Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Świata Kobiet

[2014-09-28 13:57:55]
MŚ, gr. B: Pewna wygrana Turczynek
Fot.: CEV

Dzisiejszy pierwszy mecz w grupie B nie przyniósł niespodzianek. Tak jak można było się spodziewać faworyzowane Turczynki pokonały bez straty seta Kamerun. Siatkarki z Afryki miały w tym spotkaniu kilka przebłysków, ale nie wpłynęło to na wynik, o czym świadczą rezultaty poszczególnych setów. Najwięcej punktów w zespole prowadzonym przez Massimo Barboliniego okazała się Polen Uslupehlivan (14). Po drugiej stronie siatki, po siedem "oczek" zdobyły Christelle Tchoudjang Nany oraz Stephanie Fotso Mogoung.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. A: Argentyna lepsza od Tunezji
Fot.: FIVB

Reprezentantki Argentyny żegnają się z tegorocznymi Mistrzostwami Świata wygraną nad Tunezją. Niestety zwycięstwo bez starty seta i trzy punkty nie pomogły w awansie do kolejnej fazy turnieju. Zawodniczki z Ameryki Południowej zagrały dobre spotkanie, mimo, że w końcówce drugiego seta z powodu kontuzji plac gry musiała opuścić ich rozgrywająca, Yael Castiglione.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. B: Trudna przeprawa Brazylii
Fot.: FIVB

Poważnie napracować musiały się zawodniczki z Brazylii, aby pokonać rywalki z Turcji w meczu gr. B Mistrzostw Świata we Włoszech. Mecz zakończył się dopiero po pięciosetowej grze. Wśród Turczynek najwięcej punktów zdobyła Gozde Sonsirma, natomiast wśród brazylijskich siatkarek - Fabiana Claudino.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. A: Włochy z zasłużonym zwycięstwem
Fot.: CEV

Cenne zwycięstwo za trzy punkty dopisały do konta siatkarki z Italii, które uległy swoim przeciwniczkom tylko w pierwszej partii spotkania. Pozostałe sety należały już zdecydowanie do gospodyń, wśród których najlepiej na siatce spisywały się Valentina Diouf i Valentina Arrighetti.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. D: Chinki bezlitosne dla Kubanek
Fot.: FIVB

Chinki błyskawicznie rozprawiły się z Kubankami - siatkarki z Państwa Środka bez większych kłopotów ograły rywalki 3:0, zapisując na swoim koncie cenne trzy "oczka". Reprezentacja Kuby jedynie w trzeciej partii próbowała stawić opór, ale było to za mało, aby powstrzymać świetnie grające Chinki. Najlepiej punktującą zawodniczką była Ting Zhu, która zdobyła 18 pkt. Trzy "oczka" mniej zapisała na swoim koncie Xinyue Yuan.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. C: Łatwe zwycięstwo Amerykanek
Fot.: FIVB

Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych nie dały większych szans reprezentacji Tajlandii i pokonały Azjatki 3:0. Najbardziej zacięta była druga partia, w której Tajki powalczyły i przegrały nieznacznie, bo 23:25. Amerykanki kapitalnie zagrały w bloku, bardzo dobrze zagrywały i skutecznie atakowały. Najwięcej punktów zdobyła Tetori Dixon (11 pkt). "Oczko" mniej zapisała na swoim koncie Jordan Larson - Burbach.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-09-27 20:45:44]
MŚ, gr. B: Serbia pokonuje Kanadę
Fot.: FIVB

W kolejnym meczu rozgrywanym w grupie B siatkarki z Serbii zmierzyły się z Kanadą. Pierwszym secie po miażdżącej wygranej do siedmiu, w kolejnym secie o zwycięstwie zdecydowała gra na przewagi. Ostatecznie Europejki wygrały 3:1. Najlepiej punktującą zawodniczką została Rasić, zdobywając siedemnaście "oczek".[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

[2014-09-27 20:24:42]
MŚ, gr. A: Zwycięstwo Dominikany
Fot.: FIVB

Reprezentacja Dominikany w przedostatnim dniu fazy grupowej pokonała Argentynę. Po pewnie wygranych dwóch pierwszych setach przez Dominikanę , w trzeciej partii triumfowały siatkarki z Argentyny. Ostatecznie wygrała Dominikana rozbijając rywalki w czwartej odsłonie spotkania do osiemnastu.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. C: Rosjanki nie dają rywalkom szans
Fot.: CEV

Rozpędzone Rosjanki wydają się być nie do zatrzymania. Tym razem z ekipą Sbornej zmierzyły się Holenderki, które przeciwstawić zdołały się tylko w pierwszym secie, nieco zaskakując swoje rywalki. Kolejne partie toczyły się już pod dyktando rosyjskiej ekipy. Najwięcej punktów zdobyła Tatiana Kosheleva, schodząc z boiska z dorobkiem 20 oczek.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. D: Japonki z trzema punktami
Fot.: FIVB

Japonki bardzo szybko pokonały reprezentantki Portoryko. Trzysetowy pojedynek od początku toczył się pod dyktando japońskiego teamu. Siatkarki z Japonii nie pozwoliły swoim rywalkom na rozwinięcie skrzydeł i zakończyły to spotkanie swoim pewnym zwycięstwem do czego w dużym stopniu przyczyniła się Saori Kimura (20 punktów).[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. C: Meksyk za słaby w starciu z Kazachstanem
Fot.: FIVB

Werona okazała się szczęsliwym miejscem dla zawodniczek z Kazachstanu. Po trzech kolejnych dotychczasowych porażakch zawodniczki trenera Gotura, pokazały się z bardzo dobrej strony w starciu przeciwko zespołowi z Meksyku. Za sprawą wygranej w trzech setach zgarnęły kompelt ppunktów.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

MŚ, gr. D:  Zasłużona wygrana Belgijek
Fot.: CEV

W hali Pala Florio, znajdującej się w Bari, spotkały się zespoły Azerbejdząnu i Belgii. W tym starciu wygranej potrzebowały siatkarki trenera Vande Broeka. Swój plan wypełniły w 100%. Pokonały rywalki w trzech setach i zanotowały zwycięstwo za komplet punktów, dzięki czemu zbliżyły sie doawansu do kolejnej rundy turneiju. Równych sobie w ataku nie miała Lisa Van Hecke. która zdobyła az 29 "oczek" dla swojej ekipy.[Mistrzostwa Świata Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane