Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Grand Prix

Grand Prix | 2017-07-24 11:47:17 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: orlenliga.pl

Półfinały WGP: Niemcy - Korea i Polska - Czechy

Fot.: CEV

Niemcy z Koreą Południową i Polska z Czechami zagrają w półfinałowych meczach turnieju Final Four World Grand Prix, który odbędzie się 29-30 lipca w Ostrawie.

W fazie interkontynentalnej najlepszą była Korea osiem zwycięstw i jedna porażka przed Niemcami 8-1, Polską 7-2 i Czechami 7-2. Biało-czerwone zagrały w trzech turniejach - Neuquen (Argentyna), Ostrowcu Świętokrzyskim i Suwon (Korea Południowa). Dwóch porażek doznały z Koreą - 1:3 oraz 0:3.

W półfinale w Ostrawie podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zagrają z Czeszkami (gospodarz turnieju przy ustalaniu par półfinałowych jest rozstawiony z numerem pierwszym). Reprezentacja Polski wróci z Korei we wtorek i uda się na dwa dni do Szczyrku.

Pod koniec maja Polska przegrała w Warszawie z Czechami 2:3 w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata i porażka przekreśliła szanse biało-czerwonych na awans.

W dwóch poprzednich edycjach WGP II Dywizji reprezentacja Polski grała w finale. Przed dwoma laty przegrała w Lublinie z Holandią 0:3 (19:25, 19:25, 17:25), a rok później z Dominikaną 2:3 (25:21, 25:23, 18:25, 20:25, 11:15).

Mecz Niemek z Koreankami rozpocznie się o 16.10, a Polek z Czeszkami trzy godziny później. Transmisje z meczów WGP w sportowych stacjach Polsatu. Final Four rozegrany zostanie w hali Ostrawa Poruba, gdzie w 2001 roku rozegrane zostały mistrzostwa Europy mężczyzn i prowadzona przez Waldemara Wspaniałego reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane