Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

MŚ, gr. I: Rosjanie nie wykorzystali swojej szansy
Fot.: FIVB

Po dobrych występach w początkowych etapach turnieju, przyszedł czas na prawdziwy sprawdzian dla rosyjskich siatkarzy. W pierwszym meczu grupy I zmierzyli się z Brazylijczykami, czyli swoimi odwiecznymi rywalami. Wydawało się, że, bądźmy szczerzy, w obliczu dość przeciętnej gry "Canarinhos" uda im się bez problemu wygrać. Wszak to Rosjanie byli stawiani w roli faworyta nie tylko do podium, ale i nawet złotego medalu. Tymczasem siatkarze Siergieja Szlapnikowa nie zdali egzaminu. Po dobrej grze w dwóch setach w ich szeregi wkradł się brak koncentracji, co sprawiło, że ostatecznie ze zwycięstwa ucieszyli się Brazylijczycy. Jutro Brazylijczycy będą mogli spokojnie obejrzeć spotkanie, w którym "Sborna" stanie pod ścianą, a właściwie przed Amerykanami. Najwięcej punktów zdobył relatywnie młody i z pewnością wielki talent rosyjskiej siatkówki, Dmitrij Wołkow (23).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Konferencja prasowa przed III rundą MŚ w Turynie
Fot.: Anna Szłapa

Dzisiaj w Turynie odbyło się spotkanie trenerów i kapitanów sześciu najlepszych drużyn tegorocznych mistrzostw świata z przedstawicielami mediów przed III rundą turnieju. Trenerzy zgodnie przyznali, że w tej części mistrzostw znalazły się najlepsze drużyny.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Jan Such: W półfinale Polska, Rosja, USA i Włochy
Fot.: Marek Barczyński

- W półfinale FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018 zagrają zespoły Polski, Rosji, USA i Włoch – prognozuje Jan Such, olimpijczyk z Monachium, trener czołowych polskich klubów.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2018-09-24 17:23:36]
MŚ: program III rundy turnieju
Fot.: Anna Szłapa

Polska w III rundzie mistrzostw świata w Turynie w grupie J zmierzy się odpowiednio z Serbią (27 września) i Włochami (28 września). Spotkania zostaną rozegrane o 20.30 z Serbami i 21.15 z Włochami. Transmisje na antenie Polsatu Sport.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Grzegorz Ryś: Faworyci awansowali do 3. rundy
Fot.: Piotr Wolankiewicz

Sześć drużyn, z 24 które wystartowały, pozostało na placu boju w FIVB Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018. Do trzeciej fazy zakwalifikowali się zwycięzcy grup – Włochy, Brazylia, USA i Polska oraz zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem – Rosja i Serbia.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Jacek Kasprzyk: Zróbmy niespodziankę
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski awansowała do trzeciej rundy FIVB Mistrzostw Świata Włochy/Bułgaria 2018. Biało-czerwoni wygrali w Warnie sześć spotkań i przegrali dwa. Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podsumowuje turniej.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Polska w III rundzie zagra z Włochami i Serbią
Fot.: Anna Jabłczyk

W poniedziałek odbyło się losowanie grup III rundy mistrzostw świata, które rozgrywane są w Bułgarii i Włoszech. Biało-czerwoni w grupie J zmierzą się z Włochami oraz po raz drugi na przestrzeni kilkudziesięciu godzin z Serbią. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-28 września w Turynie.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. H: Francja o krok od awansu do najlepszej szóstki
Fot.: FIVB

Wygraną nad polską reprezentacją Francuzi zrobili krok do awansu do finałowej szóstki. Jednak aby móc się w niej znaleźć losy zależały nie tylko od ich starcia z Argentyńczykami. O dalszej grze decydowało także późniejsze starcie tego dnia, pojedynek Polaków z Serbami. Francuscy zawodnicy swoje zadanie wykonali i nie zostawili złudzeń Argentyńczykom. Pozostało im wierzyć, że i drugie założenie zostanie zrealizowane.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. H: Niemożliwe stało się możliwe
Fot.: Anna Jabłczyk

Czy ktoś spodziewał się niespodziewanego? To, co nie udało się w meczu z Argentyną wykonało się dziś. Polacy byli już w naprawdę ciężkiej sytuacji i nic nie wskazywało na to, że biało-czerwoni będą w stanie przeciwstawić się sile Serbów. Okazało się jednak, że nie taki rywal straszny jak go malują. Podopieczni trenera Grbica nie zdołali dziś przeciwstawić się sile skoncentrowanych Polaków, którzy w konsekwencji wyeliminowali z dalszej rywalizacji ekipę Trójkolorowych.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. E: Rosjanie nie dają szans Finom
Fot.: FIVB

Mecz Rosjan z Finami był jednym z ostatnich spotkań w ramach kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Dla "Sbornej" był to ostatni sprawdzian przed walką w najlepszej szóstce świata. To siatkarze z kraju nad Wołgą byli zdecydowanym faworytem w tym pojedynku. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo siatkarzy Siergieja Szlapnikowa byłoby wielkim zaskoczeniem. Aktualni Mistrzowie Europy rozstrzygnęli ten pojedynek w trzech setach i znaleźli się wśród najlepszej szóstki jednego z ważniejszych turniejów w siatkarskim kalendarzu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Polaków czeka mecz o wszystko, z Serbią
Fot.: Anna Jabłczyk

Po pięciu zwycięstwach z rzędu w I fazie mistrzostw świata, na kolejnym etapie rywalizacji Polacy dostali lekko obuchem w głowę. Bez chorego Michała Kubiaka przegrali z Argentyną i Francją. Teraz, aby zostać w turnieju bez oglądania się na wyniki innych drużyn, muszą pokonać najmocniejszą w grupie Serbię.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

[2018-09-22 23:58:09]
MŚ, gr. E: Trudna przeprawa Rosjan
Fot.: FIVB

Mecze z gospodarzem zawsze są trudne. Zwłaszcza, że na trybunach zjawia się mnóstwo kibiców, którzy dopingują swoich ulubieńców. W ramach grupy E Rosjanie zmierzyli się z współgospodarzami, Włochami. Dla obu ekip była to trudna siatkarska przeprawa. Obie drużyny chciały zapewnić sobie awans do kolejnej fazy i to z jak najlepszej pozycji, aby w najlepszej szóstce znaleźć się z drużynami, które będą w stanie pokonać. Ten ważny krok zrobili Rosjanie, którzy po pięciosetowym starciu zapisali kolejną wygraną do swojego konta. Jednak patrząc na punkty i występy w poprzedniej rundzie, w lepszej sytuacji znaleźli się gospodarze.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane