Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2021-05-27 22:19:15 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: pzps.pl / inf. własna

Wyniki losowania grup Mistrzostw Europy mężczyzn

Fot.: Karol Zdyb

Po czwartkowej ceremonii losowania w Helsinkach znane są już składy grup CEV EuroVolley Men 2021. Mistrzostwa Starego Kontynentu po raz drugi w historii odbędą się w aż czterech krajach i z udziałem 24 najlepszych drużyn w Europie.

CEV EuroVolley 2021 Men odbędzie się w aż sześciu miastach-gospodarzach w czterech krajach. Organizatorzy mają nadzieję powtórzyć sukces odniesiony przez Francję, Słowenię, Belgię i Holandię, które były gospodarzami edycji 2019, otwierającej ten nowy rozdział europejskiej siatkówki.

Prezydent CEV Aleksandar Boričić podzielił te uczucia w swoim przemówieniu do śledzących losowanie przed ekranami kibiców: - Chciałbym podziękować czterem gospodarzom za okazanie gotowości do organizacji tegorocznego EuroVolley. W 2019 roku cieszyliśmy się naprawdę niesamowitym doświadczeniem podczas pierwszego turnieju współorganizowanego przez cztery narody, ale życzymy sobie, aby siatkówka nadal ewoluowała i poprawiała się. Jestem przekonany, że z pomocą czterech federacji narodowych oraz ich partnerów i krajowych władz, a także naszych wspaniałych sportowców, sprawimy, że EuroVolley 2021 będzie niezapomnianym przeżyciem na lata.

Wszystkie cztery kraje-gospodarze mogą liczyć na prawdziwie pełnych pasji i doświadczonych fanów, którzy będą mieć nadzieję, że warunki w nadchodzących miesiącach pozwolą, aby jak najwięcej z nich mogło kibicować swoim ulubionym zawodnikom, walczącym o kontynentalne laury.

Oczekiwanie będzie rosło przez całe lato, również dzięki Ambasadorom EuroVolley zaangażowanym w promocję wydarzenia w swoich krajach. Dwóch fińskich bohaterów siatkówki, Lauri Kerminen i Eemi Tervaportti, wzięło udział w DOL w Helsinkach i podzieliło się swoimi uczuciami na scenie. Łatwo było wyczuć, że nie mogą się doczekać meczów puli C w Tampere. EemiTervaportti, rozgrywający reprezentacji Finlandii skomentował skład „polskiej” grupy A: - Wydaje mi się, że grupa A może być najtrudniejsza, biorąc pod uwagę jakość drużyn wylosowanych do tej grupy. Jeśli chodzi o nasz zespół, wiemy, że będzie to ciężka podróż, ale czujemy się gotowi do walki o jak najlepszy wynik w tych zawodach.

W turnieju wezmą udział wszystkie najlepsze drużyny europejskiej siatkówki, a nowicjusze z Czarnogóry i Macedonii Północnej będą świętować po raz drugi z rzędu swój występ w tych rozgrywkach po debiucie w 2019 roku. Łotwa wraca za to po wyjątkowo długiej przerwie od swojego jedynego jak dotąd występu w ME w 1995 roku, zakończonym zajęciem jedenastego miejsca.


Podział na grupy:

Grupa A: Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia;

Grupa B: Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra;

Grupa C: Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Północna Macedonia;

Grupa D: Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane