Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje - Grand Prix

[2016-06-18 20:06:49]
WGP: Dominikanki w półfinale
Fot.: FIVB

W starciu decydującym o miejscu w półfinale siatkarki z Dominikany zmierzyły się z reprezentacją Portoryko. Pomimo wygranej Portorykanek w pierwszym secie w kolejnych partiach lepsze okazały się Dominikanki. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona spotkania, w której po walce na przewagi górą były podopieczne trenera Marcosa Kwieka. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania została Bethania De La Cruz, która wywalczyła dla swojego teamu osiemnaście "oczek"[Grand Prix]»

Reprezentacja Polski na Final Four WGP II dywizji
Fot.: CEV

W sobotę i niedzielę w Warnie rozegrany zostanie turniej Final Four World Grand Prix II dywizji. W półfinałach Dominikana spotka się z Portoryko, a Polska z Bułgarią.[Grand Prix]»

Yarimar Rosa: Polki były najtrudniejszymi rywalkami
Fot.: Karol Zdyb

Na koniec turnieju we Włocławku siatkarki z Portoryko pokonały podopieczne Jacka Nawrockiego 3:0. - Wiem, że polska reprezentacja potrzebuje jeszcze czasu na zgranie, bo całkiem niedawno została przebudowana, jednak już teraz ma bardzo duży potencjał – przyznała Yarimar Rosa.[Grand Prix]»

Agnieszka Kąkolewska: Pretensje mogę mieć tylko do siebie
Fot. Michał Sobczak

Polska awansowała do turnieju Final Four World Grand Prix II dywizji w Warnie 18-19 czerwca, choć w ostatnim grupowym meczu we Włocławku przegrała po raz drugim w ciągu tygodnia z Portoryko. - Na pewno jest nad czym pracować - mówiła środkowa naszej reprezentacji, Agnieszka Kąkolewska.[Grand Prix]»

WGP: Kenijki bez szans w starciu z Argentynkami
Fot.: FIVB

Bardzo blisko były dziś reprezentantki Kenii, by dobrze rozpocząć to spotkanie. Zacięty pierwszy set zwiastował wiele emocji i walki po obu stronach siatki. Partię inaugurującą wygrały jednak Argentynki, a Kenijki słabły z każdym kolejnym setem. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa mogły cieszyć się zatem argentyńskie siatkarki, wśród których najwięcej oczek na swoim koncie miała Tanya Acosta (11).[Grand Prix]»

WGP, gr. D2: Portorykanki ponownie lepsze
Fot.: Karol Zdyb

Niestety nie udało się Polkom zrewanżować Portorykankom za porażkę 2:3 w pierwszym turnieju drugiej dywizji World Grand Prix. Tym razem rywalki postawiły wyżej poprzeczkę, dlatego wygrały bez straty seta. Biało-czerwone grały bardzo nierówno. Potrafiły odrabiać straty i wychodzić na prowadzenie, by po chwili niedokładnością oddawać punkty przeciwniczkom. Liderkami swoich zespołów były Berenika Tomsia (17 pkt.) oraz duet Stephanie Enright - Lynda Morales (obie po 12 pkt).[Grand Prix]»

[2016-06-11 19:25:53]
WGP: Portorykanki z trzema punktami
Fot.: FIVB

Portorykanki zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty. Pokonane z boiska schodziły dziś reprezentantki Argentyny, które zdołały przeciwstawić się rywalkom w drugiej partii. Najbardziej zacięty przebieg miał jednak set inaugurujący to spotkanie, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w niezwykle zaciętej końcówce. Najwięcej punktów miała na swoim koncie Karina Ocasio (26).[Grand Prix]»

WGP, gr. D2: Polki dzielą się punktami z Argentyną
Fot.: CEV

Polki drugi weekend zmagań w World Grand Prix rozpoczęły pojedynkiem z Argentyną. Spotkanie to okazało się bardzo nierówne. Po nerwowym początku pierwszej partii Biało-czerwone nabrały wiatru w żagle. Przyjazne jednak nie zamierzały się tak łatwo poddać. W efekcie prowadzenie w meczu zmieniało się raz na korzyść polskiej reprezentacji, raz na korzyść Argentynek. Ostatecznie, po walce w tie-breaku lepsze okazały się podopieczne trenera Jacka Nawrockiego. Najlepszymi zawodniczkami w swoich zespołach były: Berenika Tomsia (31 pkt.) oraz Josefina Fernandez (17 pkt.).[Grand Prix]»

[2016-06-04 22:37:58]
WGP: Drugie zwycięstwo Polek
Fot.: CEV

Podopieczne Jacka Nawrockiego zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju w Zielonej Górze. Tym razem z boiska pokonane schodziły reprezentantki Czech. Biało-czerwone rozpoczęły spotkanie z wysokiego "c" i pierwszego seta bardzo szybko zakończyły na swoją korzyść. W drugiej partii role nieco się odwróciły i do głosu doszły nasze południowe sąsiadki. Ostatecznie jednak szala zwycięstwa przechyliła się na polską stronę siatki.[Grand Prix]»

[2016-06-03 19:39:03]
WGP: Portorykanki lepsze od Czeszek
Fot.: FIVB

Reprezentantki Portoryko okazały się dziś lepsze w starciu z ekipą naszych południowych sąsiadów. Czeszki dobrze rozpoczęły mecz w Zielonej Górze i wygrały pierwszego seta różnicą czterech punktów. Kolejne partie należały już jednak do dziewczyn z Portoryko, które ostatecznie zapisały na swoim koncie trzy punkty. Najwięcej oczek zdobyła dziś Karina Ocasio (17).[Grand Prix]»

Konferencja przed World Grand Prix w Zielonej Górze
Fot.: CEV

W czwartek, w zielonogórskim hotelu Ruben odbyła się konferencja otwierająca zmagania reprezentacji Polski, Czech, Kanady i Portoryka w turnieju grupy 2B World Grand Prix siatkarek, który potrwa od piątku do niedzieli. Na spotkanie z przedstawicielami mediów przybyli trenerzy i kapitanowie drużyn oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizatorów.[Grand Prix]»

Przed startem World Grand Prix w Polsce
Fot.: CEV

Od piątku do niedzieli w Zielonej Górze rozegrany zostanie z udziałem reprezentacji Czech, Kanady, Polski i Portoryko turniej 2. dywizji Wolkd Grand Prix. Ten ostatni zespół może się pochwalić wywalczeniem przed kilkoma dniami olimpijskiego awansu, pierwszego w historii tej drużyny. W zawodach, które zostały rozegrane w ich kraju, bez straty seta pokonał Algierię, Kolumbię i Kenię.[Grand Prix]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane