Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Świata Kobiet

Mistrzostwa Świata Kobiet | 2021-09-21 18:48:35 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: pzps.pl

MŚ 2022 K: Poznaliśmy wszystkie uczestniczki

Fot.: Anna Szłapa

Polska i Holandia będą współgospodyniami mistrzostw świata siatkarek w 2022 roku. Poznaliśmy już wszystkie 24 drużyny, które zagrają w turnieju. Wystąpi m.in. Kolumbia, dla której będzie to debiut w czempionacie.

Dobiegły końca już wszystkie mistrzostwa kontynentalne, które dały kwalifikację do mistrzostw świata kobiet. W Afryce dwa czołowe miejsca zajęły Kamerun i Kenia, a w Ameryce Południowej Brazylia i Kolumbia.

Wcześniej oprócz Polek i Holenderek zapewnione miejsce miały obrończynie tytułu – Serbki. Z mistrzostw Europy awansowały złote medalistki Włoszki oraz brązowe Turczynki, ponieważ drugie były Serbki, które już miały zapewniony start w czempionacie. Ze strefy NORCECA kwalifikację uzyskały Dominikana i Portoryko.

Mistrzostwa Azji ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone, a awans uzyskały Chiny i Japonia, które miały najwyższy ranking kontynentalny. 24-osobowy skład został uzupełniony o 11 ekip z rankingu FIVB, które nie miały kwalifikacji.

Pełna lista drużyn: Holandia (gospodarz), Polska (gospodarz), Serbia, Chiny, Japonia, Kamerun, Kenia, Włochy, Turcja, Brazylia, Kolumnia, Dominikana, Portoryko, USA, Rosja, Niemcy, Belgia, Korea Płd., Bułgaria, Kanada, Tajlandia, Argentyna, Czechy, Kazachstan.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane