Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Kobiet

MŚ, gr. E: W tie-breaku lepsze Chorwatki
Fot.: CEV

Bardzo zacięte widowisko zaprezentowały kibicom siatkarki z Chorwacji i Japonii, które rywalizację zakończyły dopiero w tie-breaku. W nim więcej szczęście miały Chorwatki, które od początku narzuciły swój rytm gry, tłumiąc zapędy Japonek na ostateczny sukces. Najwięcej punktów zdobyła Yukiko Ebata (22), natomiast w zwycięskim obozie najlepsza była Maja Poljak (18).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. E: Dominikanki minimalnie lepsze od Belgijek
Fot.: FIVB

Sporo emocji dostarczył dzisiejszy pojedynek Dominikanek z Belgijkami. Po dwóch pierwszych setach bliżej wygranej były siatkarki znad Morza Karaibskiego. Później do głosu zaczęły dochodzić podopieczne Gerta Vande Broeka, które zdołały doprowadzić do tie-breaka. W nim Europejki straciły swoją skuteczność, co wykorzystały ich rywalki i to one zwyciężyły pewnie 15:6.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. F: Amerykanki z trzema punktami
Fot.: FIVB

Tylko w pierwszym secie Turczynki dały się we znaki reprezentantkom Stanów Zjednoczonych. Turecki team dzielnie walczył w całym spotkaniu, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem ekipy USA 3:1. Najlepiej na boisku radziła sobie Gozde Sonsirma, kończąc spotkanie z 22 punktami na swoim koncie. Na nic się to jednak zdało gdyż po drugiej stronie siatki dobrze dysponowane były Kelly Murphy i Kimberly Hill - obie zdobyły po 19 punktów.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. F: Serbki lepsze w końcówkach
Fot.: CEV

Drugą fazę Mistrzostw Świata znakomicie rozpoczęły Serbki, które po walce pokonały Holenderki 3:0. Początkowe fazy każdego z setów należały do Oranje. Z biegiem czasu coraz lepiej zaczynały poczynać sobie zawodniczki prowadzone przez trenera Zorana Terzicia. W obu drużynach "motorami napędowymi" okazały się bardzo młode zawodniczki: Tijana Bosković i Celeste Plak.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. B: Niepokonana Brazylia ogrywa Serbię
Fot.: FIVB

Przekonujące zwycięstwo 3:1 odniosły w meczu gr. B podopieczne trenera Ze Roberto. Ich ostatnimi rywalkami w pierwszej rundzie zmagań we Włoszech, była kadra siatkarek Serbii. Po aż szesnaście punktów, najwięcej dla reprezentacji Brazylii, sięgnęły Thaisa Menezes i Jaqueline Pereira De Carvalho Endres.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. A: Dominikana wygrywa z Włochami
Fot.: FIVB

Siedmioma punktami w decydującym, piątym secie reprezentujące Dominikanę siatkarki pokonały swoje włoskie przeciwniczki. Na specjalne słowa uznania za ogólną postawę w spotkaniu z Italią, zasłużyła sobie bez wątpienia Bethania De La Cruz De Peña - zdecydowanie najlepsza zawodniczka tego starcia.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. C: Amerykanki lepsze od obrończyń tytułu
Fot.: FIVB

Amerykanki potrzebowały czterech zaciętych setów, aby pokonać Rosjanki. Podopieczne Karcha Kiraly'ego dzięki temu zwycięstwu okazały się najlepsze w grupie C i wraz z Rosjankami, Holenderkami i Kazaszkami awansowały do kolejnej fazy turnieju. W dzisiejszym spotkaniu najlepiej punktującą siatkarką była Tatiana Kosheleva, która zdobyła aż 31 pkt - nie pomogło to jednak Sbornej w odniesieniu zwycięstwa.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-09-28 22:46:55]
MŚ, gr. D: Belgia gra dalej
Fot.: CEV

Belgijki bez większych kłopotów rozprawiły się z Portorykankami. Trzysetowy mecz toczył się pod dyktando brązowych medalistek Mistrzostw Europy, które dzięki temu zwycięstwu awansowały do kolejnej rundy turnieju. Dobry mecz rozegrała Lise Van Hecke, zdobywczyni 17 pkt. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującą zawodniczką była Aurea Cruz, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 14 "oczek".[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-09-28 20:07:09]
MŚ, gr. D: Tie-break dla Chinek
Fot.: FIVB

Bardzo zacięty bój stoczyły pomiędzy sobą dwie azjatyckie ekipy. Japonki, po przegranej w pierwszej partii były mocno podrażnione i dwie kolejne partie należały już do nich. Chinki jednak nie dały za wygraną i gładko rozprawiły się z Japonkami w partii numer cztery. Tie-break to już zdecydowana przewaga chińskiego teamu, który zakończył to spotkanie zapisując na swoim koncie dwa punkty.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. A: Chorwatki dzielą się punktami z Niemkami
Fot.: CEV

Drugi mecz w grupie A miał dość dziwny przebieg. Najpierw pierwsza partia padła łupem Chorwatek. Później kontrolę nad spotkaniem przejęły Niemki, które w trzecim secie rozgromiły rywalki 25:9! Taki stan rzeczy podziałał bardzo mobilizująco na siatkarki z Bałkanów i to one ostatecznie mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. Najwięcej punktów dla naszych zachodnich sąsiadek zdobyła Maren Brinker (20). Wśród ich przeciwniczek najlepszym dorobkiem może pochwalić się Sanja Popović (18).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. B: Bułgarki rozbijają Kanadyjki
Fot.: CEV

Bułgarki pierwszą fazę włoskich Mistrzostw Świata kończą pewną wygraną nad Kanadą. Dominacja Europejek ani na chwilę nie został zachwiana. Ich rywalki natomiast miały wiele problemów w przyjęciu, co przekładało się na nieskończone ataki. Tym samym siatkarki z Kraju Klonowego Liścia żegnają się z turniejem.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. C: Reprezentantki Kazachstanu z trzema punktami
Fot.: FIVB

Niewielki opór stawiły Kazaszkom siatkarki z Tajlandii, które uległy swoim rywalkom w trzech setach. Najciekawsza walka nawiązała się w partii numer dwa, ale ostatecznie swoją siłę pokazał team z Kazachstanu. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Tatyana Mudritskaya, osiągając liczbę 20 oczek.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane