Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-29 12:32:43 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Vital Heynen: Nie wiem czy moi zawodnicy będą mieli jeszcze siły, aby walczyć w Pucharze Świata

Fot.: Anna Jabłczyk

- Wydaje mi się, że to było chyba najbardziej imponujące lato w polskiej siatkówce, jeśli chodzi o medale. Mam jednak nadzieję, że moi zawodnicy nie są do końca szczęśliwi z tego brązowego medalu, że wiedzą, że stać ich na więcej – przyznał po wczorajszym meczu o brąz szkoleniowiec polskiej reprezentacji, Vital Heynen.

- Idźcie spać i przemyślcie to spotkanie – takie słowa skierował do swoich zawodników Vital Heynen po czwartkowej porażce biało-czerwonych ze Słowenią w półfinale mistrzostw Europy. Wtedy Polacy dość niespodziewanie ulegli współgospodarzom turnieju w czterech setach i tym samym pogrzebali szanse na walkę w finale o złoty medal. Po przyjeździe do Paryża wciąż było po nich widać zawód i aż do rozpoczęcia meczu o brąz nie było wiadomo, co tym razem pokażą mistrzowie świata. Choć początek spotkania należał do Trójkolorowych, to biało-czerwoni szybko powrócili do gry i prezentowali się zupełnie inaczej, niż jeszcze kilka dni temu.

- Oczywiście, że ten brąz nie smakuje jak złoto. Liczyłem na reakcję w kontekście naszej gry i widziałem, że walczymy. Weszliśmy w ten mecz źle, tracąc kilka punktów z rzędu, ale potrafiliśmy wrócić do swojej gry. Jestem więc zadowolony z tego, że walczyliśmy, ale oczywiście im dłużej graliśmy, tym bardziej do głowy przychodziły mi myśli, że gdybyśmy zagrali tak w półfinale, to zapewne bylibyśmy w finale – przyznał Vital Heynen.

On sam zwracał uwagę nie tylko na to, jak często mylili się zawodnicy w meczu ze Słowenią, ale również na swoje błędy. - Jest szansa, że porażka ze Słowenią nas nauczyła, że jeżeli nie zagramy na sto procent, to jesteśmy wrażliwi i można nas złamać. Trzeba też mieć na uwadze, że za nami lato, w którym wywalczyliśmy kwalifikację olimpijską, zdobyliśmy brązowy medal Ligi Narodów i w planie mamy jeszcze zdobycie medalu na Pucharze Świata, ale nie wiem, czy uda się nam to zrobić, bo będzie to bardzo trudne zadanie.

Ostatnim akcentem tegorocznego sezonu reprezentacyjnego będzie właśnie Puchar Świata, który ponownie zostanie rozegrany w Japonii. - Nie wiem czy moi zawodnicy będą mieli jeszcze siły, aby tam walczyć. Przekonamy się o tym za kilka dni. Wyobrażacie sobie teraz, że w styczniu mielibyśmy jeszcze grać o bilet na igrzyska? Ja zupełnie nie – podsumował Heynen, który nie do końca potrafi się w tym momencie cieszyć z brązu. - Będę szczęśliwy za trzy tygodnie, kiedy wrócę z Japonii i wreszcie będę mógł się przespać w swoim łóżku. Wtedy pomyślę, że ten brąz jest fajny – zakończył Belg.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane