Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Europy mężczyzn

Leszek Dejewski: Słoweńcy to mili i otwarci ludzie
Fot.: Sylwia Kuś

Po raz kolejny w mistrzostwach Europy reprezentacja Słowenii staje na drodze biało-czerwonych. W eliminacjach do kontynentalnego czempionatu w 2015 roku graliśmy z tym zespołem oraz Łotwą i Macedonią. Polska pomyślnie przeszła przez tą konfrontację, choć samego finałowego turnieju, który odbył się we Włoszech i Bułgarii, nie wspomina zbyt miło. Za to nasi najbliżsi rywale zanotowali wówczas ogromny sukces.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Ryszard Czarnecki: o pomoc poprosił kapitan Kubiak
Fot.: Karol Zdyb

Polscy siatkarze utknęli dziś na lotnisku w Amsterdamie, gdyż odwołano ich lot do Lublany. Z szybką pomocą przyszedł polski rząd, który wysłał po siatkarzy swój samolot. O kulisach tego wydarzenia opowiada Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

ME mężczyzn: Półfinał dla Polski!
Fot.: Anna Jabłczyk

Biało-czerwony "walec" melduje się w półfinale mistrzostw Europy. Po wygranej 3:0 z Hiszpanią w 1/8 finału, dzisiaj Polacy, również bez straty seta, pokonali reprezentację Niemiec i są w czwórce najlepszych ekip na Starym Kontynencie. W każdej z rozegranych partii nasi zawodnicy wypracowywali przewagę, która pozwalała na kontrolowanie gry. Najbardziej wyrównany okazał się początek starcia, gdzie dość długo trwała walka punkt za punkt. Niestety dobra postawa Georga Grozera nie wystarczyła, by jego zespół mógł powalczyć o zwycięstwo.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

ME mężczyzn: Błyskawiczny awans do ćwierćfinału
Fot.: Anna Jabłczyk

Błyskawicznie awansowali dziś Polacy do ćwierćfinału europejskiego czempionatu. Hiszpanie stawili opór tylko w pierwszej partii. Dwie kolejne pewnie wygrali biało-czerwoni. W trzeciej partii trener Heynen mógł sobie pozwolić na dokonanie roszad w ekipie tak, by każdy z jego podopiecznych dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu. Kolejnym rywalem na drodze do medalu będzie reprezentacja Niemiec. Walka o półfinał będzie miała miejsce w poniedziałek.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Trener Hiszpanii: wiemy z kim przyjdzie nam się zmierzyć
Fot.: FIVB

- Nawet nie same wygrane Polaków robią wrażenie, ale sposób w jaki odnoszą te zwycięstwa. Używają do tego wszystkich czternastu zawodników i to właśnie sprawia, że przygotowanie się do takiej konfrontacji jest bardzo trudne.– stwierdził Fernando Muñoz Benitez, szkoleniowiec Hiszpanii. Jego zespół zmierzy się dziś z Polakami w 1/8 finału mistrzostw Europy.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Vital Heynen: celem mojej pracy z polską drużyną było sprawienie, że Polacy będą z niej dumni
Fot.: FIVB

Biało-czerwoni jak burza przeszli przez fazę grupową mistrzostw Europy tracąc zaledwie jednego seta. We wczorajszym meczu z Ukrainą nawet zmiana całej szóstki nie wpłynęła negatywnie na grę Polaków. - Jakie komentarze można było przeczytać po tym spotkaniu? Szkoleniowiec wymienił cały zespół, a jego drużyna wciąż dominowała na boisku. I to cały czas pozostaje w głowie wszystkich – Polska ma dwunastu, czternastu zawodników na podobym poziomie – przyznaje Vital Heynen.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

ME mężczyzn: Pierwsze miejsce w grupie przypieczętowane
Fot.: Anna Jabłczyk

Mecz bez historii. Tak można podsumować dzisiejsze spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy. Podopieczni Vitala Heynena wywiązali się w stu procentach z powierzonego im zadania. Szkoleniowiec polskiej ekipy mógł sobie pozwolić na sprawdzenie w boju wszystkich swoich podopiecznych i w połowie drugiej partii desygnował do gry kompletnie nową szóstkę graczy. Ci w niczym nie ustąpili swoim zmienianym kolegom i konsekwentnie dobijali ranną zwierzynę, wygrywając gładko rozegrane partie. Teraz przed polskim teamem walka z reprezentacją Hiszpanii.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Polscy siatkarze spotkali się z mediami
Fot.: Anna Jabłczyk

Polscy siatkarze w przerwie pomiędzy wygranym 3:0 spotkaniem z Czarnogórą i czwartkowym - ostatnim meczem grupowym z Ukrainą spotkali się w swoim hotelu z liczną grupą dziennikarzy.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

ME mężczyzn: Kolejna szybka wygrana Polaków
Fot.: Anna Jabłczyk

Podróż z Rotterdamu do Amsterdamu nie wybiła z rytmu Biało-czerwonych. Po dość łatwych zwycięstwach z Estonią, Holandią, Czechami dzisiaj o sile polskiego zespołu przekonała się Czarnogóra. Mistrzowie świata w każdym z setów nie pozostawili złudzeń kto jest faworytem pojedynku. Zbudowane prowadzenie pozwoliło na spokojne kontrolowanie tego co działo się na boisku. O przewadze naszej reprezentacji może świadczyć pierwsza partia wygrana 25:10. Najbardziej wyrównana okazała się trzecia odsłona pojedynku, gdzie Czarnogórcom przez pewien czas udawało się dotrzymać kroku utytułowanym przeciwnikom.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

ME mężczyzn: Siatkarski nokaut w Rotterdamie
Fot.: Anna Jabłczyk

Zwycięski marsz kontynuują podopieczni Vitala Heynena podczas europejskiego czempionatu. Ahoy Arena w Rotterdami wypełniona polskimi kibicami przyniosła biało-czerwonej ekipie szczęście i przed przeprowadzką do Amsterdamu Polacy mają na swoim koncie komplet zwycięstw. W dzisiejszym spotkaniu Czesi nie mieli zbyt wiele argumentów i każda partia zwieńczona została pewnym zwycięstwem biało-czerwonych.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

ME mężczyzn: Holendrzy bez szans w starciu z mistrzami świata
Fot.: Anna Jabłczyk

Drugi mecz nie sprawił wielu trudności reprezentantom Polski, którzy bez straty seta pokonali Holandię, czyli jednego z gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy. W każdym z trzech setów Biało-czerwoni budowali przewagę, która pozwalała na spokojne kontrolowanie tego co działo się na boisku. W efekcie rywale nie zdołali przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Holendrzy swoją szansę mieli w trzeciej partii, gdzie przez dłuższy czas prowadzili. Niestety mimo bardzo dobrej postawy Nimira Abdel-Aziza (19 "oczek") podopiecznym trenera Roberto Piazzy nie udało się zapisać na swoim koncie trzeciego zwycięstwa w turnieju. Jutro polski zespół czeka starcie z Czechami.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Michał Mieszko Gogol: Spodziewamy się trudnego meczu
Fot.: Magdalena Kudzia

W niedzielę reprezentacja Polski rozegra drugie spotkanie na CEV Mistrzostwach Europy mężczyzn 2019. Rywalem biało-czerwonych będzie Holandia. - Spodziewamy się i oczekujemy, że to będzie ciężki mecz. Myślę, że hala będzie podzielona, na biało-czerwono i pomarańczowo. Wierzymy, że damy tej polskiej części publiczności więcej powodów do radości - powiedział Michał Mieszko Gogol.[Mistrzostwa Europy mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane