Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-28 19:36:45 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

ME mężczyzn: Ludzie z brązu

Fot.: Anna Jabłczyk

Udało się! Po ośmiu latach przerwy na podium siatkarskich Mistrzostw Europy meldują się Polacy. Po nieudanym półfinale ze Słowenią dziś polski team stanął na wysokości zadania i zapisał na swoim koncie brązowe krążki europejskiego czempionat. Znakomite spotkanie rozegrał Leon, który w dużej mierze przyczynił się do końcowego sukcesu całej ekipy. Teraz przed podopiecznymi Vitala Heynena zmagania w Pucharze Świata.

Walka o brązowe krążki siatkarskich Mistrzostw Europy rozpoczyna się od punktowej zagrywki Ngapetha (1:0). W kolejnej akcji blokiem zatrzymany zostaje Muzaj i Francuzi od początku narzucają swój rytm gry (2:0). Pierwszy punkt dla polskiej drużyny pada po autowej zagrywce Francuzów. Ze środka drugiej linii punktuje Ngapeth i Polacy nie są w stanie odrobić strat (5:2). W ataku ze środka siatki myli się Nowakowski i ekipa Les Bleus ucieka z wynikiem (7:3). Przy stanie 9:4 o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić trener Heynen. Na dobre zagranie Muzaja szybko odpowiada Le Goff (10:6). Mylą się Francuzi i pomiędzy ekipami jest już tylko oczko różnicy (11:10). Dobrze do gry wprowadza się Leon (13:12). Obie ekipy toczą ze sobą ostry bój (15:14). Znakomitym zagraniem popisuje się Muzaj, ale zagrywkę psuje Kubiak (18:16). Do remisu doprowadza wreszcie udanym atakiem Leon (19:19). Punktowy blok Nowakowskiego daje biało-czerwonym upragnione prowadzenie (19:20). Żadna z ekip nie zamierza odpuszczać i przy stanie 22:22 swoich podopiecznych przywołuje swoich podopiecznych Vital Heynen. Pierwsi w posiadaniu piłki setowej są Polacy po zepsutej zagrywce Le Roux (23:24). Partię wieńczy Leon (24:26).

Drugą partię, podobnie jak poprzednią lepiej otwierają gospodarze finałowego turnieju (3:1). Blokiem zatrzymany zostaje Boyer, ale Francuz dwa razy się nie myli i punktuje w kolejnej akcji (6:4). Francuska ekipa nie pozwala, b Polacy odrobili straty punktowe (7:5). Znakomicie spisuje się Leon, ale w polu serwisowym myli się Bieniek (9:7). Bardzo długą wymianę skutecznym atakiem kończy ponownie Leon (10:9). Do remisu doprowadza polski blok (10:10). Spryt Clevenot daje francuskiemu teamowi powrót do wcześniejszego prowadzenia i o czas dla swojej drużyny prosi Vital Heynen (12:10). Dobre zagranie Polaków zostaje zniwelowane zepsutą zagrywką (13:11). Bloku Polaków nie obija Boyer a asa serwisowego dokłada Kubiak (14:15). Przy stanie 15:17 na wydarzenia boiskowe zmuszony jest zareagować trener Tillie. Wszystkie sytuacje kończy Leon, nie dając rywalom szans na prowadzenie wyrównanej walki (17:19). Przez blok nie przebija się Kubiak i na tablicy wyników pojawia się remis (19:19). W najważniejszej fazie seta przewagę zyskują Francuzi i o czas prosi Vital Heynen (20:19). Z miejsca atakuje Kubiak to Polacy są w lepszej sytuacji w tej partii (21:23). Piła setowa przychodzi wraz z blokiem kapitana reprezentacji Polski (21:24). Do trzeciej partii doprowadza Bieniek (22:25).

Trzecią partię od błędu w polu serwisowym rozpoczyna Ngapeth (0:1). Mnożą się błędy po francuskiej stronie siatki (1:2). Polacy od początku mają na swoim koncie niewielką przewagę, którą kontrolują (2:4). Po obu stronach siatki pojawiają się błędy w polu serwisowym (4:6). Ze środka drugiej linii punktuje Leon, na co szybko odpowiada Clevenot (6:7). Od pewnego momentu w lepszej sytuacji w tej partii są Polacy (8:9). Znakomitym atakiem ze środka siatki popisuje się Nowakowski, ale po drugiej stronie siatki swoje robi Le Roux (10:11). Szczęście jest po stronie Polaków, którzy powoli zmierzają w stronę brązowych krążków europejskiego czempionatu, choć sytuację stara się jeszcze odwrócić trener Tillie korzystając z przysługującej mu przerwy (11:14). Asem serwisowym popisuje się Ngapeth, a Polacy nie radzą sobie w obronie (14:15). Na wydarzenia boiskowe zmuszony jest zareagować trener Heynen. Przez blok nie przebija się Patry, ale w kolejnej akcji punktuje Clevenot (15:17). Szarpana akcja więcej korzyści daje Francuzom (17:19). Team Les Bleus jest już w tym meczu w bardzo trudnej sytuacji, ale nie zamierzają się jeszcze poddawać (18:20). Zagrywkę psuje Ngapeth i Polacy są już naprawdę blisko końcowego sukcesu (20:23). Piłka na wagę brązowego medalu siatkarskich mistrzostw Europy przychodzi wraz ze znakomitym zagraniem Leona (21:24). Spotkanie w Paryżu wieńczy dobra zagrywka Polaków (21:25).


Francja – Polska 0:3 (24:26, 22:25, 21:25)

Składy zespołów:

Francja: Boyer, Toniutti, Clevenot, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (L) oraz Rossard T., Brizard, Tillie, Patry;

Polska: Drzyzga, Muzaj, Leon, Kubiak, Nowakowski, Bieniek, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Konarski, Komenda;

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane