Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Kwalifikacje do MŚ mężczyzn: Niespodziewane zwycięstwo Hiszpan
Fot.: FIVB

Jednym z ciekawszych spotkań pierwszego dnia zmagań w Belgii był pojedynek hiszpańsko-niemiecki. Zarówno Hiszpanie, jak i Niemcy, mają na swoim koncie dorobek medalowy zdobyty w ciągu ostatnich 10 lat. Jednak wydawało się, że faworytem do zwycięstwa będzie niemiecka ekipa, która w siatkarskim świecie znaczy nieco więcej niż Hiszpanie. Jeszcze przed startem rozgrywek niemiecka federacja podkreślała, że jednym z najsilniejszych rywali będzie właśnie zespół z Półwyspu Iberyjskiego. Należy przyznać, że zwycięstwo Hiszpanów jest małą niespodzianką. Zwłaszcza, że do zwycięstwa potrzebowali oni zaledwie trzech setów. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Augusto Renato Colito (21), a w całym spotkaniu najlepszy w tym elemencie okazał się Simon Hirsch (23).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-18 19:58:37]
Ostatnie informacje przed startem
Fot.: FIVB

W środę, czyli już jutro, męska reprezentacja Niemiec rozpocznie zmagania w drugiej rundzie kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Awans na ten turniej uzyska tylko zwycięzca. Ostatnie informacje przed startem rozgrywek i wszystkie ciekawostki znajdują się poniżej.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Australia i Japonia awansowały na MŚ 2018
Fot.: FIVB

Australia i Japonia to kolejne dwie drużyny, które uzyskały awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata 2018, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2017-07-13 23:41:57]
„Skupiamy się na nas!“
Fot.: FIVB

Już tylko sześć dni pozostało do rozpoczęcia decydujących kwalifikacji do MŚ dla Niemców, które odbędą się w Kortijk (19 – 23.07.2017). Podopieczni Andrei Gianiego rozpoczną zmagania od bardzo ważnego spotkania przeciwko Hiszpanom. Przygotowania w Kienbaum przebiegają na najwyższych obrotach. – Musimy odnaleźć nasz styl gry i integrować się jako zespół – mówi kapitan Niemców, Lukas Kampa.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Bez Grozera, Schöpsa i Collina, ale z Kampą i Kaliberdą
Fot.: FIVB

Z czternastoma zawodnikami rozpocznie szkoleniowiec niemieckiej reprezentacji, Andrea Giani, przygotowania do decydujących kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Turniej odbędzie się w dniach 19.-23.07.br. w Kortijk w Belgii.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Belgia gospodarzem 3. rundy kwalifikacji do MŚ
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Belgia będzie gospodarzem trzeciej rundy europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata 2018. Turniej z udziałem sześciu drużyn w tym Białorusi, Estonii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji zostanie rozegrany 19-23 czerwca w Kortrijk.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Francuzi z awansem na MŚ mężczyzn 2018
Fot.: Anna Szłapa

Turniej kwalifikacyjny we Francji zakończył się niespodzianką, aczkolwiek można było spodziewać się zwycięstwa gospodarzy. We wszystkich możliwych spotkaniach Niemcy pokazywali się z naprawdę dobrej strony. Jednak niedzielny mecz obnażył ich problemy, a przede wszystkim brak dobrego zgrania, chociażby w przypadku obron po akcji rywali.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Kolejnych sześć drużyn awansowało na MŚ 2018
Fot.: Anna Szłapa

Od wtorku do niedzieli w Lyonie, Apeldoornie, Lublanie, Tallinie, Zagrzebiu i Karlowych Warach rozgrywane były turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw świata 2018, które zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii. Bezpośredni awans uzyskała reprezentacja Francji, Holandii, Słowenii, Rosji, Serbii i Finlandii. Wszystkie sześć wymienionych drużyn oglądać będziemy podczas EUROVOLLEY POLAND 2017, które ma przełomie sierpnia i września zostaną rozegrane w Polsce.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podsumowanie sobotnich zmagań grupy A w ramach kwalifikacji do MŚ mężczyzn 2018
Fot.: Anna Szłapa

Za nami sobotnie zmagania w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018. Po czterech dniach turnieju grupy A na prowadzeniu utrzymują się gospodarze, jednak Niemcy mają także szanse na bezpośredni awans. Oba zespoły mają na swoim koncie pełną pulę punktów za wygrane spotkania i obie ekipy nie straciły ani jednego seta. Choć wczoraj podopieczni Andrei Gianiego byli bliscy sprawienia niemiłej niespodzianki swoim fanom i przegrania trzeciego seta.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podsumowanie piątkowych zmagań kwalifikacji do MŚ mężczyzn w grupie A
Fot.: Anna Szłapa

Arcyciekawie wyglądają zmagania w grupie A. Dotychczasowo żaden z zespołów nie zagrał cztero-, a nawet pięciosetowego spotkania. Po piątkowych meczach na prowadzeniu nadal utrzymują się Francuzi, jednak nie należy zapomnieć, że także Niemcy nie zaliczyli ani jednej porażki. Wydaje się zatem, że, zgodnie z przewidywaniami, walka o bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata rozstrzygnie się już jutro w spotkaniu pomiędzy wyżej wymienionymi ekipami.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Podsumowanie dwóch dni zmagań grupy A w ramach kwalifikacji do MŚ mężczyzn 2018
Fot.: Anna Szłapa

Za europejskimi drużynami dwa dni zmagań w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Emocji nie brakuje, zwłaszcza w turnieju, który odbywa się w Lyonie. Faworytami do bezpośredniego awansu są zarówno gospodarze, czyli Francuzi, jak i Niemcy.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

21 września 2014 roku biało-czerwoni zdobyli złoty medal mistrzostw świata
21 września 2014 roku reprezentacja naszego kraju pokonała w katowickim Spodku Brazylię 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) w meczu o złoty medal FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014. Tym wspaniałym akcentem podopieczni trenera Stephane Antigi zakończyli historyczny pod wieloma względami turniej, który rozpoczął się 30 sierpnia Meczem Otwarcia na Stadionie Narodowym.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane