niespodziewanego? To, co nie udało się w meczu z Argentyną wykonało się dziś. Polacy byli już w naprawdę ciężkiej sytuacji i nic nie wskazywało na to, że biało-czerwoni będą w stanie przeciwstawić się sile Serbów. Okazało się jednak, że nie taki rywal straszny jak go malują. Podopieczni trenera Grbica nie zdołali dziś przeciwstawić się sile skoncentrowanych Polaków, którzy w konsekwencji wyeliminowali z dalszej rywalizacji ekipę Trójkolorowych.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. E: Rosjanie nie dają szans Finom
Fot.: FIVB

Mecz Rosjan z Finami był jednym z ostatnich spotkań w ramach kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Dla "Sbornej" był to ostatni sprawdzian przed walką w najlepszej szóstce świata. To siatkarze z kraju nad Wołgą byli zdecydowanym faworytem w tym pojedynku. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo siatkarzy Siergieja Szlapnikowa byłoby wielkim zaskoczeniem. Aktualni Mistrzowie Europy rozstrzygnęli ten pojedynek w trzech setach i znaleźli się wśród najlepszej szóstki jednego z ważniejszych turniejów w siatkarskim kalendarzu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Polaków czeka mecz o wszystko, z Serbią
Fot.: Anna Jabłczyk

Po pięciu zwycięstwach z rzędu w I fazie mistrzostw świata, na kolejnym etapie rywalizacji Polacy dostali lekko obuchem w głowę. Bez chorego Michała Kubiaka przegrali z Argentyną i Francją. Teraz, aby zostać w turnieju bez oglądania się na wyniki innych drużyn, muszą pokonać najmocniejszą w grupie Serbię.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane