Najnowsze newsy

Siatkówka » Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie | 2021-08-06 14:43:47 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / FIVB

IO: Amerykanki z awansem do finału

Fot. FIVB

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zagra o złoty medal Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W meczu półfinałowym Amerykanki pokonały Serbki 3-0.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyły Annie Drews i Jordan Larson – odpowiednio 17 i 15. Po stronie Serbii 19 „oczek” zanotowała Tijana Boskovic.

Po spotkaniu Annie Drews nie ukrywała, że celem jej drużyny jest zdobycie krążków z najcenniejszego kruszcu. - Wszystkie nasze oczy są skierowane na złoto. Wpływa to na każdą podejmowaną przez nas decyzję i na każdą cząstkę tego, kim jesteśmy. Bycie tutaj jest surrealistyczne, ale wiem, że jesteśmy do tego zdolni – przyznała. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro skład półfinału wyglądał identycznie, jednak wtedy to Serbki były górą. Amerykanki sięgnęły po brąz, ale wiadomo już, że teraz ten wynik poprawią. Złoty medal jest jedynym, którego wciąż brakuje w ich kolekcji (reprezentacja Stanów Zjednoczonych wywalczyła do tej pory trzy srebrne i dwa brązowe medale podczas ostatnich jedenastu Igrzysk Olimpijskich).

Z walki o medal nie rezygnują również Serbki, które będą chciały zakończyć Igrzyska Olimpijskie pozytywnym akcentem. - Wszyscy jesteśmy rozczarowani, ponieważ nie grałyśmy na naszym poziomie. Jednak jesteśmy razem, zarówno po zwycięstwach, jak i po przegranych. Wywalczenie brązowego medalu nadal będzie dla mnie zwycięstwem. W następnym meczu damy z siebie wszystko – powiedziała Tijana Boskovic.


Serbia – USA 0:3 (19:25, 15:25, 23:25)

Serbia: Busa (4), Popovic (6), Ognjenovic (2), Rasic (5), Boskovic (19), Milenkovic (4), Popovic (L) oraz Mirkovic, Aleksic, Blagojevic;

USA: Poulter (2), Larson (15), Drews (17), Bartsch-Hackley (9), Akinradewo (8), Washington (7), Wong-Orantes (L) oraz Hill.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane