Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Mężczyzn

MŚ, gr. C: Faworyci do medalu nie zawiedli
Fot.: FIVB

Jeszcze przed startem Mistrzostw Świata wiele osób zaczęło postrzegać Rosjan jako jednego z faworytów do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Choć podobne opinie występowały także przed czterema laty, "Sbornej" nie udało się znaleźć w strefie medalowej. Jednak każdy turniej to nowa szansa i nie wykluczone, że tym razem zawodnicy Siergieja Szlapnikowa staną na podium dużej imprezy. Rosjanie zaprezentowali się dużo lepiej od swoich australijskich kolegów. Zanotowali na swoim koncie m.in. 8 punktowych bloków, czyli o 5 więcej od siatkarzy Marka Lebedewa. Najlepiej punktowali - Maksim Michajłow (17) i Paul Carroll (13).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. D: Irańczycy z pewnym zwycięstwem
Fot.: FIVB

Po kilkudniowej przerwie do gry przystąpiły pozostałe drużyny. Wśród nich nie zabrakło jednej z najbardziej nieobliczalnych ekip tegorocznych Mistrzostw Świata. Irańczycy od kilku lat pukają do drzwi czołowej siatkówki. W grupowym starciu z Portorykańczykami byli zdecydowanymi faworytami i doskonale wywiązali się ze swojej roli. Nie dali większych szans swoim przeciwnikom i dzięki wygranej w trzech setach udało im się wywalczyć trzy, jakże cenne, punkty. Najwięcej "oczek" zdobył Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (11). W drużynie z Ameryki Środkowej najlepiej spisał się były siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Maurice Torres (10).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. B: Pewne zwycięstwo Kanadayjczyków
Fot.: FIVB

W inauguracyjnym spotkaniu w trakcie rozpoczętego czempionatu podopieczni Stephane Antigi zmierzyli się z ekipą Oranje. Już w pierwszej partii ekipa zdominowali swojego rywala. Z kolei w drugiej odsłonie siatkarze z Holandii prowadzili wyrównaną walkę z rywalem. Pomimo to górą również w tej odsłonie również byli sitkarze z Kanady. Cały mecz zakończył się w trzecim secie. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Nicholas Hoag, który zakończył mecz z dorobkiem 12 "oczek".[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. C: Pierwsze punkty dla Kamerunu
Fot.: Magdalena Kudzia

Pierwsze punkty zapisała dziś na swoim koncie reprezentacja Kamerunu, pokonując w trzech setach ekipę Tunezji. Najwięcej walki był w secie numer dwa, który okazał się decydujący dla dalszego przebiegu rywalizacji. Reprezentanci Kamerunu, idąc za ciosem odnieśli sukces również w trzeciej partii i w ostatecznym rozrachunku zanotowali na swoim koncie cenne zwycięstwo. Najczęściej punktowali dziś David Patrick Feughouo oraz Hamza Nagga zdobywając dla swoich drużyn po 22 punkty.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Vital Heynen: to będą wspaniałe mistrzostwa
Fot.: FIVB

We wtorek w Warnie odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem trenerów reprezentacji narodowych, które mecze fazy grupowej rozegrają właśnie w tym bułgarskim mieście. Wszyscy trenerzy zgodnie podkreśli, że przyszło im rywalizować w jednej z najtrudniejszej grup. Jednocześnie celem wszystkich zespołów jest awans do kolejnej rudny turnieju.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Michał Mieszko Gogol: pierwszy mecz jest zawsze bardzo nerwowy
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Już tylko blisko trzydzieści godzin dzieli nas od pierwszego meczu reprezentacji Polski z Kubą w grupie D mistrzostw świata. Polacy od niedzieli aklimatyzują się i przygotowują w Warnie do startu w siatkarskim mundialu. - Pierwszy mecz jest zawsze bardzo nerwowy - powiedział Michał Mieszko Gogol, asystent trenera biało-czerwonych.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Artur Szalpuk: Szum wokół mnie? Nie przywiązuję do tego wagi
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Artur Szalpuk po dobrych występach przed mistrzostwami był kreowany na jednego z liderów reprezentacji Polski na siatkarski mundial. Przyjmujący PGE Skry Bełchatów podchodzi jednak do tych opinii z chłodną głową.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Jenia Grebennikov: każdy zespół będzie chciał zająć pierwsze miejsce w grupie
Fot.: FIVB

Pierwszym rywalem reprezentacji Francji podczas fazy grupowej mistrzostw świata w Ruse będą Chiny. - Każdy z nas będzie chciał awansować do dalszej części turnieju z możliwie najwyższej lokaty w grupie. Dlatego potrzebujemy punktów i zwycięstw - powiedział Jenia Grebennikov, libero francuskiej drużyny.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Ryszard Bosek: wierzę, że Polska może zdobyć medal MŚ
Fot.: Anna Gumowska

Reprezentacja Polski już za dwa dni rozegra pierwszy mecz podczas mistrzostw świata w Warnie. Rywalem biało-czerwonych będzie Kuba. Polacy podczas turnieju rozgrywanego w Bułgarii i Włoszech bronią wywalczonego cztery lata temu złotego medalu w katowickim Spodku. - Wierzę, że Polska może zdobyć medal podczas mistrzostw świata - powiedział Ryszard Bosek, mistrz świata z Meksyku i mistrz olimpijski z Montrealu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. D: Bułgarzy bez starty seta pokonują Finlandię
Fot.: FIVB

Bułgarzy podobnie jak Włosi udanie rozpoczęli mistrzostwa świata. Zawodnicy prowadzeni przez Plamena Konstantinova dość łatwo poradzili sobie z reprezentacją Finlandii. Zespoły dość powoli wchodziły w to spotkanie. Wyrównana walka trwała niemal do połowy pierwszego seta. Później coraz bardziej zaczynała się zarysowywać przewaga gospodarzy. Ich rywale tylko momentami próbowali nawiązać walkę, jednak było to za mało, aby myśleć o korzystnym wyniku w tym pojedynku. Finowie dobrze zagrali dzisiaj blokiem, zdobywając w tym elemencie osiem "oczek". Reprezentację Bułgarii do zwycięstwa poprowadził Valentin Bratoev (15 pkt.), który był wspierany przez Nikolaya Uchikova (12 pkt.).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ, gr. A: Włosi z pierwszą wygraną
Fot.: FIVB

Współgospodarze tegorocznych mistrzostw świata bardzo udanie rozpoczynają turniej. W inauguracyjnym spotkaniu Włosi bez starty seta pokonali reprezentację Japonii. Początek rywalizacji okazał się bardzo wyrównany. Azjaci bardzo długo starali się dotrzymać kroku swoim rywalom. Z czasem jednak gracze z Italii przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Kolejny zryw siatkarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni mogliśmy obserwować w trzecim secie, gdzie ponownie zespoły walczyły ze sobą punkt za punkt. Ostatecznie w lepszych humorach z parkietu schodzili podopieczni trenera Gianlorenzo Blenginiego. Liderami w swoich zespołach okazali się Ivan Zaytsev (13 pkt.) oraz Issei Otake (11 pkt.).[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

MŚ: Polscy siatkarze w drodze do Warny
Fot.: FIVB

Dziś o 14:20 polscy siatkarze wylecieli z warszawskiego Okęcia do Bułgarii, w której już za kilka dni rozpoczną FIVB Mistrzostwa Świata Włochy/Bułgaria 2018. W czempionacie wystartujemy w roli obrońców tytułu.[Mistrzostwa Świata Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane