Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Kobiet

MŚ, gr. F: Rosjanki wykonują swój plan
Fot.: CEV

Po sobotniej, przykrej porażce z Brazylią, Rosjanki nie miały innej opcji jak pokonać dziś kadrę Serbii, chcąc awansować do kolejnej fazy rozgrywanych we Włoszech Mistrzostw Świata. Awans ten ułatwiło im bez wątpienia zwycięstwo w pierwszym secie spotkania z drużyną Zorana Terzicia, okupione naprawdę sporym wysiłkiem zdeterminowanych siatkarek Sbornej. W szeregach Rosji najwięcej punktów zapisała Nataliya Goncharova.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. F: Turczynki gromią Kazachstan
Fot.: CEV

Druga faza bardzo dobrze ułożyła się dla Turczynek, jednak straty z pierwszej części turnieju uniemożliwiły im awans do najlepszej szóstki. Na pożegnanie z mistrzostwami podopieczne trenera Massimo Barboliniego pokonały Kazachstan 3:0. Kazaszki w całym spotkaniu zdołały zdobyć 42 "oczka". Najlepiej punktującą zawodniczką okazała się dzisiaj Neriman Özsoy (13).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. E: Japonki dzielą się punktami z Dominikankami
Fot.: FIVB

Japonki po zaciętym boju pokonały dzisiaj Dominikanki 3:2. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni mogły ten mecz skończyć znacznie wcześniej, gdyż prowadziły już 2:0. Później na dwa sety kontrolę przejęły siatkarki z nad Morza Karaibskiego. W decydującej partii lepsze okazały się jednak Azjatki, które wygrały 15:12.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. F: Komplet punktów dla Canarinhas
Fot.: FIVB

Siatkarki trenera Ze Roberto pokonały Sborną w ramach kolejnego meczu gr. F. Losy spotkania rozstrzygnęły się w czterech setach, z czego tylko w dwóch Brazylijki pozwoliły przeciwniczkom z Rosji na wyrównaną walkę. Najlepszą zawodniczką w szeregach Canarinhas była Thaisa Menezes, która zanotowała dwadzieścia dwa punkty dla swojej ekipy. W atakach wspierała ją Jaqueline Pereira De Carvalho Endres.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. F: Kazachstan bez szans w starciu z Bułgarią
Fot.: CEV

Z przekonującego zwycięstwa wynikiem 3:0 miały prawo cieszyć się w sobotni wieczór w hali w Modenie siatkarki z Bułgarii. Trenerowi Kazaszek, Oleksandrowi Gutorowi nie pomogły zmiany w składzie - wraz z czasem, a dokładnie w secie drugim i trzecim, dominacja rywalek była bezdyskusyjna. W szybkiej wygranej pomogła Bułgarkom niewątpliwie Strashimira Filipova, sięgając po piętnaście punktów w tym meczu.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. E: Azerki pokonują Chorwatki
Fot.: CEV

Reprezentantki Azerbejdżanu w swoim kolejnym spotkaniu na Mistrzostwach Świata pokonały Chorwację 3:1. W pierwszym, drugim i czwartym secie oba zespoły grały bardzo wyrównanie i o zwycięstwie decydowały niuanse. Trzecia partia toczyła się natomiast pod dyktando Azerek, które zwyciężyły 25:13. Niewątpliwie najlepszą zawodniczką dzisiejszego meczu była Polina Rahimowa. Podopieczna trenera Aleksandra Chervyakova zdobyła aż 26 punktów.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. E: Japonki żegnają się z turniejem
Fot.: FIVB

Gospodynie tegorocznych Mistrzostw Świata, wygrywając z Japonią 3:0 przypieczętowały swój awans do najlepszej szóstki turnieju. Azjatki przed spotkaniem miały również szansę na grę w kolejnej fazie, jednak musiały zwyciężyć za trzy punkty. Ta sztuka im się nie udała, pomimo bardzo ambitnej walki. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego znacznie lepiej spisywały się w końcówkach, dzięki czemu to one schodziły z boiska w dobrych humorach.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr E: Szybkie zwycięstwo Niemek
Fot.: CEV

Podopieczne trenera Guidettiego w przedostatnim starciu drugiej rundy Mistrzostw Świata zmierzyły się z ekipą Belgii. W każdej z trzech rozegranych partii zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki naszych zachodnich sąsiadów, odpowiednio w setach do -21, -15, -21. Najskuteczniejszą zawodniczką w zwycięskiej ekipie została Maren Brinker, zaś po drugiej siatki Lise Van Hecke.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr E: Pierwsza przegrana Dominikany
Fot.: FIVB

Zawodniczki z Dominikany w trakcie trwających Mistrzostw Świata zmierzały od wygranej do wygranej. Ich szczęśliwą passę przerwaly siatkarki reprezentacji Chin. Podopieczne trener Lan Ping pewnie wygrały zarówno pierwszą, jak i drugą partię spotkania. Podopieczne Marcosa Kwieka zdołały odbudować swoją grę, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka. W ostatniej parti spotkania o pięć "oczek" lepsze okazały się siatkarki z Azji, które zachowały pierwze miejsce w tabeli grupy E z kompletem zwycięstw.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. F: Turczynki wygrywają z Holenderkami
Fot.: CEV

Podopieczne trenera Massimo Barboliniego dały się zaskoczyć Holenderkom tylko w pierwszej partii, która przegrały 23:25. Kolejne sety należały już jednak do Turczynek, nie dających rywalkom szans na rozwinięcie skrzydeł i zagrożenia im w tym starciu. Ostatecznie wygrana 3:1 pozwoliła tureckiej ekipie na dopisanie trzech oczek na swoje konto. najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Neriman Ozsoy, schodząca z boiska z ilością 22 oczek.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-10-04 18:56:43]
MŚ, gr. F: Pewna wygrana Amerykanek
Fot.: FIVB

Amerykanki bardzo szybko uporały się z reprezentantkami Serbii w swoim kolejnym spotkaniu w grupie F siatkarskich Mistrzostw Świata we Włoszech. Pomimo dobrej dyspozycji Tijany Boskovic i Mileny Rasic, serbskiemu teamowi. Główna w tym zasługa dobrze grającej dziś Kelly Murphy, która walnie przyczyniła się do końcowego sukcesu całej drużyny, po raz kolejny pokazując swoją wartość na boisku.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. E: Chiny bez litości dla siatkarek z Chorwacji
Fot.: FIVB

Tylko po dwanaście punktów były w stanie sięgnąć podopieczne trenera Vercesiego w pierwszym secie meczu przeciwko szalenie zdeterminowanej ekipie z Chin. Także w dwóch kolejnych partiach Chorwatki były ewidentnie słabszą drużyną - Ruoqi Hui i jej koleżanki z Azji dominowały na parkiecie, nie dając szans na wyrównaną walkę. Areną pojedynku zespołów była hala w Trieste.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane